YKS'ye girecekler dikkat! ÖSYM'den açıklama geldi

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün sosyal medya hesabından, 2019 YKS'ye katılacak nüfus cüzdanı olmayan veya nüfus cüzdanında TC kimlik numarası, veya fotoğrafı bulunmayan adaylar için uyarılarda bulundu. İşte YKS için sınav günü açık tutulacak Nüfus Müdürlükleri’nin listesi…

YKS'ye girecekler dikkat! ÖSYM'den açıklama geldi
YKS'ye girecekler dikkat! ÖSYM'den açıklama geldi
GİRİŞ 12.06.2019 17:14 GÜNCELLEME 12.06.2019 17:14
Bu Habere 15 Yorum Yapılmış

ÖSYM, 2013-Yükseköğretime Geçiş Sınavı'na (YGS) katılacak nüfus cüzdanı olmayan veya nüfus cüzdanında TC kimlik numarası, soğuk damga veya fotoğrafı bulunmayan adaylara hatırlatmalar yaptı.

 

 

İşte YKS için sınav günü açık tutulacak Nüfus Müdürlükleri’nin listesi…

ÖSYM'den yapılan yazılı açıklamada, 15-16 Haziran 2019 tarihlerinde uygulanacak Yükseköğretim Kurumları Sınavına (2019-YKS) girecek adaylardan, T.C. Kimlik Kartını kaybeden, nüfus cüzdanı olmayan veya nüfus cüzdanında T.C. Kimlik Numarası, fotoğraf, soğuk damga bulunmadığı için sınava kabul edilmeyecek durumda olanlar için sınav yapılacak merkezlerdeki ekte sunulan İl/İlçe Nüfus Müdürlükleri, İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce 15 Haziran 2019 Cumartesi günü 07.00 ile 17.00 saatleri arasında ve 16 Haziran 2019 Pazar günü 07.00 ile 15.30 saatleri arasında açık tutulacak. Açıklamada, Nüfus Müdürlüklerine başvuran adaylara, müdürlük personeli tarafından fotoğraflı, imzalı-mühürlü/barkodlu-karekodlu “Geçici Kimlik Belgesi” düzenleneceği hatırlatıldı.

 

 

Nüfus Müdürlüğüne başvuran adaylar, Nüfus Müdürlüğü personeli ile birlikte ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinde yer alan 2019-YKS başvuru bilgilerine T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile erişecekler.

Nüfus Müdürlüğü personelince adayın bilgilerinin kontrolü yapılarak adaya fotoğraflı, imzalı-mühürlü/barkodlu-karekodlu “Geçici Kimlik Belgesi” düzenlenecek.

Adaylar,Nüfus Müdürlüklerince düzenlenen fotoğraflı, imzalı-mühürlü/barkodlu-karekodlu Geçici Kimlik Belgeleri ile sınava girebilecekler.

“Geçici Kimlik Belgesi” dışında verilen belge, form vb. sınava giriş için kabul edilmeyecek. Bu amaçla, Nüfus Müdürlüğüne başvuran adayın, 2019-YKS Sınava Giriş Belgesi ve güncel bir fotoğrafının yanında olması gerektiği uyarısı da yapıldı.

Adaylar, sınav günü açık tutulacak İl/İlçe Nüfus Müdürlüklerinin adresine ve açık oldukları saatlere aşağıdaki bağlantıdan erişebilecek.

15 HAZİRAN 2019 CUMARTESİ GÜNÜ 07.00-17.00 SAATLERİ ARASINDA VE 16 HAZİRAN 2019 PAZAR GÜNÜ 07.00- 15.30 SAATLERİ ARASINDA AÇIK OLACAK İL/İLÇE NÜFUS MÜDÜRLÜKLERİ

YAZDIR
YORUMLAR 15
 • Duygu 11 ay önce Şikayet Et
  Peki bu ortaöğretim notunu nasıl onayliyabilirim
  Cevapla
 • m. Ali Efendiler 11 ay önce Şikayet Et
  Sınavlara kimlik kartını unutup gelen ve sınav olacağı yerde bu aklına gelen, sınav salonuna giriş kapısı kapatıldıktan sonra gelip GİRMEYE DİRETENLER gireceği sınavı NE KADAR ÖNEMSİYOR dersiniz?..
  Cevapla
 • Samii 11 ay önce Şikayet Et
  Tc kimlik nosu nüfus cüzdanında yazmayan zaten girmesin sınava. O adamdan hayır gelmez.
  Cevapla
 • Sabahattin BAYRAM 11 ay önce Şikayet Et
  190cm boyunda bir insanı ilkokul sırasında sınava almak hangi aklın ürünü ise tebrik etmek lazım. Bu ya beceriksizlik ya da bu iş ehil olmayan insanların elinde.
  Cevapla
 • 150 11 ay önce Şikayet Et
  yeni nesil hep 190 zaten, adamlar napsın
  Cevapla
 • nazife 11 ay önce Şikayet Et
  eski kimlik ile sınava girilebiliniyor mu?
  Cevapla
 • mezunkadın19 11 ay önce Şikayet Et
  Hayır maalesef.
  Cevapla
 • Mert 11 ay önce Şikayet Et
  Ne olur ne olmaz sen yenisiyle git
  Cevapla
 • sevim 11 ay önce Şikayet Et
  Hayir yeni kimlik sart
  Cevapla
 • Onur 11 ay önce Şikayet Et
  Evet
  Cevapla
 • Arhez 11 ay önce Şikayet Et
  Hayır
  Cevapla
 • Mert Can 11 ay önce Şikayet Et
  İnternetten eski kimliğin ne zamana kadar geçerli olduğuna bakın, ben geçen sene eski kimlik ile giriş yapmıştım.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
27 Mayıs darbesinde Necip Fazıl ve Nurettin Topçu olmak!
Altın ve dövizi olanlar dikkat! İşte vergi düzenlemesi hakkında bilinmesi gerekenler