İstanbul Şehir Üniversitesi ile ilgili flaş gelişme!

Vakıflar Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Bilim ve Sanat Vakfınca kurulan İstanbul Şehir Üniversitesinin, Yükseköğretim Kurulu kararıyla 1 yıl geçici süreyle faaliyetinin durdurulup, idaresinin Marmara Üniversitesi'ne bırakıldığı belirtildi.

İstanbul Şehir Üniversitesi ile ilgili flaş gelişme!
İstanbul Şehir Üniversitesi ile ilgili flaş gelişme!
GİRİŞ 21.01.2020 23:23 GÜNCELLEME 22.01.2020 00:18
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Vakıflar Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Bilim ve Sanat Vakfınca kurulan İstanbul Şehir Üniversitesinin, Yükseköğretim Kurulu kararıyla 1 yıl geçici süreyle faaliyetinin durdurulup, idaresinin Marmara Üniversitesine bırakıldığı belirtildi.

 

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Bugün Bilim ve Sanat Vakfının teslim alınarak komisyonca yönetimi işlemi 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu'nun ek 11'inci maddesinin 10. fıkrası gereğince (Mahkeme tarafından kayyum atanıncaya kadar kurucu vakıf, Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından yönetilir) yerine getirilmiştir."

Yapılan işlemin yasanın amir hükmünün ifasından ibaret olduğunun vurgulandığı açıklamada, şunlar kaydedildi:

"İvedilikle teslim alınarak vakfın hukuku korunmuş ve yönetimi hukukçu, gayrimenkul ve finans uzmanları olmak üzere üç kişilik komisyonca ifa edilecektir. Bu bir kayyum ataması değildir. Bu eylem, Bilim ve Sanat Vakfının tüzel kişiliğinin korunması, maddi varlıklarına ve kuruluş amaçlarına sahip çıkılması eylemidir."Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan da Twitter hesabından Şehir Üniversitesi'yle ilgili önemli açıklamalar yaptı.
 

ETİKETLER
kayyûm
YAZDIR
YORUMLAR 5
 • Yakup Mil 8 ay önce Şikayet Et
  Şehir Üniversitesi'ni Hasan Güner'e devredin, vatana ve millete hayırlı evlatlar yetiştirilsin
  Cevapla
 • Hamsi 8 ay önce Şikayet Et
  Mantar gibi Üniversite açılmasın lütfen çünkü Türkiyede bu kadar Üniversiteye ihtiyaç yok, olanlar düzgün eğitim versin kaliteli üniversiteler oluşturalım
  Cevapla
 • Selim ilyazer 8 ay önce Şikayet Et
  Davutoglu akıllı olsun akıllı
  Cevapla
 • Mustafaa 8 ay önce Şikayet Et
  Bayırbucak'a cevap= Vatana ihanet eden okumuşları ve entellektüelleri ne yapalım, ne işe yarar ? Onlardan bu ülkeye bir hayır gelmez. Hepsi birilerinin maşasıdır. Ülke için hayırlı bir şeylere vesile olmazlar, olamazlar.
  Cevapla
 • bayırbucak 8 ay önce Şikayet Et
  okumuş entellektüel adamları kaybedince anlarsınız
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Son dakika: MYK sonrası son dakika 'Ermenistan' çıkışı! Üstüne basa basa söyledi...
İşte dünyanın en çok altın üreten ülkeleri!