Türkiye iftiralara böyle cevap verecek!

Cumhurbaşkanlığı, sözde Ermeni soykırımı iddialarıyla ülkemiz aleyhine yürütülen saldırılara karşı özel bir internet sitesi oluşturdu. Tarihsel bilgi ile verileri içeren ve İngilizce olarak hazırlanan “1915.gov.tr” isimli site ile soykırım iftiralarına cevap verilecek.

Türkiye iftiralara böyle cevap verecek!
Türkiye iftiralara böyle cevap verecek!
GİRİŞ 09.12.2019 06:43 GÜNCELLEME 09.12.2019 06:51
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanlığı, sözde Ermeni soykırımı iddialarıyla ülkemiz aleyhine yürütülen saldırılara karşı özel bir internet sitesi kurdu. Tarihsel bilgi ve verileri içeren ve İngilizce olarak hazırlanan “1915.gov.tr” isimli internet sitesi ile soykırım iftiralarına cevap verilecek.

 

 

ERDOĞAN’IN MEKTUBU DA VAR

İngilizce olarak yayına başlayan sitenin ilk sayfasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Bugünün dünyasında tarihten husumet çıkarmak ve yeni kavgalar üretmek kabul edilebilir olmadığı gibi ortak geleceğimizin inşası bakımından hiçbir şekilde yararlı değildir” sözleri yer alıyor. Sitede 1915 olayları hakkında yasal siyasal ve bilimsel kaynakların yanı sıra Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eski Ermenistan Devlet Başkanı Robert Kocharian’a mektubu, sözde soykırıma yönelik mesajları, 1915 olaylarına ilişkin mahkeme kararları yer alıyor.

 

 

9 SORUYA TEK TEK CEVAP

Web sitesinde ayrıca, 1970’lerde ve 1980’lerde Ermeni teröristleri tarafından yapılan saldırılar da belgeleriyle ortaya konuyor. Şehit ettikleri 31 Türk diplomatın ve aile üyelerinin listesi ile ASALA’nın yaptığı katliamları anlatan gazete kupürleri de bulunuyor. Sitede en çok sorulan 9 soruya verilen cevaplar da tek tek yer aldı.

İFTİRALARA CEVAPLAR

Sitenin amacını İletişim Başkanı Fahrettin Altun şöyle özetledi: “Bu site tarihsel bilgi ve verileri merkeze alarak, her fırsatta ülkemizin önüne konan sözde Ermeni soykırımı iftirasına uluslararası alanda cevaplar veriyor. Böylelikle konunun siyaset alanda bir ‘sopa’ olarak kullanılmaması, tarihin siyasallaştırılmaması ve gerçek tarihsel bilginin açığa çıkarılması gerektiğine ilişkin tezimize katkıda bulunmuş oluyoruz.”

Yenişafak

YAZDIR
YORUMLAR 5
 • Özgür t. 6 ay önce Şikayet Et
  Soykırımı tanıyan ülkelerinde soykırım ve katliamları ifşa edilsin.
  Cevapla
 • Ahmet 6 ay önce Şikayet Et
  ALLAH CC Kazım paşadan razı olsun. O gelince bir kısmı kaçmış bir kısmıda güneydoguya sürülmüştü.Bugün ermeniyi asalayla pkk ile destekleyip hedefleri dogrultusunda bölgede terör estiren vahşi batı emellerine nail olamayacaktır.
  Cevapla
 • Emir Timur 6 ay önce Şikayet Et
  1 - çok geç kalınmış bir uygulama 2 - keşke milleti ifsad eden fitne çıkartan ve halkımızı devlet aleyhine sevk eden munafık stk, siyasi parti sözcüsü ve vekilleri ile yahudi güdümlü medya (örn : fox TV, ekşi sözlük, cumhuriyet paçavrası, oda TV)'nın yalanlarına da aynı şekilde mukabele edecek bir uygulama olsa. Böyle bir karşı koyma olmadığı için her zaman savunmadayız karşı taraf yalan ile bize saldırıyor cevap veren yok ! Onları vuracak o kadar gerçekler var dile getiren kimse yok. Ne kadar acı bir durum insan kahroluyor gerçekten !
  Cevapla
 • Huzur'u ilahi 6 ay önce Şikayet Et
  aynen katılıyorum. kalemine yüreğine sağlık
  Cevapla
 • mehmet demirci 6 ay önce Şikayet Et
  Çok güzel bir düşünce katlıyorum C B nımıza teşekkür ederiz.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Son dakika: Ankara Valiliği 'vaka sayıları arttı' deyip kısıtlama getirdi!
Ve Türkiye ayarı veriyor! Harekete geçildi