Kan donduran olayda yeni gelişme!

Antalya'da 18 yaşındaki genç kızı, ormanlık alanda darbedip parasını almaya çalıştıkları öne sürülen 6 sanığın yargılanmasına devam edildi.

Kan donduran olayda yeni gelişme!
Kan donduran olayda yeni gelişme!
GİRİŞ 09.07.2019 11:11 GÜNCELLEME 09.07.2019 11:15
Bu Habere 24 Yorum Yapılmış

Antalya 6. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanıklar Amina Sufiyeva, Yasin Kamay, Mehmet Can Yörük, 18 yaşından küçük sanık S.D.K ile tutuksuz sanıklar M.S ve M.G. ile taraf avukatları katıldı.  

 

 

Söz verilen sanıklardan Amine Sufiyeva, mağdura sadece tokat ve tekme attığını, bunun dışındaki tüm suçlamaları kabul etmediğini söyledi.

Sanık Yasin Kamay ise herhangi bir gasp olayına karışmadığını, mağdura sadece tokat attığını savundu. 

 

 

Yaklaşık bir yıllık asker olduğunu, üç aydır tutuklu bulunduğunu ifade eden sanıklardan Mehmet Can Yörük, tahliye talebinde bulundu. 

Sadece darp olayına karıştığını öne süren sanık S.D.K ise "Yağma ve hürriyeti tahdit suçlarını işlemedim. Yaklaşık beş aydır tutukluyum. Eğitimim yarım kaldı, hakkımda tahliye kararı verilmesini istiyorum." dedi. 

Mahkeme heyeti, ara kararında, dava dosyasında yer alan görüntülerin dökümü yapılması için bilirkişiye gönderilmesine karar verdi. 

Duruşma, tanıkların dinlenmesi ve dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için ertelendi. 

OLAY

Antalya'da 4'ü kız 6 kişinin, zorla ormanlık alana götürdükleri 18 yaşındaki S.D'yi darbettiklerine ilişkin cep telefonuyla çektikleri görüntülerin basında yer alması üzerine, Amina Sufiyeva (18), Yasin Kamay (22) ve Mehmet Can Yörük (20) gözaltına alınmıştı.

Yaşları 18'den küçük olan diğer şüpheliler M.S, M.G. ve S.D.K. ise Çocuk Suçları Soruşturma Savcılığındaki ifade işlemlerinin ardından mahkemeye sevk edilmiş, S.D.K. tutuklanırken, M.S. ile M.G, adli kontrol şartıyla serbest kalmıştı. 

Tutuklu sanıklar hakkında "birden fazla kişi tarafından silahla yağmaya teşebbüs", "çocuğa yönelik birden fazla kişiyle birlikte cebir, tehdit kullanarak silahla kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" ile "özel hayata ilişkin görüntü ve sesleri ifşa etmek" suçlamalarıyla 8,5 yıldan 23 yıla kadar hapis istemiyle hazırlanan iddianame mahkemece kabul edilmişti. 

YAZDIR
YORUMLAR 24
 • evla 10 ay önce Şikayet Et
  boyle cezalar verilsinki daha ileride biri yapmak istesede caydiriciligi olsun iyi olmus
  Cevapla
 • Abdullah 10 ay önce Şikayet Et
  bir daha kimsenin yüzüne dik dik bakamıyacak duruma gelene kadar içeride tutulmalı,
  Cevapla
 • Kırsal 10 ay önce Şikayet Et
  Kırsal kesimde bu tiplerden çok var. Biraraya gelince şımarıyorlar sonra yok ben bilmiyodum yok arkadaş kurbanı oldum. Önce arkadaşını seçeceksin
  Cevapla
 • TÜRK 10 ay önce Şikayet Et
  ZALİMİ AFFETMEK MAZLUMA Haksızlıktır
  Cevapla
 • bak sen 10 ay önce Şikayet Et
  eğer bir tanesi bile serbest bırakılsın yada cezaları hafifletilirse ben türkiyede adaletin olmadığına bir kez daha inanırım.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İngiltere'de metroda koronavirüs deneyi! 7 metrelik alanda herkese bulaşıyor
Savunma sanayiinde üretimler sürüyor