Saatler 1 saat ileri alınacak mı? Yaz saati uygulaması ne zaman başlıyor?

Bahar ayının gelmesiyle birlikte yaz saati uygulaması ne zaman başlayacağı büyük merak konusu oldu. Akıllı telefonların otomatik olarak geçiş yaptığı yaz saati uygulaması ile birlikte saatler 1 saat ileri alınacak. Peki Türkiye saatler ileri alınacak mı? Geçtiğimiz senelerde yürürlüğe giren yasa devam edecek mi?

Saatler 1 saat ileri alınacak mı? Yaz saati uygulaması ne zaman başlıyor?
Saatler 1 saat ileri alınacak mı? Yaz saati uygulaması ne zaman başlıyor?
GİRİŞ 26.03.2019 09:04 GÜNCELLEME 26.03.2019 09:04
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

"Saatler ne zaman ileri alınacak?" sorusu bahar ayının gelişiyle birlikte gündem olmaya başladı. Geçtiğimiz senelerde Mart ayının son haftalarında 1 saat ileri alınan saatler bu yılda ileri alınacak mı? Bahar ayının gelmesi ve günlerin yavaş yavaş uzaması ile birlikte yaz saat uygulamasına geçiş büyük merak konusu oldu.

 

 

YAZ SAATİ KALICI HALA GELDİ

Yapılan çalışmalar kapsamında TBMM Genel Kurulu'nda görüşülen Torba Kanun'un 6. maddesinde yer alan düzenleme ile ileri yaz saati uygulaması, yasa ile sürekli hale getirildi. 

 

 

SAATLER İLERİ ALINACAK MI?

Türkiye'de yaz saati uygulaması 2016'dan bu yana devam ettiği için saatler bir saat ileri alınmıyor. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın, Resmi Gazete'de yayımlanan kararına göre, gün ışığından daha fazla yararlanmak amacıyla yaz saati uygulaması her sene yıl boyu sürdürülecek.

YORUMLAR 1
  • Muhammet 4 yıl önce Şikayet Et
    Harika bir uygulama
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin ve Tokayev ile görüştü
ABD'den İsrail'e veto! 'İstemiyoruz' diyerek Netanyahu'yu uyardılar