CHP'li başkandan Soyer'e tepki! 'İşimiz çok zor...'

İzmir Seferihisar'da 2 dönem görev yapan CHP'li Tunç Soyer, milyonluk arazilere gözdikti. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı seçildikten sonra Seferihisar'da bir enkaz bıraktığı ortaya çıkan Soyer'e CHP'li İsmail Yetişkin de tepki gösterdi. Belediye çalışanları maaşlarını alamazken, Soyer'in Seferihisar'daki arazileri satmasına rağmen arkasında bıraktığı borç hayrete düşürdü.

CHP'li başkandan Soyer'e tepki! 'İşimiz çok zor...'
CHP'li başkandan Soyer'e tepki! 'İşimiz çok zor...'
GİRİŞ 18.11.2019 05:55 GÜNCELLEME 18.11.2019 06:25
Bu Habere 27 Yorum Yapılmış

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Tunç Soyer, iki dönem görev yaptığı Seferihisar'da adeta enkaz bıraktı. Belediye çalışanlarının maaşlarını aksatmasına rağmen 178 kez yurt dışına çıkan CHP'li Soyer, borç batağındaki Seferihisar Belediyesi'nin milyonluk arazilerine de göz dikti.

 

 

Göreve geldiği 2009'dan bu yana borçları bahane ederek rayiç bedeli 500 milyon lirayı geçen belediye arazilerini 119 milyon liraya sattı. Bu satışlara rağmen arkasında 150 milyon liralık borç bıraktı.

MAAŞ ALMA UMUTLARI SUYA DÜŞTÜ

 

 

31 Mart Yerel Seçimleri'nde Seferihisar'da başkanlık koltuğuna oturan CHP'li Başkan İsmail Yetişkin, Soyer'in bıraktığı enkaz yüzünden işçilerin maaşını ödeyemez duruma geldi. Geçtiğimiz günlerde çalışanları belediyenin kültür merkezinde toplayan Başkan Yetişkin, ağlayarak yaptığı konuşmada işçilere bu ay da maaşları ödeyemeyeceğini söyledi. Böylelikle 3 aydır maaş alamayan işçilerin 4. ayda da maaş alma umutları suya düştü.

Edindiğimiz bilgiye göre; yakın çalışma arkadaşlarına ödenemeyen maaşlarla ilgili içini döken Başkan Yetiştin, "Seferihisar'ı bu hale eski başkan Tunç Soyer getirdi. Giderayak 500 kişilik şirkette çalışan sayısını bine çıkardı. 500 kişi fazlalık var. Tek çare Soyer'in 500 kişiyi Büyükşehir Belediyesi'ne kaydırması... Yoksa işimiz çok zor" dediği öğrenildi.

SATA SATA BİTİRDİ

Yaşananlara tepki gösteren AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın, "Seferisihar Belediyesi'nin sonunun böyle olacağı belliydi. Tunç Soyer zamanında da maaşlar sürekli belediyeye ait gayrimenkul satışlarıyla gerçekleşiyordu. Artık belediyenin elinde satılacak bir yer de kalmadı. Yerel seçimlerden sonra yeni başkan da, son kalan gayrimenkulleri İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne satarak maaşları ödemişti. Bıçak kemiğe dayandı ve adım atılacak yer kalmadı" dedi.

KASAYI BOŞALTTI

CHP'li Tunç Soyer, Seferihisar Belediye Başkanlığı döneminde belediyenin gayrimenkullerini piyasa değerinin altında satarak 40 milyon lira borçla aldığı belediyeyi 2 dönemin sonunda 150 milyon lira borçla devretti. Soyer, İzmir Büyükşehir Belediyesi'ni de borç batağına sürükledi. Geride kalan 7 aylık belediye başkanlığı döneminde finansman sıkıntısını aşmak için bankalara 620 milyon lira borçlandı. 

ETİKETLER
ismail yetişkin
YAZDIR
YORUMLAR 27
 • vatandaş 10 ay önce Şikayet Et
  hiccc ağlaması nlar onlara mustak yarın seçim olsa olacağı syni üzülmedim beter olsunlar
  Cevapla
 • erkan 10 ay önce Şikayet Et
  izmir secmenine müstehak
  Cevapla
 • Adsız Atlı 10 ay önce Şikayet Et
  Seferihisar'da enkaz bırakmışta ne olmuş, Seferihisar halkı gene CHP'ye oy verdi. Yani o bölgede Halk için hizmette enkazda birdir.
  Cevapla
 • Mardini 10 ay önce Şikayet Et
  Chp nin derdi milleti birbirinecdusurmektir. Pkk nin du bolmek. Paslkasiyortlar
  Cevapla
 • Antepli 10 ay önce Şikayet Et
  Sıkıntı yok her şey güzel uluyormuş ş ş yalanin bini bir para,hırssız ligin yüzü astarı kalmamış adamlar resmen devleti yoyor ama belli bir kitleye hiç rahatsizlik vermiyorr bunlar yalanlarina yalan olduğu nu bildikleri halde şak şak,hırsız liklara göz kapılıyorlar la erdoğana düşman liktan terör destekçileri ni bile desteklediler turkiyede umurlarinda değil gibi ne yazikki atatürkçü lük diye diye,vatan diye turkiyeyi mahvedmeye çalışan hainleri saymak imkansiz zaten
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Pentagon'dan incirlik açıklaması (29 Eylül 2020 Günün Önemli Gelişmeleri)
CHP'li Çeviköz'ün Azerbaycan-ÖSO iddiası bakın kime ait çıktı?