Neslican Tay'ın cenazesi Rize'de defnedilecek

3 kez kanseri yenen, 4. kez yakalandıktan sonra vefat eden Neslican Tay'ın cenazesi hastaneden alındı. Tay'ın cenazesi Rize'de toprağa verilecek.

GİRİŞ 21.09.2019 13:07 GÜNCELLEME 21.09.2019 16:51
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Kansere karşı mücadelesiyle milyonlara umut olan Neslican Tay'ın cenazesi hayatını kaybettiği hastaneden alındı.

 

 

Bir süredir yoğun bakımda tedavi gören ve Twitter'da binlerce kullanıcının yardım kampanyası başlattığı Tay, dördüncü kez yakalandığı kansere yenik düştü. Tay'ın cenazesi hayatını kaybettiği hastaneden Rize'ye doğru yola çıktı.

"NESLİHAN BACAĞININ YANINA GÖMÜLECEK"

 

 

Neslican Tay'ın dayısı Ömer Yazıcı yaptığı açıklamada, "Bu süreçte bizi bırakmayan yanımızda olan herkese teşekkür ediyorum. Sağolsunlar, varolsunlar. Neslican'ı dün gece kaybettik. Ama Neslican'ın bedenini kaybettik. Neslican'ın ruhu ve başlattığı savaş, başlattığı mücadeleyi miras olarak vasiyet olarak kabul ettik. Devam ediyoruz, devam  ettireceğiz" dedi.

Yazıcı, "Bu konuda Türkiye'deki bu hastalıkla mücadele eden bütün herkese vermiş olduğu umudu ayakta tutmak için Neslican'ın ruhunu yaşatacağız, yaşatmaya devam edeceğiz. Bu konuda gerek sosyal medyadaki takipçi dostlarımız olsun, gerek buradaki arkadaşlarımız  olsun gerek basında görevli arkadaşlarımız olsun, herkesin elinden geleni yapacağını biliyoruz. Neslican'ın bize bırakmış olduğu mücadelenin mirasını yaşatacağız. Neslican'ın sadece bedenini kaybettik. Neslican son nefesine kadar savaştı. Bunu çok rahatlıkla sürekli yanında olan birisi olarak söylüyorum. Bunun anlamı şu, bıkmadı, bırakmadı, salmadı belki onun yerinde bizler olsaydık çok daha erken pes ederdik. Etmedi. Neslican'ı kaybetmedik, Neslican'ın sadece bedenini kaybettik. Ruhu yaşayacak, bizimle. Birazdan gideceğiz. Neslican'ın annesinin ve kendisinin istediği bir şey vardı. Biz iki sene evvel, Neslican'ın bacağını kestiğimiz zaman bacağını bırakmamıştık hastanede. Onu memleketimizde, Rize'de gömmüştük. Cenazesini de bacağının yanına, bedenini bütünleştireceğiz orada. Cenazesi Rize'de olacak. Yarın Rize Sahil Camii'nde öğlenden sonra cenaze namazını kılıp aile kabristanımıza defnedeceğiz"  ifadelerini kullandı.

KAYNAK: DHA
ETİKETLER
defin
YAZDIR
YORUMLAR 5
 • Selçuklu 1 yıl önce Şikayet Et
  Ah çernobil ahhh!!.. Ne canlar aldın, ne acılar bıraktın geriye kanser maskesine bürünerek!!.. RABB'im yeri mekanını cennet eylesin.. Geride kalanlarına sabırlar versin inşallah..
  Cevapla
 • Alper 1 yıl önce Şikayet Et
  Allah rahmet eylesin
  Cevapla
 • hakan 1 yıl önce Şikayet Et
  Allah rahmet eylesin,ruhu şad olsun,
  Cevapla
 • nisa 1 yıl önce Şikayet Et
  Allah rahmet eylesin, Ailesine sabır diliyorum. Hasta olan herkese Allahtan acil şifalar diliyorum. Mekanı cennet olsun.
  Cevapla
 • Alis 1 yıl önce Şikayet Et
  Hastalıkla savaşıyorsunuz da ölüme galebe çalabilir misiniz? Allah rahmet eylesin...
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Kars merkezli PKK operasyonu: Aralarında HDP'li yöneticilerinde olduğu 19 kişi gözaltında
Azerbaycan ordusu ilerlerken AB ve Rusya'dan peş peşe açıklamalar