Barış Pınarı Harekatı ile ilgili çok kritik toplantı!

Milli Savunma Bakanı Akar, TSK komuta kademesi ve MİT Başkanı Fidan'ın katılımıyla sabahın ilk ışıklarına kadar süren toplantıda, Barış Pınarı Harekatı değerlendirildi, anlık bilgiler kapsamında talimatlar verildi.

GİRİŞ 14.10.2019 12:14 GÜNCELLEME 14.10.2019 12:58
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, TSK komuta kademesi ve MİT Başkanı Hakan Fidan, dün gece MSB'de gerçekleştirilen toplantıda bir araya geldi.

 

 

Sabahın ilk ışıklarına kadar süren toplantıda Barış Pınarı Harekatı'ndaki son durum ve bölgedeki gelişmeler değerlendirildi. 

 

 

Milli Savunma Bakanı Akar, beraberinde TSK komuta kademesi ve MİT Başkanı Hakan Fidan ile sabahın ilk ışıklarına kadar yaptıkları toplantıda Barış Pınarı Harekatı'nda gelinen son durumu ve bölgedeki gelişmeleri değerlendirdi, anlık bilgiler kapsamında talimatlar verdi. 

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Fırat'ın doğusundaki teröristlere yönelik icra edilen Barış Pınarı Harekatı planlandığı şekilde başarıyla devam ederken Akar ve TSK komuta kademesinin de harekatın sevk ve idaresine yönelik yoğun mesaisi sürüyor. 

SAHADAN GELEN SON GÖRÜNTÜLER DE DETAYLI OLARAK İNCELENDİ

Barış Pınarı Harekatı'nı anbean takip eden Akar ve komutanlar dün gece de önemli bir toplantı gerçekleştirdi. Milli Savunma Bakanlığında sabahın ilk ışıklarına kadar devam eden toplantıya Akar ile Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kuvvet Komutanları ve MİT Başkanı Hakan Fidan da katıldı. 

Kuvvet Komutanlıklarının Harekat Merkezleri ve bölgedeki birliklerin komutanları ile video konferans yöntemiyle görüşülen toplantıda, sahadan gelen son görüntüler de detaylı olarak incelendi.

Gelen anlık bilgiler kapsamında değerlendirmeler yapılırken harekatın emniyetle devamı için ABD'li ve Rus muhataplarla her kademede karşılıklı bilgi alışverişi de gerçekleştirildi. 

ETİKETLER
mit başkanı
YAZDIR
YORUMLAR 2
  • ismail nizamo 7 ay önce Şikayet Et
    rabbim devlet büyüklerimiza güç kuvvet versin rabbim devletimize ve şanlı ordumuza muzaffer zaferler kazanmak nasip etsin rabbim bu kutsal harekatımız da emeği geçenlerde n allah razı olsun başarılar dilerim erinden paşasına kadar hepsınden allah razı olsun
    Cevapla
  • vatan 7 ay önce Şikayet Et
    bu yiğitleri biraraya getiren rabbime şükürler olsun.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Rusya'dan sıra dışı koronavirüs tedavisi: Diğer hastalıkları da iyileştirecek
 "Pandemi sonrası yeni çalışma modelleri gündemde" Anket sonuçlandı: Dikkat çeken rakamlar...