Altun: Akdeniz'de istikrarı sağlamaya kararlıyız

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Karşılıklı çıkarlarımızı korumaya ve Akdeniz'de istikrarı sağlamaya tamamen kararlıyız." dedi.

Altun: Akdeniz'de istikrarı sağlamaya kararlıyız
Altun: Akdeniz'de istikrarı sağlamaya kararlıyız
GİRİŞ 27.12.2019 19:56 GÜNCELLEME 27.12.2019 22:31
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

 İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Libya'da, halka hesap vermeyen baskıcı rejimler kurmak için uğraşan bölgesel güçlerin faaliyet gösterdiğini belirterek, "Bu güçlerin vekil yönetim kurma çabaları sonuçsuz kalacaktır." değerlendirmesinde bulundu.  

 

 

Altun, Twitter hesabından İngilizce yaptığı paylaşımda, Libya hükümetinin, Türkiye'den askeri destek talebinde bulunduğunu belirtti. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da ifade ettiği gibi Türkiye'nin anlaşmanın  gerekliliklerini yerine getireceğini bildiren Altun, ortak çıkarları koruma ve Akdeniz'de istikrar sağlama hususunda kararlılığın devam ettiğini vurguladı.   

 

 

Türkiye'nin Libya'da uluslararası olarak tanınan meşru hükümeti desteklediğine dikkati çeken Altun, dış güçlerin ise Libya hükümetine karşı gayrimeşru grupları desteklemeye son vermesi gerektiğini ifade etti.

Altun, şunları kaydetti:

"Libya hükümetini destekliyoruz ve Libya'nın bir savaş bölgesine dönmesini istemiyoruz. Libya'da, halka hesap vermeyen baskıcı rejimler kurmak için uğraşan bölgesel güçler faaliyet gösteriyor. Bu güçlerin vekil yönetim kurma çabaları sonuçsuz kalacaktır. 

Libya ile yaptığımız anlaşma Türkiye'nin açık denizlerde serbestçe hareket edebilmesinin önündeki engelleri kaldırıyor. Anlaşma aynı zamanda Libya hükümetiyle güçlü bir ilişki kurmamızı da sağlıyor. Hem Libya'da hem de Akdeniz'de istikrar ve barış sağlama konusunda kararlıyız."

YORUMLAR 2
  • 16SR 2 yıl önce Şikayet Et
    Akdeniz dediğimiz cennetmekan Barbaros Turgut Reislerin Türk denizi haline getirdikleri denizdir bizim geleceğimizdir bekamızdır bize bulaşan belasını arıyor demektir ve de belasını bulacaktır.
    Cevapla
  • okan 2 yıl önce Şikayet Et
    Sonuna kadar devam. Geri adım atarsak bir daha kendimize gelemeyiz. Bizi iyice köşeye sıkıştırırlar. Osmanlıyı bitirdiler şimdi sıra Türküyede
    Cevapla
DİĞER HABERLER
BM'den dünyaya faiz çağrısı: İhtiyatsız bir kumar...
Türk zırhlısına 360 derece görüş yeteneği