İstanbul seçimlerinin iptali için başvuruda bulundu

Yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimine bağımsız aday olarak katılan ve 92 oy alan Mehmet Ali Aydoğmuş, "kendisine verilen oyların kasıtlı olarak başka siyasi partilere kaydedildiği" iddiasıyla seçimlerin yenilenmesine yönelik itirazda bulundu.

İstanbul seçimlerinin iptali için başvuruda bulundu
İstanbul seçimlerinin iptali için başvuruda bulundu
GİRİŞ 25.06.2019 17:20 GÜNCELLEME 25.06.2019 17:20
Bu Habere 62 Yorum Yapılmış

İstanbul İl Seçim Kurulu'nun bulunduğu Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na gelen Aydoğmuş, hazırladığı dilekçeyi Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) gönderilmek üzere il seçim kuruluna sundu.

 

 

Dilekçesinde, seçim tekrarının demokratik ve adaletli bir karar olmadığını savunan Aydoğmuş, "Bu seçim Türkiye'mizin tarihinde kara sayfa olarak yer almıştır. İstanbul toplumu ve gelecek nesil için, demokrasimiz ve kara lekenin silinmesi için seçimin tekrarlanması gerekmektedir" ifadelerini kullandı.

Mehmet Ali Aydoğmu şunları kaydetti: "İstanbul'daki tüm sandıklarda bana verilen oyların bir kısmı, kasıtla sandık kurulları başkanları tarafından farklı siyasi partiler adına kaydedilmiş ve sandık sonuç tutanaklarına da bu şekilde geçmiştir. 39 ilçede herhangi bir sandık tutanağı ve çetelesi verilmediği gibi itiraz süresi de bildirilmemiştir. 31 Mart ve 23 Haziran seçimlerinde aldığım oyların başka bir siyasi partiye kaydırıldığı aşikardır. Bu nedenle mağdur edilmekteyim."

 

 

Dilekçesini sunmasının ardından gazetecilere açıklama yapan Aydoğmuş, 31 Mart'ta 262 oy aldığını, bu seçimde ise aldığı oyların 92'ye düştüğünü dile getirdi.

Aydoğmuş 31 Mart'ta yapılan seçimler sonrası da "seçimlere şaibe karıştığını ve manipülasyon yapıldığını" öne sürerek itirazda bulunmuştu.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 62
 • candaroğlu 4 yıl önce Şikayet Et
  adam haklı 150 oyu çalınmış
  Cevapla
 • Züğürt ağa 4 yıl önce Şikayet Et
  Verilen oyuda yanlışlıkla vermişlerdir sana saysalar 1 kendi oyun kalır
  Cevapla
 • Ahmet 4 yıl önce Şikayet Et
  Adam 4.5 milyon gibi küçük bir farkla kaybetmiş. Oylar tekrar sayılmalı
  Cevapla
 • konyalı 4 yıl önce Şikayet Et
  HAKKIN KÜÇÜGÜ BÜYÜĞÜ OLMAZ.gerçekten mağdur olduysa hakkını araması normal.
  Cevapla
 • Hasan 4 yıl önce Şikayet Et
  Oda sondan birinci adamın hakkını yemeyin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Fatih Terim, Seçil Erzan'a kaç milyon dolar kaptırdı? Terim cephesi sessizliğini bozdu
İsrail'den son dakika savaş açıklaması! Hamas'a Gazze tehdidi!