Ankara Emniyet Müdürlüğü'nden Kılıçdaroğlu açıklaması

Ankara Emniyet Müdürlüğünden, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun Çubuk'ta şehit er Kırıkcı'nın cenaze namazına katılacağına dair yazılı veya sözlü bildirimde bulunulmadığı bildirildi.

GİRİŞ 22.04.2019 18:00 GÜNCELLEME 22.04.2019 19:19
Bu Habere 32 Yorum Yapılmış

ANKARA Emniyet Müdürlüğü tarafından, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun şehit cenazesinde saldırıya uğramasıyla ilgili yapılan açıklamada, "Çubuk ilçesi Akkuzulu köyünde gerçekleşen cenaze töreni ile ilgili olarak daha önceki dış ilçe programlarında yapıldığı gibi Sayın Genel Başkanın katılacağına dair Emniyet Müdürlüğümüze yazılı bir bilgilendirme yapılmadığı gibi sözlü olarak da bildirimde bulunulmamıştır" denildi.

 

 

Ankara Emniyet Müdürlüğü, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, saldırıya uğradığı şehit cenazesine katılacağına ilişkin, tören öncesinde güvenlik birimlerine bilgi verilip verilmediği yönündeki tartışmalarla ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, Şehit Piyade Sözleşmeli Er Yener Kırıkcı'nın cenaze töreni ile ilgili Kılıçdaroğlu'nun yakın koruma personeli tarafından 20 Mart Cumartesi günü saat 22.11'de ve 21 Mart Pazar günü saat 10.03'te Koruma Şube Müdürlüğü Nöbetçi Amirliği Hizmetlerinde kullanılan '0505 318 06 32' numaralı telefon aranarak cenaze yeri, saati ve cenaze yakınlarının irtibat bilgilerinin istendiği belirtilirek, "Katılım durumu bildirilmediği gibi sorulduğunda ise henüz programın belli olmadığı söylenmiştir" denildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

 

 

"Koruma Hizmetleri Yönetmeliği Kapsamında Hazırlanan Koruma Personeli Talimatnamesinin, 'Korunan şahsın il dışı ziyaretlerinde 48 saat önce mahallin mülki amirince nereye, hangi amaçla gideceği, ne kadar sürede ne kadar kalacağı, (açık adresle birlikte) ne amaçla gideceği dilekçe ile bildirilecek, koruma görevlisi de koruduğu şahsın il dışı seyahatlerinde gidiş-geliş tarihi ve saatlerini ilgili büro amirliğine bildirilecektir' maddesi gereğince korunan kişilerin il merkezi dışına yapacakları ziyaretlerde Koruma Şube Müdürlüğümüze yazılı olarak bilgi verilmesi gerekmekte, bu bilgiler doğrultusunda gerekli güvenlik önlemleri alınmaktadır. Bunun önceki örnekleri ektedir.

Ancak Çubuk ilçesi Akkuzulu köyünde gerçekleşen cenaze töreni ile ilgili olarak daha önceki dış ilçe programlarında yapıldığı gibi Sayın Genel Başkanın katılacağına dair Emniyet Müdürlüğümüze yazılı bir bilgilendirme yapılmadığı gibi sözlü olarak da bildirimde bulunulmamıştır."

YORUMLAR 32
 • TÜRK 2 yıl önce Şikayet Et
  bu cehape ortalığı karıştırmaaya çalışıyor
  Cevapla
 • Önce Vatan 2 yıl önce Şikayet Et
  Terör yanlıları ile kol kola yürüyeceksin seçimlerde bir olacaksın sonrada şehit cenazesine gideceksin bu sadece halkı galeyana getirmektir. O acılı ailenin yanına hangi yüzle gidiyorsun bu ne lahana ne turşu diyen hesabı hem terörün güdümü bir partiyle olup amacınız ne buda anlaşılmıyor.Şehit cenazesine gitmeden önce çıkacaksın terörü lanetleyeceksin teör odaklarıyla arandaki bütün ilişkiyi bitireceksin bak o zaman bu millet sana nasıl saygı gösterip nasıl karşılıyor göreceksin
  Cevapla
 • zafer 2 yıl önce Şikayet Et
  Bu chp evlat olsa sevilmez hep yalan dolan hile
  Cevapla
 • bekir cizmeci 2 yıl önce Şikayet Et
  Anlasiliyor ki ava giden avlanir sozu gerceklesmis..Simdi tatava yapiyorlar.
  Cevapla
 • deli kadir 2 yıl önce Şikayet Et
  birileri git demiştir
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Şehit general Polat Haşimov'un annesinden Özel Kuvvetlere duygulandıran sözler
İlaç şirketleri pandemide servetine servet kattı