Yerli otomobil sonrası Alman devinden dikkat çeken hamle!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla tanıtımı yapılan yerli otomobil 2022'de battan indirilecek. Büyük bir çalışmanın ürünü olan yerli otomobilin özellikleri daha seri üretime geçmeden rakiplerini kıskandırmaya yetti. Alman otomobil markası Volkswagen, 1 milyon elektrikli araç üretme hedefini 2025 yerine 2023’e çektiğini duyurdu.

GİRİŞ 28.12.2019 01:33 GÜNCELLEME 29.12.2019 01:58
Bu Habere 113 Yorum Yapılmış

TOGG'un Türkiye'nin Otomobili'nin tanıtıldığı "Yeniliğe Yolculuk Buluşması" ve Bilişim Vadisi Resmi Açılış Töreni, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, kabine üyeleri, sivil toplum kuruluşlarıyla sektör temsilcilerinin de aralarında bulunduğu çok sayıda davetlinin katılımıyla Gebze'de gerçekleşti.

 

 

Türkiye’nin 60 yıllık otomobil özlemini gidermek ve milli otomotiv endüstrisinin dönüşümüne öncülük ederek Türkiye'nin ilk küresel mobilite markası olma amacıyla kurulan TOGG, pazara sunacağı otomobillerin teknik ve donanım özellikleriyle de ilklere ve enlere imza atacak.

Yerli otomobilin merakla beklenen özelliği tanıtıldı!

TOGG, 2022 yılında C-SUV modeli pazara çıktığında, Avrupa’nın klasik olmayan doğuştan elektrikli ilk SUV üreticisi olacak. Türkiye’nin ilk doğuştan elektrikli, sıfır emisyonlu ve akıllı otomobili olarak üretilecek C-SUV modeli, bu ilklerin yanı sıra sınıfının en uzun aks mesafesi, en geniş iç hacmi, en iyi hızlanma performansı ve en düşük toplam sahip olma maliyeti gibi özellikleriyle de rakiplerinin önünde yer alacak.

 

 

Marka lansmanının ardında 2021'de fabrika tamamlanarak açılışı gerçekleştirilecek. 2022'de de ilk aracın banttan indirilmesi hedefleniyor.

VOLKSWAGEN TARİHİ ÖNE ÇEKTİ

Öyleki dünyanın takip ettiği tanıtım ardından Alman otomobil markası Volkswagen hemen harekete geçti.

2025 yılına verdikleri 1 milyon araç vaadini 2023'e çekti.

Euronews'in aktardığı habere göre, Volkswagen 1 milyon elektrikli araç üretme hedefine 2025 yerine 2023 yılında ulaşacağını duyurdu. Alman üretici 2025 yılı sonunda ise 1,5 milyon araca ulaşabileceklerini açıkladı.

ETİKETLER
almanya
YAZDIR
YORUMLAR 113
 • Hızır İlyas HASTA 1 yıl önce Şikayet Et
  Elektrikli otomobil geleceğin arabası oldu. Dünya petrollerinin bitmesi Uzak değil. Ben elektronik ve elekrik amatör arastirmaciyim. Elektrikli otomobillerin üzerinde güneş kolektörü neden koymuyoruz Güneş enerjisi takviyesiyle araçlar en az %50 elektrik tasarrufu sağlanır. Saygılarımla
  Cevapla
 • .... 1 yıl önce Şikayet Et
  Petrol bitmez.
  Cevapla
 • Atila 1 yıl önce Şikayet Et
  Bende merak ediyorum
  Cevapla
 • Hızır İlyas HASTA 1 yıl önce Şikayet Et
  Türkiye petrol ithalatı,na her yıl, milyarlarca dolar Euro veriyor. Elektrikli otomobil geç kalınmış olsada çok önemli projedir. Türkiye'nin dünyaya tanıtımı ihracatıyla herşey çok güzel olacaktır
  Cevapla
 • Hızır İlyas HASTA 1 yıl önce Şikayet Et
  Yerli otomobil Alman wostwagen,e karşı ve Türkiye'nin dünyaya tanıtımı için geriye dönüşü olursa, bu millet sizi asla affetmez. Onun için daha erken ivedilikle fabrika kurulmalı seri üretime başlanmalı. Biz İstanbul taksicilerin sabırsızlıkla beklediği elektrik,li yerli otomobil,ler taksi olaraktan kullanacağız, Turizm,e ve tanıtıma katkılar sağlayacağız
  Cevapla
 • Gerçek ortada 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu ülkede 120 binden fazla lüks makam arabası var hemen hepsi Alman malı. Japon, Kore arabalarına binsinler, boyuna Almanlara iş saçıyorlar vermesinler niye veriyorlar? Almanı zengin ediyoruz bizden niye korksunlar ?
  Cevapla
 • Muhammet 1 yıl önce Şikayet Et
  Arap ülkelerinin petrolü artık içerler ,Arapların sonları yakın kara kara düşünmeye başladılar.
  Cevapla
 • Atila 1 yıl önce Şikayet Et
  Kardeşiz deyip sığınırlar
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Akis'in kapağı Menderes'in idam edileceğinin ilk işaret fişeğiydi!
Almanlar duyurdu! Stefan Kuntz...