Karamollaoğlu'ndan tepki çeken Kanal İstanbul çıkışı!

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, merakla beklenen Kanal İstanbul projesine dair eleştirilerde bulundu.

GİRİŞ 05.12.2019 10:10 GÜNCELLEME 05.12.2019 10:38
Bu Habere 96 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çılgın proje olarak açıkladığı Kanal İstanbul, son günlerde yeniden gündemde. Muhalefet etmeyi, her projeye karşı çıkmak zanneden cepheden sürekli "Durdurun, yapmayın" çağrıları yapılmaya başlandı. CHP'li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan sonra Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu da bu kervana katıldı.

 

 

KANAL İSTANBUL'A KARŞI ÇIKTI!

Partisinin genel merkezinde konuşan Karamollaoğlu, "Kanal İstanbul projesi... İlim adamları da çok açık ve net bir şekilde bu projenin Trakya'da ciddi manada ekolojiyi bozacağını, yeraltı su dengesini bozacağına, belli bir süre içinde Marmara'nın elden çıkacağını ortaya koyuyor. İstanbul bu kanalla adeta ada haline getiriliyor. Bu bizi endişelendiriyor." dedi.

 

 

DÜNYACA ÜNLÜ KANALLARA RAKİP OLACAK, AB ENDİŞELİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başbakanlık döneminde açıkladığı çılgın projenin maliyeti, 75 milyar lira olarak hesaplandı.

7 yılda tamamlanması öngörülen Kanal İstanbul projesinin, Süveyş ve Panama Kanalı'na rakip olması, Avrupa'da da endişeye neden oluyor.

Türkiye'nin, bu projeden yıllık 6 milyar dolar gelir elde etmesi bekleniyor.

YAZDIR
YORUMLAR 96
 • Reco 5 ay önce Şikayet Et
  Temel midir nedir siyaset içinde muhalefet yerine bile konulmayan birini zırt pırt konuşturup milletin sinirlerini bozmaktan zevk mi alıyorsunuz. Ayıptır bu millete yaptığınız.
  Cevapla
 • Vatan sever 5 ay önce Şikayet Et
  Bu hükümet sizin hayal edemeyeceğiniz icraatları yaptı. Melen çayını İstanbula getirdi, denizin altını yardı, Türkiyenin bir ucundan diğer bir ucuna dağlarî delip kilometrelerce tünel yaptı, yıllarca yapılmayan bolu dağını da bu hükümet bitirdi. Savunma sektöründe yapılanları dünya bile gıpta ile bakıyor.sağlı sektöründe yapılanlar kimse beğenmiyor ama insan oğlu nankör olduğundan, 1992 de hastaneye gittim sabah beşte sıraya girdim. Zır bela muayene oldum sonra ilaç kuyruğuna girdim ve akşam oldu bana sıra gelmeden kapandı ilacımı dahi alamadım. Şimdi sen Mollaoğlu konuşuyorsun işte senin gibi vatan hainleri yüzünden yapılacak birçok proje yapılamıyor
  Cevapla
 • Vatan sever 5 ay önce Şikayet Et
  Ya senin bu devlet için yaptığın birşey varmı.sen git evinde otur bu memleket için daha hayırlı olur.
  Cevapla
 • YÖRÜK 5 ay önce Şikayet Et
  Yaw bi git sen endişelenme işine bak
  Cevapla
 • ademoğlu 5 ay önce Şikayet Et
  Şuan Türkiye nin meselesi sizin gibi düşünenler dir
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
2020 yılının ilk çeyreğinde hangi ülke ne kadar büyüdü?
TFF, futbolun yeni kurallarını açıkladı!