Böyle düğün görülmedi...

İstanbullu Meryem Aydemir, burada tanıştığı Şırnaklı Cüneyt Aydemir ile Beytüşşebap ilçesinde 3 gün 3 gece süren düğünle dünyaevine girdi. Aşiret düğününde geline bir kilo altın, damada ise 100 bin lira takıldı.

Böyle düğün görülmedi...
Böyle düğün görülmedi...
GİRİŞ 20.06.2019 10:20 GÜNCELLEME 20.06.2019 10:25
Bu Habere 9 Yorum Yapılmış

Meryem ve Cüneyt Aydemir çifti İstanbul’da tanıştı. Bir süre flört eden çift daha sonra evlilik kararı aldı. Aşkı için İstanbul’dan Şırnak’a gelen Meryem Aydemir, 2 bin 800 rakımlı Kato Dağı eteklerinde bulunan Boğazören köyünde 3 gün 3 gece süren rüya gibi bir düğünle dünyaevine girdi. Aşiret düğününde geline bir kilo altın damada ise 100 bin lira takıldı. Türkçe ve Kürtçe şarkılar eşliğinde halayların çekildiği düğünde davetliler takı takma yarışına girdi.

Damadın kuzeni Agit Aydemir Türk bayrağı altında halaylar çekilmesinin kendilerini çok mutlu ettiğini söyledi. Aydemir, “Yıllardır bölgemizde bu güzel düğünler olmuyordu. Çok şükür artık düğünlerimiz yapabiliyoruz. Bu güzel günde bizleri yalnız bırakmayan herkese çok teşekkür ederiz” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Beytüşşebap İlçe Kadın Kolları Başkanı Hafize Aydemir ise ailelerinin düğünlerinin hep böyle güzel geçtiğini söyledi. Hafize Aydemir, “Korucubaşı Bahri Aydemir’in oğlu İstanbul’dan sevdiği biriyle evlenince düğünü bir başka güzel oldu. Türk-Kürt ayrımcılığı yapanlara en güzel mesaj bu olsa gerek. Ay yıldızlı Türk bayrağımız altında Kato Dağı’na çok yakın bir yerde İstanbullu biriyle akrabamızın düğünü var, bugün çok mutluyuz” diye konuştu.

Jirki aşiretine mensup Aydemir ailesinin 3 gün 3 gece süren düğünlerinde gelin ve damat gönüllerince eğlendi. 

 

 

YORUMLAR 9
 • ali 4 yıl önce Şikayet Et
  Bizde mi asiret sahibi biriyle mi evlensek...
  Cevapla
 • ali34 4 yıl önce Şikayet Et
  marabalar mevsimlik işçi olarak çalışır bundar sefa sürer
  Cevapla
 • Suat Ak 4 yıl önce Şikayet Et
  Herseyin bir sınırı var aşırısı zarar Allah mutlu etsin
  Cevapla
 • Kızıldereli 4 yıl önce Şikayet Et
  Devlet vergisini alsin.
  Cevapla
 • Kahramanmaraşlı 4 yıl önce Şikayet Et
  Nerden geliyor bu yoğurdun bolluğu? Kriz var yersen!
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Ramazan pidesinin fiyatı belli oldu
Kurum'dan, İmamoğlu'na sert tepki! 'İstanbul kirli bir pazarlık masasına yatırıldı'