Seçim sonuçları sonrası İmamoğlu'dan ilk açıklama

Millet İttifakı CHP İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu, seçim sonuçlarının belli olmasının ardından açıklamalarda bulunuyor...

GİRİŞ 23.06.2019 20:33 GÜNCELLEME 23.06.2019 20:33
Bu Habere 210 Yorum Yapılmış

YSK İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin yenilenmesine ilişkin kararının ardından bugün İstanbul'daki 10 milyon 560 bin 963 seçmen yeniden sandık başına gitti.

 

 

İlk sonuçların gelmesinin ardınan kameralar karşısına geçen AK Parti adayı Binali Yıldırım, rakibi Ekrem İmamoğlu'nu tebrik etti. 

İmamoğlu'nun açıklamalarından satır başları:

 

"Bugünkü 23 Haziran'da yaptığımız İstanbul seçimi ve tabii ki anlamlı bu seçimin en önemli ifadelerinden bir tanesi Türkiye'nin demokrasi sürecine katkısıydı. Ülkemize ve dünya kenti istanbulumuza seçimin sonuçları hayırlı olsun. Bugün on binlerce ve yüzbinlerce diye ifade edebileceğim sndık başında görev yapan yol arkadaşlarıma günün kahramanlarına minnet duygularımı belirtmek istiyorum. Tümünün kalbini yanımda hissediyorum. Bugünün demokrasi kahramanlarıydı. Hizmetleri güzel bir anı olarak hatırlayacaklar. Bugün hali hazırda elimizdeki seçim verileri süreci netleşmeye dönük oluştursa da net sonuçlar tutanaklarla olur. Sandık görevlisi arkadaşlarıma kat görevlisi arkadaşlarıma bilişim sorumlularına sandık kurulu üyelerine ilçe seçim kurulundaki üye arkadaşlarıma sonuç netleşinceye kadar görevlerinin başında kalmalarını rica ediyorum. Sandıklarınızın, tutanaklarınızın, birleştirme tutanakları netleşinceye kadar sandıkları terk etmemenizi rica ediyorum. tarihi sorumluluk devam ediyor. 

Biz demokrasi saatinin çalışmasından yanayız. 31 Mart akşamı çalışmadı. Yaşananları milletimiz biliyor. Saatleri durdurarak zamanın akışını önleyemezsiniz. Bugün sandıklardan oy pusulalarının yanı sıra bir de hesap pusulasının çıktığını duyurmak isterim. Vatandaş büyük haksızlığın hesabını bir avuç insana kesmiştir. Bu İstanbul'da bir sayfa kapandı yeni sayfa açılıyor anlamına gelmiyor. Bu ortak yeni bir sayfa anlamına geliyor. Artık, sevgi hoşgörü olacak. Şatafat kibir bitecek. Adalete olan güvenimiz tazelendi. Sadece bana oy verenler değil seçimleri olgunluk içerisinde gerçekleştiren vatandaşlarımız sağlamıştır. Sizler Türkiye'nin demokrasi itibarını tüm dünyanın gözleri önünde korudunuz. Dünya ülkelerine de işin aslını öğrettiniz."

TEŞEKKÜR EDİYORUM

HDP seçmenlerine, MHP seçmenlerine AK Parti seçmenlerine, BBP, Demokrat Parti seçmenlerine, komşularımıza, vatandaşlarımıza, ister Türk ister Türk, Rum, Süryani yani bu milletin asil vatandaşlarına, İstanbul'un çocuklarına annelerimize, nenelerimize, kadınlara, beyefendilere her zaman yanımda olan polis ve koruma arkadaşlarıma, tüm güvenlik görevlilerine, sandıklarda görev yapan demokrasi aşıklarına, vatandaşlarımıza, gönüllülerimize, STK'lara, demokrasi mücadelemize şiir yazan, türkü yazan milyonlarca vatandaşımıza tüm 16 milyon İstanbulluya minnet duygularımı iletiyorum. 

