Sivrice'de çadırları Mehmetçik kurdu

Elazığ merkezli 6.8 büyüklüğünde meydana gelen depremde Sivrice ilçesinde vatandaşlar sokakta sabahlarken, Kızılay ve AFAD’ın dağıttığı çadırları Mehmetçik kurdu.

GİRİŞ 25.01.2020 13:38 GÜNCELLEME 25.01.2020 18:54
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Merkez üssü Elazığ olan 6.8’lik depremde Sivrice ilçesinde vatandaşlar geceyi sokakta sabahladı. Vatandaşlar, kolonsuz ve kirişi olmayan evlerine girmekten korkarken, AFAD ve Kızılay’ın dağıttığı çadırlarda kaldı. Birçok ev ve camiler hasar görürken herhangi bir çökme ve can kaybı meydan gelmediği öğrenildi. Gün ağırınca Mehmetçik ilçede dağıtılan çadırları kurmaya başladı.

 

 

Sivrice evlerinin yüzde 90’nın eski ev sistemleri olduğunu söyleyen ilçe sakini Fethi Yaman Uğurlu, tuğla, betonarme değil, kolon yok diye konuştu. Uğurlu, “Yani artçı depremlerde içimizde bir korku var. Onun için çadırlarımızı kuruyoruz. Artçı depremler devam ettikçe bizde çadırlarımızda kalmaya devam edeceğiz. Allah, devletimize zeval vermesin, bize çadır gönderdi. Biz dün akşam arabalarımızda sabahladık. Şuanda da çadırlarımızı kuracağız. Bundan sonra artık çadırlarımızda idare edeceğiz. Hastalarımız var, çocuklarımız var, bebeklerimiz var. Mecbur sabaha kadar arabayı çalıştırmışız, arabanın içinde oturmuşuz” dedi.

 

 

Deprem anında arkadaşlarıyla kahvede oturduklarını aktaran Tuncay Akdeniz ise sarsıntının başlamasıyla birlikte toplu halde dışarı kaçmaya başladıklarını aktardı. Akdeniz, “Komando birliği çadırlarımız kurulmaya başlandı sabahtan itibaren. Komando birliği geliyor. Onların yardımlarıyla birlikte daha da kurulacağını zannediyoruz. Sağ olsun yine devletimiz arkamızda her zaman için” diye konuştu.

KAYNAK: İHA
ETİKETLER
asker
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • haydar ali 6 ay önce Şikayet Et
    ALLAH ım ülkrmizi devlet yönetcilermızi askerlernizi polislerimzi milletımizi kafırlardan münafıklardan hainlerden zalimlerden fitnecilerden teröristlerden derbeci fetö cilerden koru mühafaza eyle bunların tuzakların hilelerıni boşa çıkar kendi yaptıkları tuzakları içine düşür KAHAR ESMA ÜL HÜSNA İSMINLE kahır perişan eyle bunları bu dunya da ahiret de rezil kerpeze et amınnnn ya RABBİL ALEMIN
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Beyrut'tan korkunç fotoğraflar!
Fransızlar yine manşete taşıdı: Türkiye eski görkemli günlerine dönüyor