300 torunlu Hamo Ağa, 2 bin kişiye iftar yemeği verdi

Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde Hamo Ağa olarak bilinen Bismil İlçe Ziraat Odası Başkanı Mehmet Arslan, bölgedeki Kur'an kursu ve medreselerde okuyan öğrenciler ile hocalara ve kentin illeri gelenlerinin olduğu yaklaşık 2 bin kişiye iftar yemeği verdi. İftar yemeği sonrası konuşan Aslan, “Devletin ömrü 10 yıl olsa, benim ömrüm 20 olur ise, Cenabı Allah benim 20 yıllık ömrümü devlete versin” dedi.

GİRİŞ 31.05.2019 08:39 GÜNCELLEME 31.05.2019 14:57
Bu Habere 16 Yorum Yapılmış

Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde 4 eş ve 56 çocuğu olan, 300 de torunu bulunduğu belirtilen ve Hamo Ağa olarak bilinen Bismil İlçe Ziraat Odası Başkanı Mehmet Arslan, ilçeye bağlı Işıklar köyünde bulunan evinin avlusunda verdiği iftar yemeğine Sur İlçe Kaymakamı Abdullah Çiftçi, Kur'an kursu ve medrese hocaları, öğrenciler ve yaklaşık 2 bin kişi katıldı. Hamo Ağa ve oğlu Tahsin Aslan tarafından karşılanan misafirler, daha sonra avluya kurulan masalara geçerek iftarlarını açtı.

 

 

Verilen iftar yemeğinin ardından konuşan Hamo Ağa olarak bilinen Bismil İlçe Ziraat Odası Başkanı Mehmet Arslan, Ramazan ayı münasebetiyle iftar yemeği verdiğini belirterek, “Bu mübarek Ramazan ayı gününde dostlarımı toplayıp bu güzel ortamda iftar yemeği verdim. Allah onlardan ve devletten razı olsun. Devletin ömrü 10 yıl olsa, benim ömrüm 20 olur ise, Cenabı Allah benim 20 yıllık ömrümü devlete versin. Hepimizin mübarek Kadir gecesi de mübarek olsun. Allah hepimizden ve devletimizden razı olsun” dedi.

 

 

Aslan’ın oğlu Tahsin Aslan ise, "Allah razı olsun katılan tüm dostlardan ve misafirlerden. Özellikle Kur'an kursu ve mendereslerden katılan öğrenci ve hocalarımızın katılımına yönelik yoğunluğumuz oldu. İşte etrafımızdaki komşularımız, köylerimiz ve akrabalarımızı burada topladık. Varsa bir kırgınlık ve küskünlüğü Ramazan ayında bir araya gelip bu kırgınlık ve küskünlüğü giderilmesi, birbirlerinin sevmesi bir birlerine saygı göstermesi için böyle bir iftar yemeği verdik. Katılan tüm herkesten Allah razı olsun” diye konuştu.

Yemeğe katılanlar, daha sonra Hamo Ağa olarak bilinen Mehmet Aslan ve oğlu Tahsin Aslan ile bir süre çay içip sohbet ettikten sonra teşekkür ederek köyden ayrıldı.

KAYNAK: İHA
YAZDIR
YORUMLAR 16
 • Reis cCc 2 yıl önce Şikayet Et
  Devletini bu kadar seven bir ağaya can kurban Allah razı olsun Allah böyle vatansever ağa ya sağlıklı uzun ömür versin inşallah.
  Cevapla
 • erkan 2 yıl önce Şikayet Et
  amin HAMO AĞA varolasın
  Cevapla
 • Evad ı Fatihan 2 yıl önce Şikayet Et
  Gerçekten dinini bilen, kendini bilen insan işte tam da böyle düşünür. Hamo ağa her kimse bu konudan dolayı tebrik ediyorum
  Cevapla
 • ali 2 yıl önce Şikayet Et
  Hay maşaallah! Allah hayırlı uzun ömürler versin.
  Cevapla
 • isbay 2 yıl önce Şikayet Et
  Allah sana da sağlıklı uzun ömür versin cömert insan...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Kontrolden çıkan kamyon dehşet saçtı: 5 ölü
Cumhurbaşkanı Erdoğan, sahneye çıkan çocuğu görünce konuşmasına ara verdi