Başörtülü kızlara saldırı davasında skandal savunma!

İstanbul Karaköy’de yolda yürüyen başörtülü genç kızlara saldıran kadının yargılanmasına devam edildi. Genç kızların avukatlarının savunmalarına müdahale eden sanık, duruşma salonundan çıkarıldı.

Başörtülü kızlara saldırı davasında skandal savunma!
Başörtülü kızlara saldırı davasında skandal savunma!
GİRİŞ 23.01.2020 17:48 GÜNCELLEME 23.01.2020 17:48
Bu Habere 19 Yorum Yapılmış

Karaköy’de yolda yürüyen başörtülü genç kızlar Feyza Yerlikaya ile Gamze İnce’ye saldıran Semahat Yolcu’nun ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme’, ‘hakaret’, ‘tehdit’ ve ‘kasten yaralama’ suçlarından 12 yıl 8 aya kadar hapis istemiyle yargılanmasına devam edildi. İstanbul 60. Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuklu sanık Semahat Yolcu ile tarafların avukatları katıldı.

 

 

Duruşmada tanık olarak dinlenen Veysel Ekingen, "Olay günü iş yerindeydim. Çalışanım Mesut Ay tepki verdi ve sanığın iki kıza saldırdığını söyledi. Ben hemen dışarı çıktım. Baktığımızda sanığın küfür ettiğini duydum. Saçı açılan değil, diğer müşteki sanığa tepki gösterdi. O sırada müştekileri dükkanıma aldım, biraz sakinleştirmeye çalıştım. Eylemi gerçekleştiren kişi huzurda bulunan sanıktır. Adım gibi eminim. Nerede görsem tanırım. Sonradan video kayıtlarını da izledim, hafızam güçlüdür" ifadelerini kullandı. 

"BAŞINDAKİ BAŞÖRTÜYÜ ÇIKARMAYA ÇALIŞTI"

 

 

Olaya ilişkin dinlenen bir diğer tanık Mesut Ay, olay tarihinde çalıştığı dükkanın önünde oturduğunu belirterek, “Ne olduğunu anlayamadım. Bir gürültü geldi ve sanığın müştekilere saldırdığını gördüm. Önce 'Cumhuriyete yakışmıyorsunuz' dedi, ardından küfür etti. Eylemi gerçekleştiren huzurdaki sanıktır. Çok net gördüm, eminim. Müştekinin başındaki başörtüyü çıkarmaya çalıştı” şeklinde konuştu.

"KARŞI TARAFI FETÖ YAPILANMASI İÇİNDE GÖRÜYORUM"

Tanık beyanlarına ilişkin konuşan tutuklu sanık Semahat Yolcu, "Daha evvel sabıkam yoktur. İlk defa hakim karşısına çıkıyorum. Karşı tarafta art niyet görüyorum. Bana hakaret ettiklerini düşünüyorum. Karşı tarafı taraflı görüyorum. Karşı tarafı FETÖ yapılanması içinde görüyorum. Suç örgütlerine taviz veriyoruz" ifadelerini kullandı.

Müşteki avukatları, sanık Semahat Yolcu’nun beyanlarının tutanağa geçmesini talep etti. Hakim, savunma yapıldığı esnada konuşmamaları için tarafları uyardı.

Sanığın beyanına karşı konuşan müştekilerin avukatı Necip Kibar ise, "Sanığın sarf etmiş olduğu FETÖ’cüler ifadesine karşı şunu söylemek isterim ki burada müdahil olan vekillerin büyük çoğunluğu 3 senedir 15 Temmuz darbe teşebbüsü şehit yakını ve gazi vekili olarak Silivri’de yer almaktadırlar" dedi. 

Avukat Necip Kibar beyanda bulunduğu esnada konuşanların sözünü kesen sanığı uyaran hakim, sanığın sesini yükselterek konuşmaya devam etmesi üzerine duruşma salonundan çıkarılmasını istedi. Sanık Yolcu, jandarmalar tarafından duruşma salonundan çıkarıldı.

