Servet Aydın ve Söylemez Yaşar öldürüldü!

MİT ve TSK'nın operasyonuyla Gara'da etkisiz hale getirilen 2 teröristin, kırmızı kategoride aranan Servet Aydın ve Söylemez Yaşar olduğu belirlendi.

GİRİŞ 24.10.2019 10:26 GÜNCELLEME 26.10.2019 22:05
Bu Habere 89 Yorum Yapılmış

Türk Silahlı Kuvvetleri, Kuzey Irak'ta terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlarına ara vermedi. 

KIRMIZI LİSTEYE 2 ÇİZİK

MİT'in elde ettiği anlık istihbarat sonucu TSK tarafından ağustosta, Gara bölgesine hava harekatı düzenlendi. F-16 savaş uçaklarıyla yapılan harekatta tespit edilen 2 terörist, nokta atışı ile etkisiz hale getirildi. Teröristlerin, PKK'nın üst düzey yöneticilerinden 'Gülçiya' kod adlı Servet Aydın ve 'Tekoşin Batman' kod adlı Söylemez Yaşar olduğu belirlendi.

'Kırmızı kategori'de aranan Servet Aydın'ın, YJA-STAR sözde askeri konsey ve PKK/PAJK sözde konsey üyesi olduğu, 2000'li yıllarda Diyarbakır kırsalında 'sorumlu' düzeyde faaliyet gösterdiği ve kentte birçok eylemin azmettiricisi olduğu tespit edildi. Yine 'kırmızı kategori'de aranan Söylemez Yaşar'ın ise örgütün sözde Irak Gara alanı yürütme konsey üyesi olduğu belirlendi.

Gara'da MİT ve TSK'nın operasyonu sonucu öldürülen Servet Aydın ve Söylemez Yaşar'ın Duran Kalkan'a yakın isimler olduğu ifade ediliyor. 

TERÖR ÖRGÜTÜ KANDİL'DE AĞIR DARBE ALMIŞTI

 

 

MİT ve TSK'nın Kandil'deki operasyonunda PKK'nın kadın yapılanması KJK'nın kırmızı kategoride aranan sorumlusu Ayfer Kordu nokta atışıyla hedef alındı. 'Bese Erzincan' kod adlı Kordu'nun terör örgütüne 1980'li yılların sonunda katıldığı, Lübnan ve Suriye alanında terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'dan siyasi ve askeri eğitim aldığı ve örgütün kadın yapılanmasını oluşturan çekirdek kadroda yer alıyordu. 

 

 

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Kandil'deki operasyonunda terör örgütü PKK'nın kadın yapılanması KJK'nın kırmızı kategoride aranan sorumlusu Ayfer Kordu nokta atışıyla hedef alındı.

Bölgedeki güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, terör örgütü PKK'nın üst yönetimine yönelik operasyonlar devam ediyor.

MİT'in elde ettiği istihbarat doğrultusunda 13 Eylül 2019'da düzenlenen hava harekatıyla hedef alınan PKK/KCK Yürütme Konseyi Üyesi ve PKK/KJK sorumlusu "Bese Erzincan" kod adlı Ayfer Kordu'nun kırmızı kategoride arandığı belirlendi. 

"Bese Erzincan" kod adlı Ayfer Kordu'nun terör örgütüne 1980'li yılların sonunda katıldığı, Lübnan ve Suriye alanında terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'dan siyasi ve askeri eğitim aldığı ve örgütün kadın yapılanmasını oluşturan çekirdek kadroda yer aldığı öğrenildi.

TÜM KADIN TERÖRİSTLERDEN SORUMLUYDU

PKK/KJK koordinasyonunun en üst sorumlusu Ayfer Kordu'nun, "Bese Hozat" kod adlı Hülya Oran ve "Sözder Avesta" kod adlı Nuriye Kesbir gibi üst düzey kadın teröristler dahil tüm kadın teröristlerin eğitilmesi, görevlendirilmesi, örgütlenmesi ve yönlendirilmesinden sorumlu olduğu tespit edildi.

KAYNAK: AA
ETİKETLER
SON DAKİKA
YAZDIR
YORUMLAR 89
 • Hasan 1 yıl önce Şikayet Et
  Kılıçtaroğlu bu seni acıtmıştır herhalde. Belki yakından tanıyorsun.
  Cevapla
 • FM.. 1 yıl önce Şikayet Et
  Chp başınız sağolsun
  Cevapla
 • oguz 1 yıl önce Şikayet Et
  bir tanede eli yüzü düzgün biri olsun. Y aradan güzel yaratır ona amenna ama bu hainlerin sıfatları bile kendilerini ele veriyor.
  Cevapla
 • Asya 1 yıl önce Şikayet Et
  Temizlik imandandır...Güvenlik güçlerimizin ellerine sağlık...
  Cevapla
 • Komando 1 yıl önce Şikayet Et
  Gercek bır av bunlar onemlı kısıler dı orgut ıcınde ısımlerı hep anılıyordu .
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bakan Kasapoğlu'nun büyük coşkusu
CDC’nin Delta varyantına ilişkin verileri korkuttu: Savaş değişti