MSB'den son dakika Barış Pınarı Harekatı açıklaması!

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, "Barış Pınarı Harekatı'nda sivillere, tarihi, dini yapılara, çevreye zarar verilmedi, Tel Abyad ve Rasulayn'daki kiliseler harekattan etkilenmedi." ifadelerine yer verildi.

MSB'den son dakika Barış Pınarı Harekatı açıklaması!
MSB'den son dakika Barış Pınarı Harekatı açıklaması!
GİRİŞ 04.11.2019 11:23 GÜNCELLEME 04.11.2019 12:39
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, Barış Pınarı Harekatı başlamadan önce "Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) sivilleri, tarihi, kültüre ve dini yapıları hedef almayacağı ve çevreye zarar vermeyeceğinin belirtildiği" hatırlatıldı.

Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatlarında olduğu gibi Barış Pınarı Harekatı'nın icrasında da operasyonların gecikmesi pahasına bu prensiplerden asla taviz verilmediği vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Terör örgütü PKK/YPG ve destekçileri daha harekat başlamadan 'Kürt kardeşlerimizi yok edeceğimizi, Hristiyanlar başta olmak üzere diğer etnik ve dini grupların hedef alınacağı' yalanını ortaya atmış, kendi işledikleri insanlık suçlarını ise tüm dünyadan gizlemeye gayretine girmişlerdir. Ancak Barış Pınarı Harekatında TSK tarafından terör örgütü PKK/YPG ve destekçilerinin maskesi bir kez daha düşürülmüş, terör örgütünün Tel Abyad'da bir kiliseyi havan mevzisi yaptığı, bazı kiliselere terörist başı Abdullah Öcalan'ın posterlerini astığı ortaya çıkarılmıştı. Bugün ise Tel Abyad ve Rasulayn'da bulunan Kiliseler'in fotoğraflarına bakıldığında Barış Pınarı Harekatı'nda hiçbir şekilde zarar görmedikleri apaçık görülmektedir. Bölgede bulunan askerlerimiz tüm etnik ve dini yapılar ile yakından ilgilenmekte, harekat öncesinden beri hasıl olan ihtiyaçları da dahil olmak üzere tamamının giderilmesi için de her türlü gayret sarf edilmektedir."

ETİKETLER
SON DAKİKA msb Klise
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • Mehmet akif 10 ay önce Şikayet Et
    Yüreğimiz mehmetçiklerimizle. Bir tek güveneceğimiz liman TSK. Diğerleri hepsi cebini düşünen şovmen
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Erdoğan BM'de dünyaya seslendi! Çok önemli aşı mesajı
Trabzonspor, Sörloth'u KAP'a bildirdi