2 KHK'lı HDP'linin mazbatası iptal!

Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde HDP'den belediye meclisi üyesi seçilen Müslüm Ocay ve Erdal Tekdemir’e verilen mazbatalar, Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) Kanun Hükmünde Kararname ile görevlerinden ihraç edilenlere mazbata verilemeyeceği açıklamasının ardından İlçe Seçim Kurulu tarafından iptal edildi.

2 KHK'lı HDP'linin mazbatası iptal!
2 KHK'lı HDP'linin mazbatası iptal!
GİRİŞ 29.04.2019 15:52 GÜNCELLEME 29.04.2019 15:52
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Kamu görevlerinden KHK ile ihraç edilen Müslüm Ocay ve Erdal Tekdemir, 31 Mart yerel seçimlerde HDP'den Ergani Belediyesi meclis üyesi seçilip, 4 Nisan'da mazbatalarını aldı. Yüksek Seçim Kurulu'nun, KHK'lılara mazbataların verilmeyeceği açıklamasının ardından Ergani İlçe Seçim Kurulu'nca yapılan incelemelerde Ocay ile Tekdemir'in KHK'lı oldukları belirlendi.

İlçe Seçim Kurulu Ergani Belediyesi'ne gönderdiği yazıda Ocay ve Tekdemir'in mazbatalarının iptal edildiği belirtilerek, yazıda şu ifadelere yer verildi:  

''31 Mart 2019 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde sonucunda Ergani ilçemiz belediye encümenliğine seçilen belediye meclisi asil ve yedek üyelerinin ad ve soyadları bildirilmişti. Ancak Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığının ilgili (b) yazılı ile almış oldukları karar gereğince Halkların Demokratik Partisi listesinin 3 ve 7 sıralarında Ergani Belediye Meclis Üyeliğine seçilen Müslüm Ocay ve Erdal Tekdemir’in KHK ile kamu görevlerinden ihraç olmaları nedeniyle mazbataları iptal edilmiştir.'' 

ETİKETLER
Diyarbakır ysk
YAZDIR
YORUMLAR 2
  • Vatandas 2 yıl önce Şikayet Et
    Ne guzel bı taraftan devlete karsı savas obur taraftan devletın memuru ol devletten maas al.
    Cevapla
  • Kerem 2 yıl önce Şikayet Et
    Adaylığına nasıl izin verdiniz?
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Son dakika: ABD Başkanı Biden'dan Rusya'ya tarihi uyarı: Rusların can kaybı çok olur
Kritik toplantı bitti! Cumhurbaşkanı Erdoğan kararları açıkladı