İstanbul'da 20 saat su kesintisi (4-5 kasım 2019)

İstanbul'da su kesintileri için bir açıklama geldi. Üsküdar Küçük Çamlıca Terfi Merkezinde yapılacak çalışmalar nedeniyle yarın 9 ilçedeki bazı mahallelerde 10 ila 20 saat arasında değişen sürelerde su verilemeyecek.

İstanbul'da 20 saat su kesintisi (4-5 kasım 2019)
İstanbul'da 20 saat su kesintisi (4-5 kasım 2019)
GİRİŞ 04.11.2019 11:12 GÜNCELLEME 04.11.2019 11:42
Bu Habere 15 Yorum Yapılmış

İstanbul'da su kesintileri için son dakika açıklaması geldi. Bazı ilçe ve mahallelerde 10 ila 20 saat arasında su kesintileri yaşanacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Basın Danışmanlığından yapılan yazılı açıklamada, Üsküdar Küçük Çamlıca Terfi Merkezinde bakım, onarım ve yenileme çalışmaları dolayısıyla yarın saat 11.00'den itibaren bazı bölgelerde 10 ila 20 saat arasında değişen sürelerde su kesintisi yaşanacağı belirtildi. 

 

 

İSKİ'nin, çalışma kapsamında Küçük Çamlıca'daki eski terfi merkezini devre dışı bırakarak, kapasitesi artırılmış olan yeni terfi merkezini işletmeye alacağı ifade edilen açıklamada, böylelikle, saha içerisinde borulama sisteminde yapılacak düzenleme ile yenilenmiş terfi merkezindeki bakım-onarım ve arıza durumlarında geniş kesintiler yerine, lokal kesintilerle işlem yapılabilmesinin mümkün olacağı aktarıldı.

İSTANBUL'DA SULARIN KESİLECEĞİ İLÇE VE MAHALLELER

Açıklamada, söz konusu çalışmalar nedeniyle yarın 10 saat süreyle su verilmeyecek ilçe ve mahalleler şöyle sıralandı:

 

 

"Fatih; Cankurtaran, Sultan Ahmet, Binbirdirek, Küçük Ayasofya, Emin Sinan, Şahsuvarbey, Mimar Hayrettin, Muhsine Hatun, Saraç İshak, Mimar Kemallettin, Nişanca, Katip Kasım, Mesihpaşa, Aksaray, Cerrahpaşa, Haseki Sultan, Kocamustafapaşa, Sümbül Efendi, Yedikule, Silivrikapı, Karagümrük, Topkapı, Hocapaşa, Hobyar, Sururi, Molla Fenari, Alemdar, Beyazıt, Taya Hatun, Mercan, Tahtakale, Rüstempaşa, Demirtaş, Süleymaniye, Hoca Gıyasettin, Hacı Kadın, Yavuz Sinan, Sarıdemir, Cibali, Yavuz Sultan Selim, Balat ve Ayvansaray.

Zeytinburnu; Beştelsiz, Çırpıcı, Gökalp, Kazlıçeşme, Maltepe, Merkez Efendi, Nuri Paşa, Seyit Nizam, Sümer, Telsiz, Veliefendi, Yenidoğan ve Yeşiltepe.

Beyoğlu; Arap Cami, Emekyemez, Bereketzade, Müeyyetzade, Şahkulu, Kemankeş, Karamustafapaşa, Hacımimi, Evliya Çelebi, Asmalı Mescit, Tomtom, Firuzağa, Kuloğlu, Kılıçalipaşa, Cihangir, Pürtelaş, Hasan Efendi, Ömer Avni ve Gümüşsuyu.

Beşiktaş; Vişnezade, Sinanpaşa, Türkali, Cihannüma, Abbas Ağa, Yıldız, Mecidiye, Ortaköy, Kuruçeşme, Arnavutköy ve Bebek.

Kadıköy; Acıbadem, Koşuyolu, Caferağa, Osmanağa, Rasimpaşa, Zühtüpaşa, Fikirtepe, Dumlupınar, Eğitim ve Fenerbahçe.

Üsküdar; Kandilli, Küçüksu, İcadiye, Kuzguncuk, Selami Ali, Mimar Sinan, Ahmediye, Beylerbeyi, Çengelköy, Kuleli, Selimiye, Salacak, Bulgurlu, Cumhuriyet, Yavuztürk, Bahçelievler, M.Akif Ersoy, Güzeltepe, Burhaniye, Küçük Çamlıca, Sultantepe ve Zeynep Kamil.

Ümraniye;  Armağanevler, Atakent, Atatürk, Dumlupınar, Elmalıkent, Esenevler, Hekimbaşı, İnkılap, İstiklal, Kazım Karabekir, Namık Kemal, Saray, Site, Tantavi, Topağacı ve Yamanevler.

Beykoz; Göksu ve Yeni mahallelerinin bir kısmı."

istanbul su kesintisi

20 SAAT SU VERİLEMEYECEK

Çalışmalar nedeniyle Üsküdar'da Acıbadem, Altunizade, Murat Reis, Valide-i Atik, Barbaros, Kısıklı, Ferah, Kirazlıtepe, Küplüce ve Ünalan bölgeleri ile Yavuztürk'ün üst kotları, Ataşehir'de Örnek, Esatpaşa ve Fetih mahalleleri ile Ümraniye'de Atatürk Mahallesi'nin üst kotlarına 20 saat süreyle su verilemeyecek.

ETİKETLER
sular ne zaman
YAZDIR
YORUMLAR 15
 • bekir sağlam 7 ay önce Şikayet Et
  İstanbullu üzülme, bu kesintilerle her şey daha da kirlenecek.
  Cevapla
 • Mehmet 7 ay önce Şikayet Et
  İstanbul'lulara hayırlı olsun, İstanbul'lular daha kötü günlere kendilerini hazırlasınlar. Kendi düşen ağlamaz. Gül gibi hizmet yapan Ak Parti varken ne diye İstanbul intihar etti!...
  Cevapla
 • mustafa 7 ay önce Şikayet Et
  üzüldük mü?Empati yapıyor muyuz?Tabi ki HAYIR.
  Cevapla
 • Okan 7 ay önce Şikayet Et
  Ne demişti REİS chp demek yolsuzluk demek chp demek yoksulluk demek chp demek susuzluk demek. Evet güzel istanbullu şimdi bedel ödeme zamanı. İhanetin bedeli çok güzel böyle.
  Cevapla
 • Karadenizli 7 ay önce Şikayet Et
  Adim attiklari yerde 40 yil ot cikmaz.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
ABD bu küçük kızın attığı sloganı konuşuyor
Ne Mısır ne Fransa ne BAE ne Yunan ne de Rum! Türkiye'nin dediği oldu...