"İYİ BİR OYUN SERGİLEDİ"

Sanık Yolcu’nun duruşma salonundan dışarı çıkarılmasının ardından konuşmasına devam eden avukat Necip Kibar, "Sanık Karaköy meydanında iyi bir oyun sergilemiştir. Bu bizim için küçük bir hadise değildir. Müslüman hanımefendilerin inanışlarına ağır bir saldırıdır. Sanığın atılı suçlardan cezalandırılması ve etkin pişmanlık göstermemesi nedeniyle indirimden yararlanmamasını talep ediyoruz" dedi.

Duruşmada sanık ve müşteki avukatlar, savunma yapmak için ek süre talebinde bulundu. Mahkeme, sanığın suçunun vasıf ve mahiyeti dolayısıyla tutukluluk halinin devamına hükmetti ve avukatların ek süre talebini kabul ederek duruşmayı erteledi. 

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, olayın 15 Kasım günü saat 15.15 sıralarında gerçekleştiği ve Karaköy meydanına doğru yürümekte olan Yolcu’nun karşı yönden gelen Yerlikaya ve İnce’ye doğru hamle yaparak ilk önce Feyza Yerlikaya’nın başörtüsünü eliyle açmaya çalıştığı ve sağ eliyle Yerlikaya’nın omuzuna vurarak hakaret içeren sözler söylediği kaydedilmişti. İddianamed, saldırıya uğrayan Feyza Yerlikaya ve Gamze İnce müşteki sıfatıyla yer almış, şüpheli Yolcu’nun ise ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme’, ‘hakaret’, ‘tehdit’ ve ‘kasten yaralama’ suçlarından 4 yıl 8 aydan 12 yıl 8 aya kadar hapsi istenmişti. 

YORUMLAR 19
 • M k 7 ay önce Şikayet Et
  Zalimler için yaşasın cehennem
  Cevapla
 • Harun 7 ay önce Şikayet Et
  Örnek için iyi bir ceza verilmeli . Herkes haddini bilmeli . Kimse kimseye karismamali
  Cevapla
 • yunus 7 ay önce Şikayet Et
  Bu tarz durumlar solun en azılı olduğu dönemlerde dahi olmamıştır bu son senelerde olması bunun sol ile Müslüman düşmanlığından ziyade farklı sıkıntılardan olduğu kanaatindeyim, mesela; kutuplaştırma siyaseti. Bu tarz yanlış hareketleri önceden insanlar içlerinde bastırırken,yapmaya dahi cesaret bulamaz iken şimdi yanlış yollara saparak açıkça yapmaya başladılar.Cezalar caydırıcı olmaz,siyasilere büyük görev ve sorumluluklar düşüyor.
  Cevapla
 • chpkk 7 ay önce Şikayet Et
  ulan sen hic 28 şubatı duydun mu? ulan Allah demek yasaklandı bu ülkede aç biraz tarih oku ne cahiller var ya rabbim
  Cevapla
 • samii 7 ay önce Şikayet Et
  28 şubat döneninden beyhabersin sanırım başörtülü anneler kışlaya alınmıyor. Sınıf arkadaşları saldırıyordu başörtülülere. Bunlarda islam düşmanlığı bitmez baskılanır ama bitmez. Cesareti belediyeleri almalarından
  Cevapla
 • martli 7 ay önce Şikayet Et
  diyorsun?? ac tarihini tekrar oku.. sol un bu ülkede neler yaptigini öğren
  Cevapla
 • Samii 7 ay önce Şikayet Et
  Milleti kendiniz gibi mal yerine koymayın. Tanklar geçerken alkışlayıp darbeyi kutlayacaksınız sonrada ona buna fetöcü diyeceksiniz. Bu gün atatürkçüyüm diyenlerin yüzde 80 i fetöyü destekliyor.
  Cevapla
 • Osmanlı1453 7 ay önce Şikayet Et
  Başörtüsü Müslüman düşmanı. Desen Frenk gavuru. Suratında bırak Müslümanlığı insanlığa dair emare taşıyan bir hat bir sevecenlik dahi yok. Bu tür yobazlarin elinden gelse kıtır kıtır keserler.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Güney Kore'den Türkiye'ye dikkat çeken tavsiye: Türkiye bu konularda ustadır
İBB’nin zam furyası durmuyor! Yüzde 73 zam geldi