Türkiye'de bir ilk! Hayat kurtaracak pist!

Kayseri'nin Hacılar ilçesinde öğrencilerin trafik bilinci kazanması amacıyla bir okulun bahçesine, "trafik eğitim pisti" kuruldu. Pistin amacı farkındalık yaratmak ve öğrenmek...

Türkiye'de bir ilk! Hayat kurtaracak pist!
Türkiye'de bir ilk! Hayat kurtaracak pist!
GİRİŞ 12.09.2019 10:58 GÜNCELLEME 12.09.2019 10:58
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Trafikte yaya bilincinin ne yaşı ne de zamanı var. Ancak bunu bilerek hayata atılmak, biraz da olsa tehlikelerden koruyabiliyor.

Bunu düşünceyi şiar edinen Kayseri'nin Hacılar ilçesindeki okulun yönetimi, güzel bir projeye imza attı. Öğrencilerin trafik bilinci kazanması amacıyla bir okulun bahçesine, "trafik eğitim pisti" kuruldu.

FARKINDALIK KAZANIYORLAR

İstiklal İlkokulu bahçesinde Hacılar Belediyesince yaptırılan eğitim pistinde, öğrencilerin erken yaşta trafik eğitimi almaları ve farkındalık kazanmaları hedefleniyor.

BAŞKA OKULLARDAN ÖĞRENCİLER DE GELECEK

Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, okul bahçesinin büyük bölümünün trafik eğitim pisti olarak düzenlendiğini söyledi. Yeni eğitim öğretim yılında öğrencilere sürpriz yapmak istediklerini belirten Özdoğan, "Amacımız, öğrencilerimize bu yaşlarda trafik eğitimi verebilmek. Eğitimin her alanı önemli. Sadece bu okulun öğrencileri değil, ilçemizdeki bütün öğrenciler buradan yararlanacak. İlçemizde yaklaşık 3 bin öğrencimiz var. Mümkün olduğunca diğer okullarda da böyle bir alan oluşturmak istiyoruz. Eğitime yapılan her yatırım ve harcanan her para feda olsun. Öğrencilerimize bu yaşlarda trafik konusunda ne verebilirsek önemli." dedi.

YAYALARIN GEÇİŞ ÖNCELİĞİNİ ÖĞRENİYORLAR

Öğrencilerden İbrahim Eren Özyetiş de okul bahçesinde, trafik kurallarını ve yayaların geçiş önceliğini öğrendiğini ifade etti.

YORUMLAR 4
 • Kadir 4 yıl önce Şikayet Et
  Turkiyede araba sürenler kural bilmiyor. Sadece sürüyor. Bu yüzden eğitimde boş. Egitilemezsiniz. Turkiyede araba sürmek yasaklanmalı. At arabası sistemine geçilmeli.
  Cevapla
 • alper 4 yıl önce Şikayet Et
  tebrikler iyi, fikir yayılması ümidiyle.. öğretmenlerimizi de eğitsinler öğretmen demek en az 1 milyon şşoför demek:)
  Cevapla
 • blob 4 yıl önce Şikayet Et
  bu çok şeritli kavşağı birileri insanlara anlatsın, anlamamak için direniyorlar, sakarya da var bir tane şoförler efsane dalıyor, oysaki o kadar pratik ve hızlı ki.
  Cevapla
 • gerçekler 4 yıl önce Şikayet Et
  Tüm Uyarılara Rağmen, tüm İkaz Tabelalarına rağmen Hala Dönel Kavşak içinde . geçiş üstünlüğünün kimde olduğunu öğrenemedik gitti. Geçiş üstünlüğü her zaman Kavşak içinde olan araca aittir....
  Cevapla
DİĞER HABERLER
ABD ve İsrail'den kanlı anlaşma! Hamas'ı öne sürüp el sıkıştılar
İsrail'den skandal İran ve kara operasyonu duyurusu! Resmen ilan ettiler