Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ahmet Davutoğlu'na resti çekti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Davutoğlu'nun açıklamaları ile ilgili "Söyleyecekleri ne varsa söylesinler, böyle lafla tehdit olmaz. Bagajlarındakini ortaya dökmelerinde fayda var." şeklinde konuştu.

GİRİŞ 30.08.2019 14:56 GÜNCELLEME 30.08.2019 15:02
Bu Habere 109 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İdlib'deki gelişmeler ve güvenli bölge konusunda, "Bir BM Genel Kurulu var. Orada da Sayın Trump ile bir araya geleceğiz. Bu arada onların heyetleriyle, bizim heyetlerimiz arasındaki görüşme devam ediyor. Bu süreci Cenevre'den önce çok daha önce tamamlayalım" dedi. Erdoğan, Ahmet Davutoğlu'nun 7 Haziran-1 Kasım arasındaki süreçle ilgili iddiaları için de "Döksünler eteklerindekini, bizim endişemiz yok. Biz eserlerimizle konuşuyoruz" ifadelerini kullandı. 

GÜVENLİ BÖLGE

Özellikle İdlib'le ilgili gelişmelerde bizim istediğimiz noktadadır dersek yalan olur. Zira İdlib'de 600 bin civarında insan öldürüldü. Bunun dışında 1 milyonu aşkın göçmen var. İzlediğiniz gibi tüm personelimiz, tanklarımız, toplarımız orada. 12 gözlem kulemiz zaten teyakkuz halinde. 9 no'lu, 10 no'lu kulelerimize bazı tacizler olmuştur. Putin'le yaptığımız görüşmeler sonunda gerekli uyarılar yapıldı. Trump'la Münbiç konusunu ele aldık. 20 mil konusunda ABD'li heyetin bunu daraltma gibi bir durumu oldu. Geçici de olsa belli bir mutabakat sağlandı. Bir BM Genel Kurulu var. Orada da Sayın Trump ile bir araya geleceğiz. Bu arada onların heyetleriyle, bizim heyetlerimiz arasındaki görüşme devam ediyor. Bu süreci Cenevre'den önce çok daha önce tamamlayalım.

SAVAŞ UÇAĞI

 Birbirlerine göre farklı özellikleri var. ABD şu andaki tutumunu devam ettirirse başımızın çaresine bakacağız. S57 mi F35 mi bunu masaya yatırılmasından öte, savunma sanayimiz, savunmaya yönelik ne gibi tedbirler alırız şu andaki tedbir paketlerimiz içerisindeki konulardır. Şartlar masaya yatırılarak ortak üretim, kredi planlamalarına göre adımlarımızı atacağız.

DAVUTOĞLU'NUN SÖZLERİNE TEPKİ

Biz bunları geçmişte yaşadık. Partimizden grup kuracak şekilde ayrılıp esamesi okunmayanlar çıktı. CHP'nin içinde sığıntı durumuna düşenler oldu. Bunlar derdimiz değil. AK Parti olarak şu anda adeta bir tarih yazar konumdayız. AK Parti uluslararası boyuta çıkmış parti konumundadır. Bu arkadaşlar ne söyleyecekse söylesin, lafla tehdit olmaz. Döksünler eteklerindekini, bizim endişemiz yok. Biz eserlerimizle konuşuyoruz. Bu eserlerle yolumuza devam ediyoruz. Bundan sonra da yolumuza devam ediyoruz. Bu haftasonu Konya'da, çarşamba Sivas'tayım. Biz laf değil, iş üretiyoruz.

 Bu konuda Adalet Bakanlığı'nda gerekli çalışmaları yaptı. Parti içinde çalışmalarımız var. Eğer parlamento, dünya ne der demiyoruz, bu konuyla ilgili idam konusunda kararını verirse ben bunu onaylarım, hiç düşünmem. Vicdanım da rahattır. 

 

 

YAZDIR
YORUMLAR 109
 • Bolvadinoli03 1 yıl önce Şikayet Et
  Bülent arinca cok kizmistim da düsünüyorum adamis akpnin tek hatasi melih gökcek gibi bir insani ak partiden ayrilmasi
  Cevapla
 • Manisalı 1 yıl önce Şikayet Et
  Reis doğru söylüyor.bir an önce gerçekler ortaya çıksın.
  Cevapla
 • ülkücü 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu Davutoğlu ve beraber olduğu eski AKP liler,yerli ve yabancı vatan hainlerinin ekmeğine yağ surüyorlar utanmadan.Zannediyorlarki AKP ye oy verenlerin cumlesi kendilerinin peşinden gidecek hadin oradan sizi kim tanir kim o hak etmediğiniz makamlara getirirdi.Sonuna kadar AKP ve Erdoğan
  Cevapla
 • ZAZACAN 1 yıl önce Şikayet Et
  Bugün suriyede bu kadar kan dökülüyorsa Davutoğlunun payı ÇOK BÜYÜK, 2. Gūlden ancak memur çıkar. Iradesi başkaların elinde. Kendine güveni yok.
  Cevapla
 • Engin 1 yıl önce Şikayet Et
  Davutoğlu gül babacan ve diğerleri bunların hiç birinde liderlik sıfatı yoktur hepsini toplasan bi tane süleyman soylu etmezler kimin uşaklığını yaptıklarını artık millet gördü Kim bu milletin zararına bir adım atıyorsa ALLAH ONLARI kahru perişan etsin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
17 ayda yapılan AKSUNGUR, 45 KM'den vuracak
Dünyada bunu yapabilen tek ülke Türkiye!