Seçimi bir parti veya kesim değil bütün İstanbul ve ülke kazanmıştır. Kısa sürede herkes böyle hissedecek. Bunun için canla başla çalışacağım. Bugün benim için sandıktan sefer görev emri çıkmıştır. Oluşturduğumuz İstanbul ittifakı Türkiye için önyargıları yok etti. Bugünden sonra her kim giyimine ve hayat tarzına bakarak önyargı oluşturuyorsa İstanbul ittifakı aklına gelsin. Önyargı dönemi bitmiştir. Bu kenti tek başıma yönetecek değilim. Liyakat ve çalışkanlık olan herkes benimle çalışabilir. Referans kağıtlarıyla işe girme dönemi bitmiştir." 

ERDOĞAN'A SESLENDİ: UYUM İÇİNDE ÇALIŞMAYA HAZIRIM 

Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a seslenmek istiyorum, İstanbul'un acil sorunlarında merkezi ve yerel yönetimin uyum içinde çalışmasını sağlamanın önemi ortadadır. Konuştuğumuz şey 16 milyon vatandaşımızın ihtiyacıdır. Sizinle uyum içerisinde çalışmaya hazırım. Mazbatamızı alıp göreve başlamanın ardından yol haritamızı hazırlayıp sizi ziyaret etme talebimi size iletiyorum.  Vatandaş siyasi kavgalardan bıktı. Hizmet üretim ve çözüm bekliyor."

YORUMLAR 210
 • tatanga 4 yıl önce Şikayet Et
  zulüm 1453 de başladı diyen zihniyetsin imamoğlu. sana oy veren dindar kesim bundan gurur duymalı
  Cevapla
 • nurican 4 yıl önce Şikayet Et
  Yeni dönem İmamoğlu üzerinden mi yönetilecek, yoksa İmamoğlu yıkıcı görevini tamamladıktan sonra görev kenarda bekleyen mandacı muhiplere mi verilecek. Evet CHP taşıyıcı anne görevini yerine getirdi, artık gözler bebeğin babasında...
  Cevapla
 • nurican 4 yıl önce Şikayet Et
  CHP yeni sürecin taşıyıcı annesidir. CHP değil, bu yumurtanın babası karar verecektir. Siz bakmayın ‘sevgi pıtırcığı’nın gülücükler saçmasına. Adamların yerel yönetim, kaliteli belediyecilik anlayışı gibi bir dertleri yoktur. l, mesele onları öne sürenlerin ne istediğidir. S-400 almayın, Doğu Akdeniz’de hak iddia etmeyin, Suriye’de terör devletine direnmeyin… Peki, bunlar yerel yönetimlerin konusu mu? Tabii ki hayır. Dolayısıyla yeni dönem bu olaylar etrafında geçecek. Yumurtanın babası İmamoğlu’ndan İstanbul’a daha iyi hizmet yapmasını beklemiyor. Eşi Dilek İmamoğlu’nun 15 Temmuz’da Türkiye’nin beyni olarak nitelendirdiği Fetullahçı katillerin ölen beynine hayat vermesini istiyor.
  Cevapla
 • nurican 4 yıl önce Şikayet Et
  Taşıyıcı anne doğurdu, babaya dikkat .İstanbul’da yenilenmesine karar verilen seçimler dün yapıldı. Kazanan aday belli oldu, ancak kazanan partinin hangisi olduğu aylarca tartışılacak. YSK’ya verilen aday listesinde Ekrem İmamoğlu’nun ismi CHP adayı olarak görünüyor. Ancak bunun böyle olmadığını yaşanan süreçte hepimiz gördük. CHP yeni sürecin taşıyıcı annesidir. Sürecin nasıl neticeleneceğine CHP değil, bu yumurtanın babası karar verecektir. Dolayısıyla alınacak önlemler, verilecek mücadeleler ona göre hesaplanmalıdır. “Bu nasılsa yerel seçimdir, belediye başkanlığıdır” deyip geçemeyiz.
  Cevapla
 • Nazmi 4 yıl önce Şikayet Et
  anlamadığım niye metro yapımı altyapı acil konularda Erdoğandan yardım bekliyor..Utanmadann.Hani 18 günde bunları yapan 5 senede neler yapmazdı???Yalancııııı..Sonuç sadece Laf üretecek gene...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Netanyahu, Biden’a rest çekti! Katliam mesajı verdi
Fenerbahçe'ye kupada büyük şok! Ankaragücü yarı finalde