Ev sahibi, Kılıçdaroğlu'nun getirilişini anlattı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun güvenlik nedeniyle tutulduğu evin sahibi Rahim Doruk, "Gelenlerin kim olduğunu görmedim. Kemal Bey kalabalığın içindeydi. İtiş kakış yaşandı. Polisler bana, 'Kemal Bey'in can güvenliği yok, içeri almak zorundayız.' dedi." bilgisini verdi.

GİRİŞ 21.04.2019 21:35 GÜNCELLEME 21.04.2019 22:54
Bu Habere 90 Yorum Yapılmış

Doruk, AA muhabirine Kılıçdaroğlu'nun güvenlik nedeniyle evine getiriliş anlarını anlattı.

 

 

Türkiye-Irak sınır hattında teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan askerden piyade er Yener Kırıkcı'nın cenaze töreninin ardından evine geldiğini belirten Doruk, eve geldikten bir süre sonra dışarıdan gelen sesler nedeniyle kapıya çıktığını söyledi. Doruk, bu sırada kalabalık bir grubun evine doğru geldiğini gördüğünü aktararak, şöyle devam etti:'RÜYADAYIM ZANNETTİM'

"Gelenlerin kim olduğunu görmedim. Kemal Bey kalabalığın içindeydi. İtiş kakış yaşandı. O sırada ne olduğunu anlamaya çalıştım. Oradaki polisler bana, 'Kemal Bey'in can güvenliği yok içeri almak zorundayız.' dedi. Kapıyı açmam istendi, eşim kapıyı açtı. Kalabalık grup içeri girdi. Anahtarla kapıyı kilitlediler. Evimin içerisinde, koridorda sandalyede Kemal Kılıçdaroğlu'nun oturduğunu gördüm. O an rüyada mıyım, bu durum gerçek mi diye düşündüm. Bunları gerçekten yaşıyor muyum diye düşündüm."


 

 

 

Bu sırada dışarıda sloganlar atıldığını anlatan Doruk, bu kişilerin evine de zarar verdiğini söyledi.

Doruk, tepkilere rağmen gerekeni yaptığını ifade ederek, "Benim kapıma kim sığınırsa, benim evime kim gelmişse geri çeviremem. Müslüman'san, Allah korkusu varsa kimseyi çeviremezsin. Biz dinimizin gereğini yaptık. Kemal Bey içeri geldiğinde psikolojik olarak iyi görünmüyordu. Saçı başı dağınıktı. Kendisiyle bir müddet sonra konuştuk. Bana hayatını kurtardığımı dolaylı yollardan söyledi. Teşekkür etti. Ben de kendisine, her Türk vatandaşının, Müslüman'ın yapması gereken budur ifadesini kullandım." diye konuştu.

Kılıçdaroğlu'nun eşinden su istediğini belirten Doruk, "Giderken ailemize çok teşekkür etti. Bizimle vedalaştı. Birkaç gün içerisinde tekrardan bize geleceğini, bana hayat borçlu olduğunu söyledi." dedi.

'TAHMİN EDEMEDİK'

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun güvenlik amacıyla tutulduğu evde kendisinin de olduğunu söyledi.

"Olayların o noktaya gelebileceğini tahmin edemedik ama anlaşılıyor ki orada çok değişik gruplar belli hazırlıklar yapmış." ifadesini kullanan Emir, bu gruplar nedeniyle provokasyonların yavaş yavaş yükseldiğini iddia etti.

Emir, etkili önlemler almadığını ileri sürerek, "Bu olaya bakarak daha sorumlu, daha sağduyulu davranması gereken, konuşulması gereken bir süreçten geçiyoruz. Asla olmaması gereken olaylar oldu. Şehit hepimizin şehidi. Biz her zaman vatanımızın birliğinden, beraberliğinden yanayız." ifadelerini kullandı.

YORUMLAR 90
 • İlhami 3 yıl önce Şikayet Et
  Benim eve gelse ben kapıyı açmam...
  Cevapla
 • Misafir 3 yıl önce Şikayet Et
  sağ duyulu olmak çok güzel de Nasrett hoca nın dediği gibi hırsızın hiç mi suçu yok. Acılı bir günde böyle bir olay yaşanmasaydı. Kılıçdaroğlu da bundan sonra kendini tartsın ona göre gideceği yeri belirlesin
  Cevapla
 • Misafir 3 yıl önce Şikayet Et
  Köyünde ŞEHİT cenazesi varken senin evde ne işin vardı peki!!!! Bu adam 250 şehit verdiğimiz darbe olaylarına kontrollü darbe demişti! Şimdi gelelim bu güne kontrollü arbede bu ozaman ! Çünkü her turlu CHP ye yaradı bu olay !!
  Cevapla
 • Yaşasın TÜRKİYE 3 yıl önce Şikayet Et
  Siz mi Vatanın birliğinden ve beraberliğinden yanasınız. Siz olmasanız Hdp'liler meclise Giremeyecekti. Size verilen oylar Haramdır. Gerçeği onlarda haramzade değil mi?
  Cevapla
 • Mehmetçik 3 yıl önce Şikayet Et
  Şehit yine unutuldu...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bakan Kurum: Ankara’nın kalbi Kızılay'ımız ve Saraçoğlu Mahallemiz
Barış Manço'nun vefatının üzerinden 23 yıl geçti