Emine Bulut'un katilini öven başkana soruşturma

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, "Boşanmış Mağdur Babalar Derneği" adlı sosyal medya hesabında cinayeti öven yorumlar yazan Muhammet Özen hakkında, "suç işlemeye alenen tahrik" ve "suçu ve suçluyu övme" suçlarından soruşturma başlattı.

Emine Bulut'un katilini öven başkana soruşturma
Emine Bulut'un katilini öven başkana soruşturma
GİRİŞ 24.08.2019 20:36 GÜNCELLEME 24.08.2019 20:51
Bu Habere 10 Yorum Yapılmış

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, "Boşanmış Mağdur Babalar Derneği" adlı sosyal medya hesabında Emine Bulut'un eski eşince öldürülmesini öven Muhammet Özen hakkında, "suç işlemeye alenen tahrik" ve "suçu ve suçluyu övme" suçlarından soruşturma başlattı.

 

 

Başsavcılık, Özen'in "Boşanmış Mağdur Babalar Derneği" adlı sosyal medya hesabından cinayete ilişkin bir haberi paylaştığını ve cinayeti över nitelikte yorumlar yazdığını belirledi.

Ankara Cumhuriyet Savcısı Nilgün Kürkaya paylaşımla ilgili re'sen tutanak tuttu ve Türk Ceza Kanunu'nun (TCK) 214. ve 215. maddelerinde düzenlenen "Suç işlemeye alenen tahrik" ve "Suçu ve suçluyu övme" suçlarından soruşturma başlattı.

 

 

TCK'nin 214. maddesi "Suç işlemek için alenen tahrikte bulunan kişi, altı aydan beş yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır", 215. maddesi ise "İşlenmiş olan bir suçu veya işlemiş olduğu suçtan dolayı bir kişiyi alenen öven kimse, bu nedenle kamu düzeni açısından açık ve yakın bir tehlikenin ortaya çıkması halinde, iki yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır" hükmünü içeriyor.

KAYNAK: AA
ETİKETLER
emine bulut
YAZDIR
YORUMLAR 10
 • hakan yilmaz 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu yaratigida iceriye atmalari lazim buda cinayet islemeye meyilli gibi Allah boylelerinden tum kadinlari uzak tutsun
  Cevapla
 • Dikkat 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu Adam cok tehlikeli .Demedi demeyin.Bu adamin eski esi ,kimligini adresini degistirsin.Adam agzi sulanmis gibi hevesle bahsediyor.
  Cevapla
 • Momedo 1 yıl önce Şikayet Et
  Adam diyor eşim benden ayrı genç svgilisiyle beraber ve yetişkin Kızım da onlarla beraber kalıyor buna hangi yürek dayanır. Nikah yok bişey yok sadece sevgili. Bu gerçekten zor durum kolay değil sen sabretsen keşke. Karabulut olayını bilmiyoruz içeriğini ama çocuklarının yanında erkeğede kadınasa el kaldırılmazken bu adam defalarca bıçaklamış. Kızı binadaki komşu kapıları çalmış açan yok acaba tek katil kocamı sizce. Bence kapısı çalınanlar katil.zulme rıza zulumdür çünki.
  Cevapla
 • Bozkurt 1 yıl önce Şikayet Et
  Bunu içeri atın kahramanlık yapmanın ne olduğunu göstersinler
  Cevapla
 • Anlayın 1 yıl önce Şikayet Et
  Hayvan kestim demiş onuda hayvan keser gibi nasıl canına kıydı ise aynen öyle keseceksin kısas bunu gerektirir. Zulme rıza zulümdür.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İşte dünyanın en çok altın üreten ülkeleri!
Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak Yeni Ekonomi Programı'nı açıkladı