İstanbul'da sabah namazı saatleri değişti

İstanbul'da sabah namazlarının değişmesi kararı verildi. İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Mehmet Emin Maşalı, 20 Kasım 2019 ile 1 Mart 2020 tarihleri arasında sabah namazı ezanlarının imsak vaktinde okunacağını, namazın ezandan yarım saat sonra kılınacağını açıkladı.

İstanbul'da sabah namazı saatleri değişti
İstanbul'da sabah namazı saatleri değişti
GİRİŞ 19.11.2019 14:10 GÜNCELLEME 19.11.2019 15:48
Bu Habere 90 Yorum Yapılmış

Güneşin doğuşunun 08.00'e yaklaşmasıyla, İstanbul'da sabah namazı saatlerinde değişikliğe gidildi. İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Mehmet Emin Maşalı, kış günlerinde sabah namazlarının cemaatle kılınma saatlerine ilişkin duyuru yaptı. Maşalı'nın cami görevlilerine yaptığı duyuruda şu ifadelere yer verildi:

 

 

"Kış günlerinde sabah namazının cemaatle edasında takvime bağlı kalınması durumunda mesaiye yetişme sorunu oluştuğu yönünde vatandaşlarımızdan gelen yoğun taleplere binaen 20.11.2019-01.03.2020 tarihleri arasında tüm cami ve mescitlerde sabah namazı ezanlarının imsak vaktinde okunması, namazın ezandan yarım saat sonra kılınması, ezan ile namaz arasındaki sürenin Kur'an-ı Kerim tilaveti ve/veya cami sohbeti ile değerlendirilmesi hususunda bilgilerinizi ve gereğini rica ederim."

KAYNAK: HABER7
ETİKETLER
istanbul müftüsü
YAZDIR
YORUMLAR 90
 • Ref 10 ay önce Şikayet Et
  Lütfen ikincil meselelerle uğraşmayalım Ümmete topyekün bir haçlı siyonist saldırı yani son haçlı seferi var son otuz yılda on iki milyon Müslüman öldürülmüş Müslümanlar sahipsiz ve birlik değil İslamdan uzaklaşmış neredeyse bütün büyük günahlar işleniyor camiden cemaatten kopmuş diyanet görevlerini yapmakta yetersiz olduğu sonuca bakılınca anlaşılıyor bu işi fahri yapanlar daha samimi olduğundan özellikle gençler konusunda daha başarılı ama onlar da din düşmanı çevrelerce fetö vs konumuna indirgenip hedef haline getiriliyor.
  Cevapla
 • belde 10 ay önce Şikayet Et
  anlaşılıyor ki herkes imam olmuş hatip olmuş, alim olmuş fetva veriyor. bırakın da bu işi bilenler açıklasın.
  Cevapla
 • Garibi 10 ay önce Şikayet Et
  Önce diyanet görevlileri şunu düşünmeli eski tabirle kahir ekseriyeti Müslüman olan bir ülkede bütün haramlarıın işlenmesi normal değildir acaba bunda bizim suçta ne kadar payımız var gerçekten ihlaslımıyız ne kadar samimiyiz insanlar özellikle gençler niye camiden koptu dinden uzaklaştı sizin göreviniz boş camide namaz kıldırmak değildir yani daha önemli konular var ve bunun için ufuk vizyon ve misyon ile Ümmet için dertli olmalıdır.
  Cevapla
 • ecdad 10 ay önce Şikayet Et
  her konuda ahkam kesip herseyi bilenler simdi sabah namazina cematle camiide kilmaya gelince kafasi karisiyor ... 2-3 defa gidince ZEHIR gibi olursunuz merak etmeyin ... inanmiyorsaniz deneyin
  Cevapla
 • yaman 10 ay önce Şikayet Et
  Vakit girdi diye ezan okuyorsunuz. Vakit girdi ise yarım saat beklemeye gerek yık ki. Hemen kılarsın.
  Cevapla
 • Cemaat 10 ay önce Şikayet Et
  Cemaati beklemiyor musun?
  Cevapla
 • ecdad 10 ay önce Şikayet Et
  sabah namazlarinda camiye gitmedigin belli ...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
ABD'den tüm dünyayı korkutan açıklama: Virüs artık daha tehlikeli
Merkez Bankası faiz kararını açıkladı! Karar sonrası dövizde hareketlilik