Kocasını baltayla öldüren kadın: Ben öldürmesem o beni öldürecekti

Uyuyan dini nikahlı eşi Hasan Özbek'i baltayla öldüren Fazilet Azimi, çıktığı Sulh Ceza Hakimliği'nde “Kasten öldürme" suçundan tutuklandı. Azimi ifadesinde "Ben kocamı öldürmek istememiştim. Ben öldürmesem, o öldürecekti" dedi. Zeytinburnu'nda uyuyan eşi Hasan Ö.'yü baltayla öldüren yabancı uyruklu Fazilet Azimi (28), Bakırköy 2. Sulh Ceza Hakimliği'nde ifade verdi.

Kocasını baltayla öldüren kadın: Ben öldürmesem o beni öldürecekti
Kocasını baltayla öldüren kadın: Ben öldürmesem o beni öldürecekti
GİRİŞ 25.11.2019 13:25 GÜNCELLEME 25.11.2019 13:28
Bu Habere 9 Yorum Yapılmış

Tercümanı aracılığıyla konuşan Azimi, emniyette verdiği ifadelerinin geçerli olduğunu belirterek, ifadesine şöyle başladı:

"Ben maktulü öldürmek istememiştim. Ben sadece başına balta ile vurdum ancak bunu yaparken öldürme niyetim yoktu. Zaten başına vurduktan sonra da ben yardım istedim. Ölmesini istemedim. Ona daha önce anlaşamadığımızı, ayrılmamız gerektiğini söylemiştim. O da bunu kabul etmemişti. Beni dövüyordu. Biz 11 yıldır imam nikahlı olarak evliydik fakat son 2 yıldır ayrıyız. Bu süreçlerde beni defalarca öldürmeye çalışmıştı. Olaydan 25 gün önce beni dövdü, eğer abisi gelmeseydi beni öldürecekti. Ben de bir gün beni kesinlikle öldüreceğini anladığım için kendisini daha öncesinde benim öldürmemin doğru olacağına inandım. O günden sonra artık aklımda onu öldürme fikri yerleşmişti"

 

 

KENDİSİNDEN KURTULMAK İSTEDİM

Olaydan 3 gün önce hasta olduğunu ve maktul Hasan Özbek'in kendisine saldırdığını iddia eden Azimi, şöyle devam etti: "Bana zorla sahip olmaya çalıştı, ben de istemedim. Üstüme geldi, onun herhangi bir silahı yoktu ama bende şiş vardı. Sonrasında vazgeçti, bu olaydan sonra 'Bu adamla bir arada yaşamam mümkün değil' diye düşündüm. Yoksa bu adam beni öldürürdü, kendisini öldürmek istemedim. Ancak kurtulmak istedim."

OLAY GÜNÜNÜ ANLATTI

Özbek'i baltayla öldürdüğü geceyi de anlatan Azimi, ifadelerini şu şekilde sonlandırdı: “Olay günü eve akşam 20.00-21.00 gibi geldi, ben başka bir odadaydım. Yüz yüze gelmedik. Kendisinin uyuduğunu anlayınca saat 03.00 sıralarında mutfakta bulunan baltayı aldım. Biraz önce anlattığım düşüncelerle, yani 'beni öldürmeden ben ondan kurtulayım' diye düşündüm. Ancak amacım dediğim gibi öldürmek değildi. Sadece kafasına sayısını hatırlamadığım kadar baltayla vurdum. Vurduktan sonra başının kanadığını görünce, komşuya gidip haber verdim. Yardım istedim."

KASTEN ÖLDÜRME SUÇUNDAN TUTUKLANDI

Mahkeme, ifadesinin ardından Fazilet Azimi'nin avukatına söz verdi. Avukat, savunmaya katıldığını belirterek, Azimi'nin serbest bırakılmasını aksi takdirde adli kontrol hükümlerinin uygulanmasını talep etti. Soruşturma evrakını inceleyen mahkeme, “Kasten öldürme" suçundan sanığın tutuklanmasına karar verdi.

ETİKETLER
KADIN
YAZDIR
YORUMLAR 9
 • MURAT KÖSE 7 ay önce Şikayet Et
  Erkek cinayetlerine hayır
  Cevapla
 • canan 7 ay önce Şikayet Et
  kadın doğru söylüyor bence
  Cevapla
 • Hasancan 7 ay önce Şikayet Et
  Eve getirilen baltayı ne yapacağız?
  Cevapla
 • Ruhi 7 ay önce Şikayet Et
  Kafasına sayamadığım kadar baltayla vurdum ama niyetim öldürmek değildi... Bence daha farklı ve tatmin edici bir savunma yapabilirdi. Mesla; ''Gece sivrisinek vardı oda da ve ben eşim rahatsız olmasın diye mutfaktan baltayı alıp geldiğimde sivrisinek tam eşimin kafasına konmuştu sonra sineğe defalarca vurduğumu hatırlıyorum''
  Cevapla
 • Kızıldereli 7 ay önce Şikayet Et
  Aglanacak halinize resmen dalga geciyorsunuz kahkaha atiyorsunuz Allah izlah etsin.
  Cevapla
 • Aziz 7 ay önce Şikayet Et
  Kahkaha attım resmen
  Cevapla
 • vatandaş 7 ay önce Şikayet Et
  toplum ruh hastaları ve tehlikeli tiplerle dolmaya başladı.
  Cevapla
 • altair 7 ay önce Şikayet Et
  tabi canım baltanın keskin olup olmadığını denedim yada dallarını budadım baltayla vur sonra öldürmek istemedim böyle bir şey var mı..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika: Kamu çalışanlarına yapılacak ikramiye ödemesinin tarihleri belli oldu
Ayasofya için ilk kıvılcım böyle atıldı