Bahçeli'den İYİ Partililere çağrı: MHP'ye dönüşün...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Fiziken orada, fikren aramızda bulunan dava arkadaşlarımın MHP'ye dönüşün tarihi sorumluluğunu yerine getirmesi beklentimdir." sözleriyle İYİ Partililere çağrıda bulundu.

Bahçeli'den İYİ Partililere çağrı: MHP'ye dönüşün...
Bahçeli'den İYİ Partililere çağrı: MHP'ye dönüşün...
GİRİŞ 01.08.2019 19:28 GÜNCELLEME 01.08.2019 20:18
Bu Habere 55 Yorum Yapılmış

HP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.

 

 

MHP lideri Bahçeli'nin açıklamaları şu şekilde:

Milliyetçi Hareket Partisi yarım asırlık varlığıyla, ahlaki tutarlılığıyla, anıtlaşan ilke ve ülküleriyle Türkiye’nin en köklü siyasi müesseselerinden birisidir. Aynı zamanda Türk milletine mensubiyet şuurunu müstesna bir onurla özümsemiş büyük bir davanın bayraklaşmış halidir.

 

 

Tarih boyunca üç hilal kardeşliğin adı, kaynaşmanın adresi, kucaklaşmanın adaleti olmuştur. Nitekim üç hilal varsa huzur vardır, umut vardır, birlik ve dayanışma ruhu vakarını mahfuz tutmuştur. Bu gerçekler şerefli mazimizin iftihar vesikasıdır.

Özellikle siyasi müesseselerin gelişmesi bazen onlarca, bazen de nesiller boyunca sürmüştür. Milliyetçi Hareket Partisi bu gelişmeyi pek çok badireyi atlatarak, pek çok sorun ve sıkıntıyı aşarak başarmıştır. Yarım asrın her sayfası buna müşahit, hatta bunun mübeşşiridir.

DALINDAN KOPAN YAPRAĞIN AKIBETİNİ HER ZAMAN RÜZGAR TAYİN ETMİŞTİR

Zaman olmuş kırgınlıklar, kızgınlıklar ve küslükler vasat bulmuştur. Zaman olmuş kopuşlar, kırılışlar ve kayışlar yaşanmıştır. Ana gövde sağlam olduğundan, fazilet ve fikriyat derinlere tutunduğundan dönem dönem şiddeti artan fırtınalar hamd olsun tesirsiz kalmıştır.

Elbette dalından kopan yaprağın akıbetini her zaman rüzgâr tayin etmiştir. Bu durum şaşmaz bir hayat ve siyaset gerçeğidir. Milliyetçi Hareket Partisi düştüğü her yerden kalkmasını başarmış, adeta küllerinden yeniden doğmasını bilmiştir.

Çünkü davamız hak davasıdır, hakikat davasıdır, Allah davasıdır. Millete adanmış ömürlerin, mahkûmiyet ve mağduriyetlere direnmiş asalet ve ahlakın tarihi haklarından vazgeçmesi, tertemiz davasından taviz vermesi akla ve hayale bile getirilemeyecektir.

HER NE YAŞANDIYSA GERİDE KALMIŞTIR

1 Kasım 2015’ten sonra ağır ve sancılı parti içi meselelerle biteviye meşgul edildiğimiz inkar edilemeyecek bir vakıadır. Bu vahim sürecin travmalarına ve makus sonuçlarına her dava arkadaşımız farklı dozajda muhatap kalmıştır. Yaşananlar üzücüdür, hüzünlüdür, ibret vericidir.

MHP’den kopan dava arkadaşlarımız 25 Ekim 2017’de İYİ Parti’yi kurmuşlardır. Ancak geçmişte birlikte yürüyüp, beraberce mücadele ettiğimiz arkadaşlarımızın önemli bir kısmı aradıklarını bulamamışlar veya kenara itilmişlerdir. Yola çıkılanlar yolda bulunanlara değişilmiştir.

