ABD'den Türkiye'ye karşı yeni hamle! Kongrede kabul edildi

ABD Temsilciler Meclisi, sözde Ermeni Soykırımı iddialarını resmi olarak tanıyan yasa tasarısını onayladı.

ABD'den Türkiye'ye karşı yeni hamle! Kongrede kabul edildi
ABD'den Türkiye'ye karşı yeni hamle! Kongrede kabul edildi
GİRİŞ 29.10.2019 13:46 GÜNCELLEME 30.10.2019 01:28
Bu Habere 154 Yorum Yapılmış

ABD Kongresi'nin alt meclisi Temsilciler Meclisi, sözde Ermeni Soykırımı iddialarını resmi olarak tanıyan yasa tasarısını kabul etti. Tasarı kısa süre sonra ABD Senatosu'nda oylamaya sunulacak.

 

 

11 Nisan’da, Temsilciler Meclisi İstihbarat Komitesi Başkanı ve California vekili Demokrat Adam Schiff'in sunduğu karar tasarısında, "Temsilciler Meclisi'nin Ermeni soykırımını tanımayı ve anmayı ABD politikası olarak gördüğü" ifade edilmişti.

Meclisin, ABD hükümetini sözde soykırım iddialarının inkarı ile ilişkilendirme çabalarını reddettiği ifade edilen tasarıda, ABD'nin 1915 olaylarındaki insani yardım çabaları dahil sözde Ermeni Soykırımı'na ilişkin eğitimin ve kamu bilgilendirmesinin ABD politikası olarak teşvik edildiği kaydedilmişti.

 

 

YAZDIR
YORUMLAR 154
 • vatansever 11 ay önce Şikayet Et
  bu olaylardan sonra abd ye gitmenin anlamı yok....abd de çatlak ses çok çıkıyor şaibeli haydut bir devlet....
  Cevapla
 • Ugur 11 ay önce Şikayet Et
  Ya zaten eninde sonunda kabul edeceginiz belliydi. Lakin asıl siykirima uğrayan Türkler, Boşnaklar, ceyayir, Afrika ve kızıl dereliler gibi milletler. Soykırım yapanlar ve yaptıranlara zaten bu soykırımı tanıyan ülkelerden başkası değil. Su uyur düşman uyumaz. Her zaman Yunanlılar, Ermeniler, Sırplar sonzamanlarda Araplar hep kullanildilar. Kullanılıyorlar. Dusmanlikla biryere varılmaz.
  Cevapla
 • Vatandaş 11 ay önce Şikayet Et
  Bunlarda durup durup her yıl Ermeni soykırımını oyluyor halen
  Cevapla
 • Ufuk 11 ay önce Şikayet Et
  Müttefiği bak.ayağına basma.bütün içindeki kinleri boşaltırlar.bu millet katliama uğramasın diye İspanya’dan yahudileri kurtaran bir millet.ermenilere asla soykırım uygulamamıştır.türkiyenin güçlenmesi Irak’ı suriyeyi bölenleri rahatsız etmiştir.vadedilmemiş hayali büyük İsrail’i Kuracam diye Ortadoğu’yu kan gölüne döndürmelerin oyunları.dünya bütün insanlığa yetmiyormu.bu zalimlikler neden.neden milletler birbirleriyle uğraşır.insanlık Adem ile Havva anamızdan çoğalmadımı.hepimiz kardeş değilmiyiz.akrabayız.neden bu düşmanlıklar neden.islamda zorlama yoktur.islam düşmanlığı neden.
  Cevapla
 • Canım vatamim 11 ay önce Şikayet Et
  Yil 2070 bunlar bir kayanın uzerinde kurmuş oldukları meclislerinde hala ermeni soykırımını konuşuyor olmalarina asla şaşırmam.Bu ne yaa artik suyu çıktı yani cok geriden geliyorsunuz biraz farkli şeyler düşünün.Dusunun ki o küçücük beyninizle planlar kurun sonra biz yine o planlarınızı başınıza çalalım
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanlığı seçimi için anketlerden ilginç sonuçlar çıkıyor
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan AB liderlerine Doğu Akdeniz mektubu