3 ilçe ve bir beldede oy verme işlemi sona erdi!

Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) seçimlerin yenilenmesine karar verdiği 7 seçim bölgesinden Denizli'nin Honaz, Artvin'in Yusufeli ve Kırıkkale'nin Keskin ilçeleri ile Adıyaman'ın Besni ilçesine bağlı Kesmetepe beldesindeki yenileme seçimlerinde oy verme işlemi sona erdi.

3 ilçe ve bir beldede oy verme işlemi sona erdi!
3 ilçe ve bir beldede oy verme işlemi sona erdi!
GİRİŞ 02.06.2019 17:14 GÜNCELLEME 02.06.2019 19:00
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

YSK'nin 31 Mart'taki Mahalli İdareler Seçimleri'ni iptal ederek yenileme seçimlerinin 2 Haziran'da yapılmasına karar verdiği ilçelerden cezaevi sandıkları hariç Honaz'da 21 bin 810 seçmen 76 sandıkta, Yusufeli'nde 5 bin 219 seçmen 20 sandıkta, Keskin'de 6 bin 396 seçmen 24 sandıkta, Besni'ye bağlı Kesmetepe beldesinde ise bin 205 seçmen 7 sandıkta oy kullandı.

 

 

OY VERME İŞLEMİ SAAT 17:00'DA SON BULDU

YSK'nin 27 Mart'ta aldığı Mahalli İdareler Ara Seçimleri'nin 2 Haziran'da yapılması kararı gereği yeni kurulan köylerle mahalle iken köy statüsüne dönüşen yerleşim birimlerinde ve herhangi bir nedenle organları boşalan köy ve mahallelerde veya 31 Mart 2019'da seçimi yapılamamış beldeler ile köy ve mahallelerde de sandık kuruldu.

 

 

YSK tarafından Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin iptal edildiği İstanbul'da 23 Haziran'da, Aksaray'ın Gülağaç ilçesine bağlı Demirci beldesinde 21 Temmuz'da, Adıyaman'ın Besni ilçesine bağlı Suvarlı beldesinde ise 4 Ağustos'ta yeniden seçim yapılacak.

KIRIKKALE'DE KESKİN'DE AK PARTİ ADAYI YILDIRIM YENİDEN BAŞKAN

Yüksek Seçim Kurulu tarafından 31 Mart'taki belediye başkanlığı seçiminin yeniden yapılmasına karar verilen 1 belde ve 3 ilçeden biri olan Kırıkkale'nin Keskin ilçesinde kesin olmayan sonuçlara göre AK Parti’nin Belediye Başkan adayı Dede Yıldırım yeniden belediye başkanı oldu.

YORUMLAR 2
  • TÜRKİYELİ 5 yıl önce Şikayet Et
    AK Parti ,MHP,BBP. (( CUMHUR ittifakı )) inşallah 4 ilçeyide alır diye düşünüyorum..
    Cevapla
  • Meta 5 yıl önce Şikayet Et
    Örnek olsun istanbul seçimlerine inşallah
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Tam 59 yıl önce bugün ortaya çıktı! İşte bütün umutları yerle bir eden fotoğraflar!
Musk'tan Trump'a saldırı açıklaması: Artık üretmenin zamanı geldi