Şehit Muhammed Kıratlı'nın adı kütüphanede yaşatılacak

Mardin'in Nusaybin ilçesinde, PKK'lı teröristlerce düzenlenen saldırıda şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Muhammed Ata Kıratlı'nın adı, Kovancılar ilçesinde oluşturulan kütüphanede yaşatılacak.

Şehit Muhammed Kıratlı'nın adı kütüphanede yaşatılacak
Şehit Muhammed Kıratlı'nın adı kütüphanede yaşatılacak
GİRİŞ 10.12.2019 20:11 GÜNCELLEME 10.12.2019 20:36

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Birevim firmasının "Bir Gelecek Projesi" kapsamında şehit Kıraatlı'nın isminin verildiği Kovancılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesindeki kütüphanenin açılışında yaptığı konuşmada, devletlerin kalkınmasının yolunun kaliteli nesiller yetiştirmekten geçtiğini söyledi.

 

 

"EN ÖNEMLİ DEĞER BİLGİ VE VERİDİR"

Dünyada bilgili ve donanımlı nesiller yetiştiremeyen toplumların doğal kaynakları ne kadar zengin olursa olsun başarısız olacağını vurgulayan Kaldırım, şöyle dedi:

 

 

"Günümüzün en önemli değeri bilgi ve veridir, bunu bir değere dönüştüren ve işleyen toplumlar geleceğe hakim olacaklardır. Dolayısıyla bu bilgi sermayesini ne kadar iyi işleyebilirsek emin olun o kadar başarılı olacağız. Gelişmiş toplumlar bu alanın kıymetinin farkındalar. Bilgi en önemli sermayedir. Çocuklarımız yeni nesil sektör ile iyi buluşturmamız lazım. Çocuklarımızı bir yandan teknik bakımından iyi donatırken diğer yandan ahlaki yönden de donatmalıyız."

"TÜRKİYE'NİN GELECEĞİNİ KODLAMALARINI İSTİYORUZ"

Birevim Bir Gelecek Genel Müdürü Mustafa Alpay ise proje kapsamında kütüphanenin yanı sıra ana ve bilişim sınıflarının da açılışını yaptıklarını belirterek, "Önümüzdeki dönemde daha fazla bilişim sınıfı açmayı planlıyoruz. Temennimiz bu okuldaki çocuklarımızın Türkiye'nin geleceğini kodlamaları ve ülkenin yazılım ürünlerini ortaya çıkaracak şekilde okumaları ve öğrenmeleridir." ifadelerini kullandı.

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Barcelona hezimete uğradı! Tam 10 gol
Putin 2019'da servet kazandı! Kremlin açıkladı