Harika çocuk Deniz: 3.5 yaşında kendi kendine İngilizce öğrendi

Ankara'da yaşayan 3,5 yaşındaki minik Deniz Eymen, kendi kendine İngilizce öğrendi. Çocuklarının bu durumu karşısında şaşkınlık yaşayan anne-baba, özel eğitim istiyor.

Harika çocuk Deniz: 3.5 yaşında kendi kendine İngilizce öğrendi
Harika çocuk Deniz: 3.5 yaşında kendi kendine İngilizce öğrendi
GİRİŞ 14.12.2019 21:15 GÜNCELLEME 14.12.2019 21:21
Bu Habere 14 Yorum Yapılmış

Ankara Keçiören'de yaşayan Özkök ailesinin en küçük bireyi Deniz Eymen Özkök, kendi kendine İngilizce okuma yazmayı öğrendi. İngilizce konuşan, okuduklarını anlayan ve iletişime geçebilen Eymen’in zekası görenleri kendisine hayran bıraktı. Eymen’in inşaat işçisi babası Mustafa Özgür Özkök ise kendisinin İngilizce bilmediğini, Eymen’in de sosyal medya üzerinden İngilizce eğitim videoları, İngilizce müzikler ve eğlence kanallarını izleyerek İngilizce öğrendiğini belirtti.

 

AİLE ÖZEL EĞİTİM İSTİYOR

Eymen’in annesi Arzu Özkök ise yetkililere seslenerek, “Bizim evde altın gibi bir beyin var ben bu beynin işlenmesini istiyorum” dedi. Özkök şunları söyledi

 

 

"Biz iki yaşında fark ettik bu durumu. İki yaşında üç yüz tane oyun kağıtları vardı onları iki hafta içinde ezberledi. Ben anlamıyorum tabii ne dediğini Google’dan çevirmeye çalışıyorum dilimin döndüğünce, mesela benden geçen yıl siyah ayakkabı istedi bir saat ağladı. Ben yanıyorum dönüyorum arıyorum ne demek istediğini deneme yanılma yöntemiyle bu mu bu mu diye, eşimi aradım eşim de siyah ayakkabı deyince giydirdim.”

"6 YAŞINA GELSİN BAKALIM DEDİLER"

Baba Özkök ise Eymen’in bütün bunları kendisinin istediğini belirterek, "Ben mesela Scooby-Doo’nun çizgi filmini açıyordum. ‘No’ diyordu bu değil diyordu, sayıları aç diyordu bana. Milli eğitime gittik 6 yaşına gelsin biz öyle bakalım dediler. Biz onlardan parasal ya da maddi olarak değil de bize yol göstermelerini istiyoruz. Çünkü özele gidiyoruz aylık bana 5 bin para ver ki ben senin çocuğuna bakayım diyorlar” dedi.

KAYNAK: İHA
ETİKETLER
ingilizce
YAZDIR
YORUMLAR 14
 • şükrü kaanoğlu 1 yıl önce Şikayet Et
  benim oğlum internette oyun oynarken inanması güç.gözümle görmesem kulağımla duymasam inanmazdım ispanyolca yazıyor okuyor konuşuyor...kendi ana dili gibi ingilizce konuşuyor..birde ispanyolca 2 senedir..ingilizce 7.8 yaşlarından beri ..birde yarım da olsa,almanca bizde aile olarak sevindirik olduk..
  Cevapla
 • Bayram Rize 1 yıl önce Şikayet Et
  Uşağı parkun kendi haline
  Cevapla
 • Mmm 1 yıl önce Şikayet Et
  Bence çok iyi bir kreşe verip eğitim aldırabilirler 5 bin değil 200-300 e kreşler var
  Cevapla
 • Ahmet 1 yıl önce Şikayet Et
  Kuranı kerime ilgi duysa bu kadar peşinden koşmazdın.
  Cevapla
 • G.antep27 1 yıl önce Şikayet Et
  Aynn öyle kardeş
  Cevapla
 • Ali 1 yıl önce Şikayet Et
  Benim kızım 5 yaşında Kur'an i Kerim'in 4/1 ninezberledi çok şükür
  Cevapla
 • G.antep27 1 yıl önce Şikayet Et
  Rabbim mubarek etsin.kizinin ellerinden operim
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Selçuk Bayraktar'dan duygulandıran paylaşım!
Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan gri liste tepkisi: Hak edilmeyen bir sonuç...