Türkiye'den son dakika rejim açıklaması: Dışarı çıkaracağız!

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Soçi mutabakatı kapsamında şubat ayının sonuna kadar rejimi İdlib'deki gözlem noktalarımızın dışına çıkarmaya kararlıyız." açıklamasında bulundu.

Türkiye'den son dakika rejim açıklaması: Dışarı çıkaracağız!
Türkiye'den son dakika rejim açıklaması: Dışarı çıkaracağız!
GİRİŞ 12.02.2020 19:08 GÜNCELLEME 12.02.2020 20:08
Bu Habere 7 Yorum Yapılmış

Altun, Twitter'dan yaptığı paylaşımda, Esed rejiminin sivilleri hedef alıp katliam yaptığını, "ne yazık ki insan hakları ve masum sivillerin güvenliği hakkında atıp tutanların bu durum karşısında sesinin çıkmadığını" belirtti.

 

 

Durumun endişe verici olduğunu dile getirmenin yeterli olmadığına dikkati çeken Altun, Türkiye'nin geride durup bu katliamları izleyemeyeceğini aktardı.

Sivil halka yönelik saldırıların yerlerinden edilmiş kişileri ve mültecileri Türkiye sınırlarına yığmayı ve bölgenin kolayca ele geçirebilmesi için boşaltmasını amaçladığını vurgulayan Altun, şunları kaydetti:

 

 

EZİCİ GÜÇLE KARŞILIK VERECEĞİZ

"Yüz binlerce sivilin sınırlarımıza akın etmesine izin veremeyiz ve vermeyeceğiz. Anlaşmalarımız gereğince mevkidaşlarımızla hareket etme noktasında fazlasıyla sabırlı davrandık. Çatışmasızlık bölgelerine dair anlaşma görmezden geliniyor ve rejim şimdi de bizim askerlerimizi hedef alıyor. Biz boş sözlere değil sahadaki duruma göre hareket ediyoruz. Soçi mutabakatı kapsamında şubat ayının sonuna kadar rejimi İdlib'deki gözlem noktalarımızın dışına çıkarmaya kararlıyız. Bunun gerçekleştirilmesi için de havadan ve karadan askeri gücümüzü harekete geçireceğiz. Hiçbir saldırıya müsamaha göstermeyeceğiz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın da açıkça söylemiş olduğu gibi, rejimin bizim kuvvetlerimize yönelik en ufak bir tacizine ezici güçle karşılık vereceğiz. Suriye halkının ayakta kalma ve onur mücadelesini desteklemek bizim ahlaki ve insani görevimizdir.

Suriye halkının özgürlük ve kurtuluş mücadelesi, Türkiye’nin beka ve ulusal güvenlik meselesinden ayrı tutulamaz. Suriye topraklarının suçluların ve teröristlerin kontrolünde olmasına izin veremeyiz. Bu unsurlarla hem sınırlarımızda hem de bölgemizde mücadele etmek bizim görevimizdir."

YORUMLAR 7
 • Atalay Arslan 4 yıl önce Şikayet Et
  Biz suriyede esed rusya ve iranin kiralik katillerini vuruyoruz,ses chp ip in meralinden geliyor,yoksa biz esed i vurmadan bunlarimi etkisiz hale getirsek.Muhalefet degil sanki ortadoguda Türkiye karsiti cephe.Bir insani kendi ülkesi savastayken düsman safinda olmasini nasip etmesin,vatan hainliginde son noktaya geldiler.
  Cevapla
 • Ert68 4 yıl önce Şikayet Et
  1 milyon Suriyeli demek ekonomik olarak bizi çökertme noktasına getirir savaşmaktan başka yol kalmadı gerekirse Ukrayna'da türk üssü kurarak Rusya yi yola getirmeliyiz
  Cevapla
 • Vatandaş 4 yıl önce Şikayet Et
  İyide bunlar gözlem noktalarının yanından sivilleri vurararak kent merkezine doğru ilerlediler o zaman ne yapıyorduk
  Cevapla
 • cafer 4 yıl önce Şikayet Et
  tavla oynuyorduk.ula gardaş kolaymı sanıyon bu işleri.
  Cevapla
 • Hakan 4 yıl önce Şikayet Et
  Allah yar ve yardımcımız olsun
  Cevapla
 • Nesrin Kurnaz 4 yıl önce Şikayet Et
  Ey Rabbim! Yeryüzünde zalimlerden hiç kimseyi bırakma!
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İsrail ordusunda 'Kassam Tugayları' krizi! Binlerce asker için talimat verildi
Filistinliler, cuma namazını İsrail saldırısında yıkılan Faruk Camisi enkazında kıldı