Ve YSK'dan kritik hamle! Gündeme aldı...

AK Parti ve MHP'nin İstanbul seçimleri için yaptığı olağanüstü başvurular, Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) gündemine alındı.

GİRİŞ 22.04.2019 15:50 GÜNCELLEME 22.04.2019 15:54
Bu Habere 35 Yorum Yapılmış

AK Parti'nin Büyükçekmece seçimleri ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri ile MHP’nin Maltepe İlçe Belediye Başkanlığı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri için yaptığı olağanüstü başvurular, YSK'nın gündemine alındı. AK Parti'nin YSK Temsilcisi Recep Özel'in olağanüstü itiraza ilişkin kurula bir sunum yapması ve kurulun söz konusu itirazları görüşerek karara bağlaması bekleniyor.

YSK'nin saat 14.00'te başlayan toplantısının gündeminde, AK Parti ve MHP'nin yaptığı olağanüstü itirazlar ile AK Parti'nin Büyükçekmece seçim sonuçlarına yaptığı itiraz bulunuyor.

AK Parti'nin olağanüstü itiraz dilekçesinde, oy sayım ve döküm cetvellerinin mühürsüz olduğu, oy kaydırmaları yapıldığı, kayıp oy pusulalarının bulunduğu, kısıtlı seçmenlerin oy kullandığı, sandık kurullarının oluşumunda usulsüzlük yapıldığı iddia edilmişti.

 

 

AK Parti, İstanbul seçiminin iptali için YSK'ye, KHK ile kamu hizmetinden çıkarılan seçmenlerin bulunduğu listeyi içerir ek dilekçe de sunmuştu.

AK Parti'nin YSK temsilcisi Recep Özel, Büyükçekmece seçim sonuçlarına itirazını yapmış ama bu itirazın içinde Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimine ilişkin itirazların da yer alması nedeniyle olağanüstü itirazla birlikte görüşülmesini istemişti. YSK de bunu kabul etmişti.

MHP'NİN OLAĞANÜSTÜ İTİRAZI

AK Parti'nin ardından MHP de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Maltepe İlçe Belediye Başkanlığı seçimlerinin iptali istemiyle YSK'ye başvurmuştu.

YSK'nin, bugünkü gündem toplantısında bu üç başvuruyu birlikte ele alması bekleniyor.

AK Parti'nin YSK Temsilcisi Recep Özel'in, YSK üyelerine AK Parti'nin iddialarıyla ilgili sunum yapacağı da belirtildi.

YAZDIR
YORUMLAR 35
 • Fevzi Bayrak 2 yıl önce Şikayet Et
  Şimdi CHP ATATÜRK' ün kurduğu parti PKK ' güdümü altınamı girecek. yazıklar olsun size ,seçmen ve seçilenler.
  Cevapla
 • Erdoğan 2 yıl önce Şikayet Et
  istanbul seçimleri iptal edilmeli hırsızlar cezalandırılmalı yoksa seçimlerde bu hırsızlar dahada cesaretlenecek
  Cevapla
 • cenk1453 2 yıl önce Şikayet Et
  YSK dan adalet bekliyoruz.
  Cevapla
 • Uyuma türkiyem 2 yıl önce Şikayet Et
  Adaletsiz bir secim haksız kazanc
  Cevapla
 • vatandaşşş 2 yıl önce Şikayet Et
  Oyu çalınan seçmen çok ama çok kızgın.Bu işten Ysk da sorumludur.İl ve ilçe seçim kurullarında dönen dolapları temizlemelidir.Millet herşeyi biliyor.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Fransa'dan skandal karar: Spor müsabakalarında başörtüsü yasaklandı
Okullara kar engeli! İşte eğitime ara verilen iller