'Hakimiyetimizi Türkiye'nin desteğiyle dünyaya duyuracağız'

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı Ersin Tatar, "Bu bölgedeki hakimiyetimizi ve iddialarımızı, güçlü Türkiye'mizin de desteğiyle dünyaya duyurmak, ona göre pozisyon almak ve KKTC'yi güçlendirmek en büyük temennimizdir." dedi.

'Hakimiyetimizi Türkiye'nin desteğiyle dünyaya duyuracağız'
'Hakimiyetimizi Türkiye'nin desteğiyle dünyaya duyuracağız'
GİRİŞ 22.07.2019 00:02 GÜNCELLEME 22.07.2019 01:08
Bu Habere 14 Yorum Yapılmış

KKTC'deki Girne Limanı'nda "Gemi Kurtaran Römorkörünün KKTC'de Görevlendirilmesi Töreni" düzenlendi.

Törene, Başbakan Tatar'ın yanı sıra Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Türkiye'nin Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri, TBMM Başkanvekili Celal Adan, Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, KKTC Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Serdar Çam, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Çetin Ali Dönmez ile bazı askeri yetkililer ve milletvekilleri katıldı.

Başbakan Tatar, törene katılmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek, Türkiye Cumhuriyeti temsilcilerinin yaptıkları konuşmalarda KKTC'yi sahiplenmeleri ve verilecek desteklerden dolayı teşekkür etti.

'KKTC DAHA DA GÜÇLENECEK'

 

Tatar, "KKTC ve Türkiye Cumhuriyeti'nin, Doğu Akdeniz'de yapacağı yatırımlar ve bu gemilerle, hakimiyetimizi ve bu bölgedeki egemenlik haklarımızı haykırarak dünyaya mesajımızı veriyoruz. Çok değerli bir coğrafyada yaşıyoruz ve bu çalışmalar, bu coğrafyaya, bu değere sahip çıkma adına yapılacaktır. Haliyle KKTC daha da güçlenecektir. " dedi.

Başbakan Tatar, 20 Temmuz 1974'de gerçekleştirilen Kıbrıs Barış Harekatı'nın 45'inci yıl dönümünde harekatın ne kadar isabetli olduğuna vurgu yaparak, "Barış harekatından sonra devletimizi kurduk, Türkiye Cumhuriyeti ile 45 yaşındaki bu devlet yoluna devam ediyor." ifadesini kullandı.

'HAKİMİYETİMİZİ DÜNYAYA DUYURACAĞIZ'

Son zamanlarda Türkiye'nin bölgedeki arama ve çıkarma çalışmalarını arttırarak devam ettirdiğine dikkati çeken Tatar, "Bu bölgedeki hakimiyetimizi ve iddialarımızı, güçlü Türkiye'mizin de desteğiyle dünyaya duyurmak, ona göre pozisyon almak ve KKTC'yi güçlendirmek en büyük temennimizdir." diye konuştu.

ETİKETLER
ersin tatar
YAZDIR
YORUMLAR 14
 • gölge lider QARTO 10 ay önce Şikayet Et
  zamanında bir paşayı kızdırmışlardı paşada gerekirse kıbrıslıdan vaz geçeriz kıbrıstan vargeçmeyiz demişti.türk parasının aşalandığı ingiliz hayranı bir millet oluşmuş neredeyse % 70mi bu şekilde şimdi gaz petrol işleri başladı tabi gani gani para işleri dönecek yaşasın ana vatanımız türkiye demeleri bana pek samimi gelmedi hayırlısı olsun inşallah
  Cevapla
 • Murat 10 ay önce Şikayet Et
  Sonuna kadar KKTC yanindayiz
  Cevapla
 • 67LİŞ 10 ay önce Şikayet Et
  ADAM GİBİ ADAM rahmetli denktaştan sonra
  Cevapla
 • Uğurx1 10 ay önce Şikayet Et
  Haykırarak şunuda söyle.kıbrıs ın yeni plakaları 82.83.84.85.86 vs gibi.bak ozaman kıbrıs ın yanından bir kıbrıs daha çıkarırız .rum kesimi ozaman görsün sizi
  Cevapla
 • kürşad 1517 10 ay önce Şikayet Et
  başkanım türkiyeyi dinle yoksa girit gibi ada gider elimizden denktaş büyük mücadele verdi Siz de çok Rum yalakası var bize CHP olduğu gibi ana Vatanımıza sahip çıkın yoksa bu gavur lar elimizden alır adamızı Kıbrıs Girit olmasın Girit Bizim canımız feda olsun kanımız Aynen Kıbrıs için de geçerli Ne mutlu Türküm diyene
  Cevapla
 • kırkdort4444 10 ay önce Şikayet Et
  aynen, nokta
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Hafter'in Türk gemilerine saldırı planı komediye dönüştü
Hamaney'in sayfasından skandal Mescid-i Aksa paylaşımı