CHP ve HDP ile ittifak hiçbir vicdan sahibi ülküdaşımın kabullenemeyeceği bir gaflet olarak hafızalara kazınmıştır. Bir inat ve öfke uğruna aklı çelinen, makam ve mevki vaatleriyle davasından koparılan kardeşlerimin hüsranları şahsımı her zaman kaygılandırmış ve düşündürmüştür.

Her ne yaşandıysa geride kalmış, herkes için ders niteliğinde olmuştur. Hadiseleri film şeridi gibi gözümüzün önüne getirdiğimizde bundan hiçbir şahsiyet ve karakter sahibi dava arkadaşımın memnuniyet duymayacağı açıktır, bu kapsamdaki kanaatim de çok güçlüdür.

MHP'YE DÖNÜŞ, SAMİMİ BEKLENTİMDİR

3-4 Ağustos 2019 tarihinde İYİ Parti’nin 4.Olağanüstü Kurultayı yapılacaktır. Çağrım şudur: Fiziken orada, fikren aramızda bulunan dava arkadaşlarımın müştereken karar alıp Milliyetçi Hareket Partisi’ne dönüşün tarihi sorumluluğunu yerine getirmeleri halisane ve samimi beklentimdir.

Buluşma yerimiz zillet değil millettir. Kucaklaşma zamanı gelmiştir. İYİ Parti’nin Olağanüstü Kurultay’ında MHP’yle bütünleşme ve birleşme hamlesi Türkiye’nin gücüne güç katacak, yarım asırlık davamızı birlik ve dirlik içinde geleceğe taşıyacaktır.

Çağrım birliğe, beraberliğe, barışmaya ve heyecanla tokalaşmayadır.

YAZDIR
YORUMLAR 55
 • Devlet 10 ay önce Şikayet Et
  Sayın Devlet Bahçelinin açıklamaları Türkiyenin geleceğinin terör tehdidinde olmaması açısından çok Değerli. HDP'nin yanında duran İP'de gerçek Milliyetçi durmaz. Akşenerin PKK diye ve PKK ile sorunu yoktur oysa ülkemiz üzerinde ne tür haritalar yazılıp çizilmektedir, Ana mıhalefetin başı bile gaflet içinde YPG bize saldırmaz aymazlığındadır binlerce silah yüklü tırlara rağmen...Peki milletini seven bir Türk nasıl buna tahammül eder. Bence bu değerli nasihatlere tekrar tekrar ihtiyaç vardır, yönlerini karıştıranlara, yanlışa saptığını görenlere Dönme fırsatı olarak...
  Cevapla
 • mavikan 10 ay önce Şikayet Et
  daha ne kadar dönecekler :)
  Cevapla
 • vatandaş 10 ay önce Şikayet Et
  koltukta otura otura dinozor haline gelen genel başkanlardan bıktık. almanya, ingiltere gibi ülkelerden kendinize ders çıkarıp yerinizi dinamik ve genç siyasetçilere bırakın.
  Cevapla
 • Manisalı 10 ay önce Şikayet Et
  Devlet beyin niyetinden şüphem yok ama, karşısındakilerden şüpheliyim
  Cevapla
 • Mehmet 10 ay önce Şikayet Et
  İyi Parti, hepimizin malumu bir FETÖ projesidir. Kasım'da seçimden bahsetmeleri bir darbe şifresi mi acaba. Çünkü 15 temmuz darbesinden önce meral Akşener kısa bir zamanda başbakan olacağını söylemişti ve darbe başarısız olunca da Hanım Efendi Başbakan olmamıştı. Bu süreç devam ediyor. Ama şimdi bir yan proje daha gündemde, o da; ABD ve yandaşlarının Gül, Davutoğlu ve Babacan projesi. Şimdilik bu proje son hız devreye sokulmuş durumda, Rabbim başarısız kılsın İnşallah...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Köşeye sıkışılan Hafter'e Sisi'den yardım eli! İkiliden Libya'da yeni çağrı
Bakan Koca sosyal medya hesabından sitem etti: Rast gelmesin