Hayrettin Karaman'dan Milli Eğitim Bakanı Selçuk'a çağrı

Yeni Şafak yazarı Hayrettin Karaman, talim terbiye kurulunda Alpaslan Durmuş'un görevden alınıp yerine Burhanettin Dönmez'in getirilmesiyle ilgili değerlendirme bulundu ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'a çağrı yaptı.

Hayrettin Karaman'dan Milli Eğitim Bakanı Selçuk'a çağrı
Hayrettin Karaman'dan Milli Eğitim Bakanı Selçuk'a çağrı
GİRİŞ 13.08.2019 12:19 GÜNCELLEME 13.08.2019 12:26
Bu Habere 91 Yorum Yapılmış

Yeni Şafak yazarı Hayrettin Karaman, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un talim terbiye kurulunda yaptığı yeni görevlendirmeyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. 

 

 

Konuyu köşesine taşıyan Karaman, "Koca bakan, elbette kiminle çalışacağına karar verme hakkına sahiptir, ama bizi ilgilendiren husus kimi görevden aldığı ve yerine kimi getirdiği konusudur" ifadelerini kullandı.

Karaman'ın gelen ve giden isimleri dikkat çektiği yazısı şöyle:

 

 

Önce göreve getirdiği sayın Burhanettin Dönmez’in üç tiwitine bakalım:

“Din öğretmeni yetmedi ilahiyat fakültesi öğrencilerine öğrenimleri sırasında öğretmenlik için formasyon alma hakkı tanındı.”

“YÖK kendini aşmış, geriye doğru büyük bir adım. Bir adımda kırk yıl geriye gidiş. Ben değişim buna derim.”

Malatya’nın rektörü hakkında:

“Maalesef rektörlükle soytarılığın birbirinden ayrı işler olduğunu bilmeyen rektörlerin sayısı hızla artıyor! Bizdeki de rektör olur olmaz hacca gitti, bıyık bıraktı, camiyi yıktırdı daha büyüğünü yaptırıyor. Rektör değerlendirme kriterlerinin acilen değişmesi gerekiyor!”

Şimdi de görevden aldığı sayın Alpaslan Durmuş’un ne yaptıklarını görelim:

İçinde bulunduğum bir WhatsApp grubunda sayın Alpaslan Durmuş için, itimad ettiğim şahısların güzel tanıklıkları oldu; işte bunlardan biri:

“…Özellikle dinimizi doğru anlatma, İmam Hatip müfredatının hazırlanmasında, Din Kültüründe dinin özüne dönülmesinde, evrim felsefesinin biyolojiden çıkarılmasında, tarih kitaplarındaki ideolojik konular üzerinden Müslümanlara küfredilmesini engellemekte, Müslüman şair ve yazarların Edebiyat kitaplarına dercedilmesinde, hayatın bir realitesi olan tesettürlü görsellerin kitaplarda yerini almasında, tartışmalı konulara Din Kültürü kitaplarında yer verilmemesinde, okul öncesine seçmeli Kur’an-ı Kerim ve Arapça derslerinin koyulmasında, FETÖ kaynaklarının ve yazarlarının kitaplardan çıkarılmasında... ve daha birçok hayati konuda görevini hakkıyla yapmıştır. Şahitlik ederim…”

Alparslan Bey bu tanıklıklara teşekkür mahiyetindeki mesajında diyor ki:

“…Dün gerek bu grupta, farklı WhatsApp gruplarında ve sosyal medyada ve gerekse ferden ferda arayan, mesaj gönderen arkadaşlarımdan kardeşlerimden duyduğum/okuduğum mesajlarda hep ‘iyi bilirdik’ mealinde şahitlikler gördüm; bu hâl üzere gitmiş olsaydık Rabbimize arz edeceğimiz ne güzel birikimlerimiz olmuş, hamdolsun! Allah bu şehadetlere ve müzaheretlere mazhar olan bizi, şahitlerimizi ve bütün mümin kardeşlerimi istikamet üzere daim kılsın, hüsnühatime nasip etsin, amellerimizi bereketlendirsin, dualarımızı ve birbirimize şahitliklerimizi kabul etsin.”

“Şimdi yükümüz daha ağır: Çünkü dost bî-vefâ değilmiş, hem-dert de çok imiş; hamdola, hamdler O’na... Ancak devran bî-sükûn, düşman kavî ve tâli’ ise zebûn; hâlâ... O hâlde birr ve takva için dost ve hemdert ile muavenet içinde yükümüzü taşımak, yükümlülüklerimizi üstlenmek, önümüzde uzanan yola odaklanıp devam etmek zorundayız. Yazıklanmakla elde edeceğimiz rahatlıktan, kendimize yönelmiş eleştirinin saflarımızı bölmesinden, elimizden kayıp giden imkân ve kudrete yas tutmaktan korunarak... Çünkü biz eğitimle uğraşanlar yaşamanın ‘berrak bir gökte çocuklar aşkına savaşmak’ anlamına geldiğini biliyoruz. Ve çocuklarımızın başına çorap örülüyor olduğuna göre, bunu yeni ortaöğretim sistemine baktıkça daha iyi fark ettiğimize göre mücadeleye devam edeceğiz. Mücadele var oldukça biz var olacağız, biz var oldukça mücadele de var olacak…”

İşte gelen ve işte giden!

Sevgili Reis’imize duyurulur!"

KAYNAK: YENİ ŞAFAK
YAZDIR
YORUMLAR 91
 • İsmail58 2 yıl önce Şikayet Et
  Sayın bakan kıymetli hocamıza mutlaka kulak verecektir çünkü haklı eleştiriler var
  Cevapla
 • Eğitimci 2 yıl önce Şikayet Et
  Peygamberimiz Kabe'nin anahtarını kendisini Kabe'den kovan Osman Bin Talha ya vermiştir. Allah size işi ehline vermenizi emreder der...Hayrettin Karaman Hocamızın bunu bilmesi gerekirdi...???
  Cevapla
 • Emir 2 yıl önce Şikayet Et
  Çok güzel olmuş
  Cevapla
 • Xy123 2 yıl önce Şikayet Et
  Anlaşılan cemaatlerin, tarikatların, vakıfların hoşuna gitmemiş bu adam ateist olsun ama ahlaklı ise makam helaldir. Vakiflarin cemaatlerin derneklerin rantini turkiyede duymayan kalmadi. Rantcilar tepki gosteriyorsa çok ise doğru hamledir.
  Cevapla
 • Haldun 2 yıl önce Şikayet Et
  Çok doğru bir yaklaşım. şu cemaat ve vakıflar yakıyor ülkeyi. Bırakın adam ne olursa neye inanırsa inansın, yeterki koltuğun hakkını versin.
  Cevapla
 • Yerli Sanayici 2 yıl önce Şikayet Et
  inşaatla ilgili bir şey olsa duyardı. Konu inşaatla ilgili değil.
  Cevapla
 • A.P. 2 yıl önce Şikayet Et
  Lütfen çocuklarımızı milli ve manevi değerlere göre yetiştirelim. Başka ülkelerin kültürüne dinine göre değil. Bunun en önemli yolu da milli, manevi ve dini bilgileri güçlü olan insanlarla olur. Ne olur artık kurtulalım bu avrupa sevdasından ve kültüründen.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Peygambere hakaret eden Sezen Aksu'yu savunmak İmamoğlu'na kaldı
Nursultan Nazarbayev haftalar sonra kamera karşısında: Hiçbir yere gitmedim!