Evlat nöbetine Kayseri'den de destek geldi

Kayseri'de Mazlumder öncülüğünde bir araya gelen 50 kişilik grup, çocuklarının terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırıldığını belirterek, Diyarbakır'da HDP il binası önünde oturma eylemi yapan ailelere destek amacıyla 1 saatlik oturma eylemi yaptı.

GİRİŞ 10.09.2019 14:41 GÜNCELLEME 10.09.2019 15:12
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Kayseri Mazlumder üyesi çoğu kadın 50 kişilik grup, Cumhuriyet Meydanı'nda bir araya geldi. Grup, çocuklarının terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırıldığını belirterek, Diyarbakır'da HDP il binası önünde oturma eylemini sürdüren ailelere destek amacıyla meydandaki Bürüngüz Camii önünde oturma eylemi yaptı. 'Kayseri'den Diyarbakır'a selam olsun', 'anneler nöbette' yazılı dövizler taşıyan grup, yaklaşık 1 saat oturdu.

 

 'ÇOCUKLARIN YERİ ANA KUCAĞIDIR'

Mazlumder Kayseri Şube Başkanı Ahmet Taş, Diyarbakır'da oturma eylemi gerçekleştiren annelere destek olmak için bu etkinliği düzenlediklerini söyleyerek, "Biz de bir nebze de olsa o anaların yüreklerine su serpmek için, anaların acısına ortak olduğumuzu bildirmek, anaların yanında olduğumuzu duyurmak için bir saatlik bir oturma eylemine başladık. Devletimizden beklentimiz her türlü tedbiri alarak, tüm insanlarımızı kucaklayarak kurda kuşa yem etmek için HDP'nin, PKK'nın eline gençlerimizin bırakılmasına engel olacak tedbirler alsınlar" dedi.

 

 

Dernek üyesi avukat Sena Özdemir ise, "Çocuklarımızın yeri silahlı eylemlerde kan dökerek insanları öldüren yasa dışı örgütlerin yanı değil, aileleri ve ana kucağıdır" diye konuştu.

YAZDIR
YORUMLAR 5
 • 1071 10 ay önce Şikayet Et
  Rabbim yardımcınız olsun davanız büyük...inşaAllah kazananlardan olursunuz.
  Cevapla
 • Ercan 10 ay önce Şikayet Et
  İnşallah tüm türkiye yayılır
  Cevapla
 • Hatip 10 ay önce Şikayet Et
  Bu derneğin diyarbakır'daki şubesi ne iş yapıyor?
  Cevapla
 • Abdullah kul 10 ay önce Şikayet Et
  Sizi tebrik ediyorum.
  Cevapla
 • Sıla 10 ay önce Şikayet Et
  Diğer illerde de olur inşaAllah ...O çocuklar hepimizin ...
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Türkiye'de gün gün koronavirüs tablosu vaka ve ölüm sayıları! Son durum
PKK sona geldi! Akıllara zarar hamle, Karayılan talimat verdi...