"Kanım şifa" diyerek 13 milyon TL’lik vurgun yaptı

Eskişehir'de Hz. Süleyman'ın kızı olduğunu ileri sürüp psikolojik rahatsızlığı bulunanlara kendi kanını içirerek 13 milyon TL’lik dolandırıcılık yaptığı iddia edilen şahıs, Sakarya’da jandarma ekiplerince düzenlenen operasyona yakalandı.

"Kanım şifa" diyerek 13 milyon TL’lik vurgun yaptı
"Kanım şifa" diyerek 13 milyon TL’lik vurgun yaptı
GİRİŞ 23.08.2019 12:20 GÜNCELLEME 23.08.2019 12:21
Bu Habere 34 Yorum Yapılmış

Eskişehir’de çiftlik evinde kurduğu dergahta kendini Hz. Süleyman’ın kızı olarak tanıtarak psikolojik rahatsızlığı olan insanları tedavi ettiğini öne sürerek 13 milyon TL’lik dolandırıcılık yaptığı iddia edilen şahıs Sakarya’da yakalandı. Edinilen bilgilere göre 3 gün önce Eskişehir Tepebaşı İlçesi Keskin Mahallesi'nde bulunan 10 dönümlük bir arazi içindeki çiftlik evinin dergah adıyla kullanıldığı ihbarı alan jandarma ekipleri inceleme başlattı. İncelemede çiftlik evinin S.G. (49) ve avukat oğlu S.H.G. (24) tarafından psikolojik rahatsızlıkları bulunan insanları sözde tedavi etmek amacıyla kullanıldığı ve şahısların buradan haksız kazanç elde ettiklerini belirledi. Tespit sonrası jandarma ekiplerince düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 4 kişiden S.H.G. ve S.D. tutuklanırken S.G. ise yakalanamadı.

13 MİLYON TL'LİK VURGUN YAPTI SAKARYA’DA YAKALANDI

İlk operasyon sonrası takibi sürdüren jandarma ekipleri S.G.’nin Sakarya’nın Arifiye ilçesinde olduğu belirlendi. Tespit sonrasında Arifiye ilçe Jandarma karakol Komutanlığı ekipleri ve İl Jandarma Suç Araştırma Timinin (JASAT) ekiplerince dün düzenlenen operasyonda S.G. isimli şahıs gözaltına alındı. Tedavi adı altında etkisine aldığı şahıslardan 13 milyon TL'lik vurgun yaptığı iddia edilen S.G., Jandarma Komutanlığındaki işlemleri sonrası sevk edilen adli mercilerce tutuklanarak Ferizli L Tipi Cezaevine gönderildi.

"YÜZÜK VERDİĞİ ERKEKLERE KOMUTAN UNVANI VERMİŞ”

Öte yandan daha önceki operasyonda şikâyette bulunan G.G. adlı şahıs ifadesinde etkisi altına aldığı insanları iflas ettirdiğini söyledi. G.G., "S.G. çevresindeki erkeklere aynı şekilde yapılmış olan yüzük ve kolyelerden veriyordu. Bu erkeklere 'komutan' unvanını vermiş. Rütbe olarak en üstte olan komutanı ise oğlu S.H.G. olarak belirlemiş. S.G., dini inançlarımı suistimal ederek beni tesiri altına aldı. Sözünden çıkamaz hale geldim. Etkisi altına aldığı insanları iflasa sürüklüyor. Beni de iflas ettirdi. Tüm paramızı onun 'kutsal' dediği yolda harcamamızı istiyordu. Ben güvenimden dolayı 2016'da vekâlet verdim. Bütün mal varlığımıza ipotek koyarak sattılar" dedi.

"YAHUDİLERİN ARADIĞI ŞİFRELİ KAN DAMARLARIMDA” DEMİŞ

Durumla alakalı şikâyette bulunan müşteki C.G. ise ifadesinde, firari şüpheli S.G'nin rahatsızlığı bulunanları sözde tedavi ettiğini öne sürdüğünü belirtti. C.G. "Kendisi bana 'Yahudilerin aradığı şifreli kan damarlarımda' demişti. Hz. Süleyman'ın kızı olduğunu söylüyordu. Bir hastanın tedavi ücreti 4-5 bin lira arasında değişirdi. Ayrıca kurban parası istiyordu. Kanlı su, kanlı ayna, yumurta, kilit gibi materyaller kullanıyordu. Kanlı suyu bazen içirir, bazen de o suyla duş alınmasını isterdi. Kanının şifa olduğunu söylüyordu. Bir dönem S.G.'yi FETÖ'den şikayet etmişlerdi. Elindeki 40 bin lirayı ve kanları yanında çalışan Hacer'in evine gönderdi. Bu dönemde evinde bulunan FETÖ'ye ait kitap ve CD'leri de yaktı" dedi.

YAZDIR
YORUMLAR 34
 • rhn 1 yıl önce Şikayet Et
  aziz...
  Cevapla
 • Mico 1 yıl önce Şikayet Et
  Allah kimseyi mal etmesin
  Cevapla
 • Fatih 1 yıl önce Şikayet Et
  Emeksiz zengin olanın kitapsiz bilgin olanın rehberi şeytandir Yunus Emre..
  Cevapla
 • karadag 1 yıl önce Şikayet Et
  Ula aptallar kan haram. Haramdan sifa olurmu
  Cevapla
 • Ehli Sünnet 1 yıl önce Şikayet Et
  Yahu mubarekler Allahuzulcelalin kuranda bize öğütlerini dinlesek peygamberimizin yaşantısını yaşamaya çalışssak. Dünyada da Ahirrettede Rabbim bizi zelil etmez Rabbimize sığınsak İslam dinini öğrenip yaşasak hiç bir derdimiz kalmaz Rabbimizin izniyle. Böyle şeytanlaşmış cincilerle ve Ruhlarını Bedenlerini şeytana satmış insanlara itibar edilirse işte o şeytanlaşmış insanlara musallat olan şeytanlarda onşarada musallat olur. Dinimize sahip çıkalım Allahuzulcelalin ipine aünnetin ipine sım sıkı sarılalım tek kurtuluş yolu bu yoldur.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Yunan vekilden bomba itiraf: Bunu tüm gezegen söylüyor
Bakan Koca'dan 10 ile yeni şehir hastanesi müjdesi