Kozinoğlu felaket olur!

FETÖ’nün CIA bağlantısını kuran eski MİT’çi Enver Altaylı’nın Gülen’e gönderdiği raporlar ele geçirildi. Kasım 2011’de Silivri Cezaevi’nde şüpheli biçimde ölen Kaşif Kozinoğlu’nu hedef gösteren Altaylı, “MİT Müsteşarı olmaya çalışıyor. Böyle bir şey olursa Allah Fethullah Hoca Efendi’yi, cemaatin önde gelenlerini korusun. Bu bir felaket olur” diyor.

Kozinoğlu felaket olur!
Kozinoğlu felaket olur!
GİRİŞ 21.01.2020 08:22 GÜNCELLEME 21.01.2020 08:22
Bu Habere 11 Yorum Yapılmış

Ağustos 2017’de saklandığı Antalya Korkuteli’ne bağlı bir köyde yakalanarak tutuklanan eski MİT’çi Enver Altaylı hakkındaki FETÖ soruşturması tamamlandı. “Casusluk ve Silahlı örgüt yöneticisi olmak” suçundan 35 yıla kadar hapis istenen Altaylı, darbe girişiminin ardından ihraç edilen eski MİT’çi Mehmet Barıner’in kaçırılmaya çalışılmasıyla suçlandı. İddianamede, o dönem CIA-FETÖ operasyonu olduğu değerlendirilen kaçırma operasyonunu Altaylı’nın organize ettiği belirtildi. Altaylı’nın Barıner’in dezenformatif bilgiler üretme amacıyla yurt dışına kaçırmak istediği anlatıldı. Barıner’in ihraç edilmeden önce MİT’te İran masasında görev yaptığı ortaya çıkmıştı.

GÜLEN’E MUHTEREM HOCAM

Altaylı’nın evinde yapılan aramada çok sayıda belge ve dijital materyale de el konuldu. Yapılan incelemede ise şüphelinin, elebaşı Fetullah Gülen’e mektuplar yazdığı ortaya çıkarıldı. İddianameye de giren mektuplarda Altaylı’nın elebaşına “muhterem efendim, aziz efendim” şeklinde hitap ettiği görüldü.

KOZİNOĞLU’NU İHANETLE SUÇLAMIŞ

Altaylı’nın Gülen’e yazdığı bir başka mektubunda ise Oda TV soruşturması kapsamında tutuklandıktan sonra cezaevinde hayatını kaybeden eski MİT’çi Kaşif Kozinoğlu’nu şikayet ettiği belirlendi. Mektupta, FETÖ’nün yurt dışı bağlantılarıyla ilgili çok önemli bilgilere sahip olduğu belirtilen Kozinoğlu’nun, Özbekistan’da örgüt okullarının kapatılmasını sağladığı belirtiliyor. Altaylı, Gülen’e yazdığı mektupta, şu ifadeleri kullanıyor: “Özbekistan’da Şenkal Atasagun’un Özbekistan görevlisi olarak çalışan Kaşif Kozinoğlu, terfi ettirilmiş ve merkezi Taşkent’te bulunan, Orta Asya İstihbaratını koordine etmekle görevli büronun başına getirilmiştir. Okulların kapatılma sürecinde en büyük ihanet payı adı geçen bu şahsa aittir” diyor.

GÜLEN’E KOZİNOĞLU ŞİKAYETİ

Aytaylı, MİT içerisinde de FETÖ iltisaklı 20 personelin izlemeye alınmasıyla ilgili elebaşı Gülen’e mektupta bilgi veriyor. “Zatı alilerinizin taraftarı oldukları iddia ve gerekçesi ile 20 MİT görevlisi son derece sıkı bir takibe alınmışlardır” diyen Altaylı, “Başbakan, müsteşar nezdinde teşebbüste bulunarak, Kaşif Kozinoğlu’nun etkisiz hale getirilmesini ve bu 20 görevli hakkındaki izlemenin durdurulmasını temin edebilir. Ancak Başbakan’ın böyle bir inisiyatif kullanacağı kanaatinde değilim” ifadelerini kullanıyor. Başka bir mektupta ise Kozinoğlu’nun MİT müsteşarı olmaya çalıştığını iddia ettiği eden Altaylı, “Eğer böyle bir şey olursa, Allah memleketi, devleti, Fethullah Hoca Efendiyi, cemaatin önde gelenlerini korusun. Bu bir felaket olur” diyor.

FETÖ’CÜLERİ İZLETTİRİYOR ŞİKAYETİ

Altaylı, mektubunda, İlker Başbuğ’un FETÖ iltisaklı 7 generali takip ettirdiğine ilişkin istihbari bilgiyi aktarıyor. “Yeni Genelkurmay Başkanı’nın zatı alinize ve yapılan hizmetlere bakışı son derece menfidir” diyen Altaylı, “Yeni görevine başlar başlamaz (bana bir dostumun sayılarının yedi olduğunu söylediği) bazı generallerin yakın takip ve dinlemeye alınmaları konusunda verdiği talimat son derece üzücüdür” diyor.

Y​ENİŞAFAK

YAZDIR
YORUMLAR 11
 • asfasf 1 yıl önce Şikayet Et
  kozinoglu büyük adamdı. belki de ülkemdeki en büyük adamlardandı.
  Cevapla
 • myılmaz 1 yıl önce Şikayet Et
  fetöye destek verenlerin hepsinin de cezalarını çekmelerini dilerim.
  Cevapla
 • kartal 1 yıl önce Şikayet Et
  Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun yiğidin
  Cevapla
 • oraloğlu 1 yıl önce Şikayet Et
  nasihat ve bilgilendirme: Sayın Gülen .... sen müslümanmısın ? Ben hiç sanmıyorum. senin bildiklerin ve amelin zındıklığının ispatıdır. dini islam bilgisi olan bilir. benden söylemesi. benden çıktımüşahade yakin ehli.. bu kaçıncı ikazım. senden çıt yok. demek ki kabulleniyorsun. müşahade yakin ehlinden.
  Cevapla
 • ülkem benim 1 yıl önce Şikayet Et
  ne sayını ya. şarlatan şarlatan maşanın teki. sayınmış. puah.
  Cevapla
 • halıcı 1 yıl önce Şikayet Et
  teröriste sayın mı diyorsun
  Cevapla
 • halıl 1 yıl önce Şikayet Et
  Ajanlar kım olursa olsun Idam sart..Vatanını,mılletını satanın affı olmaz..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Galatasaray'ın ligde tadı yok!
Son dakika: 28 Kasım koronavirüs tablosu açıklandı!