İŞKUR'dan özel sektöre bekçi alımı! Başvuru şartları neler?

Türkiye İş Kurumu tarafından Türkiye genelinde en az ilköğretim mezunu bekçi alımı yapılıyor. Peki bekçi alım ilanına başvurular nasıl yapılacak? İşte başvuru şartları ve detayları…

İŞKUR'dan özel sektöre bekçi alımı! Başvuru şartları neler?
İŞKUR'dan özel sektöre bekçi alımı! Başvuru şartları neler?
GİRİŞ 12.07.2019 13:49 GÜNCELLEME 12.07.2019 13:49
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Türkiye iş Kurumu (İŞKUR) tarafından çeşitli sektörler ve kurumlar için toplamda 50 bin kişilik personel alımı yapılıyor. Bu ilanlar arasında en çok rağbet göreni bekçilik kadrosu olarak karşımıza çıkıyor. Yayımlanan ilanlara göre özel sektörde ve farklı illerde istihdam edilmek üzere ve en az ilköğretim mezunu olmak şartı ile bekçi alımları yapılıyor. İşte detaylar.. 

 

Hangi İllerde Alım Yapılıyor?

- İstanbul

 

- Antalya, 

- Eskişehir, 

- Bursa, 

- Sakarya, 

- Tekirdağ, 

- Ankara, 

- Çanakkale, 

- Manisa, 

- Gaziantep, 

- Burdur, 

- Denizli, 

- Balıkesir,

- Kocaeli,

- Konya.

Başvuru Şartları Neler?

Söz konusu bekçi alımlarına başvuru yapacak adayların en az ilköğretim mezunu olmaları gerekmektedir. Bunun yanında sağlık problemi bulunmayan, dış görünüşüne özen gösteren, askerlik ile ilişkisi bulunmayan ve yüz kızartıcı suç işlememiş olan adaylar başvuru yapabilecektir.

Bekçi Alımına Başvurular Nasıl Yapılıyor?

İŞKUR tarafından yayımlanan bekçi alım ilanlarına başvuru yapmak için iki seçenek bulunmaktadır. Bunlardan birincisi, en yakın İŞKUR Genel Müdürlüklerine giderek şahsen başvuru yapılabilir veya internet üzerinden online olarak başvuru yapılabilir.

Bekçi Alımı Başvurusu İçin TIKLAYINIZ…

İŞKUR'a Nasıl Kayıt Yaptırılır?

İş aramanın ilk adımı kayıttır. Kurum hizmetlerinden yararlanmak isteyen iş arayanların Kurum portalına üye olarak veya şahsen Kurum ünitelerine başvurarak kayıt olmaları zorunludur. Başarılı bir eşleştirme için hem açık iş hem de iş arayan kişi hakkında tam ve doğru bilgilerin bulunması zorunludur. Gerek internet üzerinden gerekse Kurum personeli aracılığı ile kayıt yaptıracak olanların kendileri ile ilgili bilgileri tam ve doğru olarak yansıtmaları uygun işe yerleştirilmelerinde oldukça önemlidir. Bu nedenle, lütfen kişisel, iletişim, eğitim, meslek ve diğer bilgilerinizi tam ve doğru olarak sisteme giriniz.

YORUMLAR 2
  • Kemal 2 yıl önce Şikayet Et
    Kamu da ilan yok!!
    Cevapla
  • erkan 2 yıl önce Şikayet Et
    Ben 6 senedir i ssim bana yardımcı olun
    Cevapla
DİĞER HABERLER
CHP'liler yalana öyle kanmış ki Kılıçdaroğlu'na da inanmadılar!
Orman yangınlarıyla mücadele! İşte kullanılan uçakların önemi...