Tarım ve Orman Bakanlığı 1146 personel alımı ne zaman? Başvuru şartları...

Tarım ve Orman Bakanlığı, yazılı veya sözlü sınav yapılmaksızın KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle, aşağıda belirtilen bölümlerden mezun adaylar arasından toplam 1146 sözleşmeli personel alımı yapıyor. Başvuru şartları ve merak edilenler haberimizde…

Tarım ve Orman Bakanlığı 1146 personel alımı ne zaman? Başvuru şartları...
Tarım ve Orman Bakanlığı 1146 personel alımı ne zaman? Başvuru şartları...
GİRİŞ 31.08.2019 09:00 GÜNCELLEME 31.08.2019 09:01
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Uzun süredir beklenen ilan Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yayınlandı. Yayınlanan ilana göre lisans mezunları arasından Orman Endüstri Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Makine Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Hukuk, Biyoloji, Ekonomi, İktisat, İşletme, İşletmecilik, İş idaresi, Muhasebe ve Finans, Pazarlama, Yönetim ve Organizasyon, Maliye, Maliye Muhasebe, Bilgisayar programcılığı, Bilgisayar Teknolojisi ve WEB Teknolojileri ve Programlama,  önlisans mezunları arasından ve Laboratuvar, Laboratuvar Teknolojisi, Adalet, Adalet MYO, İnsan kaynakları, Personel Yönetimi, İnsan Kaynakları Yönetimi, Bilgisayar destekli muhasebe ve ortaöğretim mezunları arasından Otobüs Şoförlüğü alımı yapılıyor. İşte Tarım ve Orman Bakanlığı 1146 personel alımında geçerli olan başvuru şartları

 

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

- 657 Sayılı Kanun’un 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşımak, 

 

- 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre sözleşmeli personel statüsünde çalışmakta iken; hizmet sözleşmeleri sona erenler veya Ek-1’de yer alan sözleşmeli personel pozisyonlarına yerleştirilmek üzere başvuruda bulunanlar hakkında 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasında ve 6.6.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 1 inci maddesinin üçüncü ve dördüncü fıkralarında yer alan hükümlerin uygulanacağı göz önünde bulundurulmalıdır. Bu pozisyonlara yerleşenlerden, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 1 inci maddesinin üçüncü ve dördüncü fıkralarında belirtilen istisnalar kapsamına girmeyenlerin atamaları yapılmayacaktır.

- Belirtilen nitelikleri taşımayan ve belgeleyemeyenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir. Ayrıca, herhangi bir tarihte ibraz ettiği belgenin sahte/geçersiz olduğu, gerçeğe aykırı belge düzenlediği anlaşılanların “Sözleşme imzalanarak göreve başlatılmış olsalar bile” sözleşmeleri feshedilerek haklarında yasal işlem yapılacaktır ve idare tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir. 

ÖZEL BAŞVURU ŞARTLARI

- 2018 yılı KPSS (B) grubu olmak üzere KPSSP3, KPSSP93, KPSSP94 puan türünden en az 60 puan almış olmak,

- Son müracaat tarihi itibariyle 36 yaşından gün almamış olmak, 

- Ortaöğretim kurumlarının herhangi bir alanından mezun olanlardan Destek Personeli (Şoför) pozisyonuna başvuranlar için; -En az C sınıfı ehliyete sahip olmak, 

- Avukat pozisyonuna başvuranlar için; - Avukatlık ruhsatnamesine sahip olmak, - Baro kayıt belgesine sahip olmak,

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Adaylar 12.09.2019 - 23.09.2019 tarihleri arasında http://isealim.ogm.gov.tr adresindeki sistemden e-devlet şifreleri ile başvuru yapacaklardır. Başvuru işlemleri 23.09.2019 gecesi saat 23:59’da sona erecektir. Bu süre kesinlikle uzatılmayacaktır. 

Şahsen, posta, dilekçe veya diğer şekilde yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir. Adayların başvuru işleminden önce e-devlet şifresi edinmeleri gerekmektedir.

Her aday ilanda yer alan EK-2’de belirtilen pozisyonlar için sadece bir öğrenim programından başvuruda bulunabilecektir. Adaylar Ek-2’de yer alan 10 ilden az olan pozisyonlar için il sayısı kadar, 10 ilden fazla olan pozisyonlar için en fazla 10 adet tercihte bulunabilecektir. 

YERLEŞTİRME İŞLEMİ 

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ve 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı eki Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar çerçevesinde, yazılı ve sözlü sınav yapılmaksızın, genel şartlar ile pozisyonla ilgili aranan özel şartları taşıyan ve başvuru yapan adaylar arasından 2018 yılına ait KPSS (B) grubu olmak üzere; 

Lisans mezunları için KPSSP3, 

Önlisans mezunları için KPSSP93

Ortaöğretim mezunları için KPSSP94 puan türü sıralaması esas alınmak suretiyle yerleştirme işlemi yapılacaktır.

Belirlenen sürenin bitimine kadar müracaat eden ve şartları taşıyanlardan sözleşme imzalamaya hak kazanan adaylar ile ilanda belirtilen her pozisyon sayısı kadar yedek aday belirlenecektir. 

Adaylar yerleştirme sonuçlarını 03.10.2019 tarihine kadar http://isealim.ogm.gov.tr adresindeki sistemden e-devlet şifreleri ile öğrenebilecektir.

Ayrıca posta yoluyla tebligat yapılmayacaktır. Sözleşme imzalamaya hak kazanan adayların ilan tarihinden itibaren 15 gün içinde Genel Müdürlüğümüze başvurması gerekmektedir. - Sözleşme yapmaya hak kazandığı halde verilecek süre içerisinde müracaat etmeyenler, - Sözleşme imzalandığı halde verilen süre zarfında göreve başlamayanlar, - İlanda belirtilen şartları taşımadığı sonradan tespit edilenler, - Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması tahkikatı olumsuz sonuçlananlar, yerine, sıraya göre en yüksek puanlı adaydan başlanılmak suretiyle sırasıyla sözleşme yapılmak üzere çağırılacaktır. KPSS' de yüksek puan almak, ilanda yer alan sözleşmeli pozisyona yerleştirmede tek başına hak kazandırmaz. Pozisyon için belirtilen genel ve özel şartlara sahip olmayan adaylar değerlendirmeye alınmayacaktır. Yanlış, yanıltıcı veya yalan beyanda bulunanlar ile bilgilerindeki tutarsızlıklar yüzünden değerlendirmeye alınmayan adaylar bu durumdan dolayı bir hak iddia edemeyecektir. 

İLANIN TAMAMINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ!

YORUMLAR 1
  • Emin 1 yıl önce Şikayet Et
    36 yaş sınırı kalktı diye biliyorum.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Erdoğan'dan NATO'da son dakika mesajları: Komuta Türkiye'de...
Kritik NATO zirvesi başladı! Biden-Erdoğan arasındaki ilk görüşme