10 bin konut için süreç yarın başlıyor

Elazığ'da 6.8'lik deprem sonrasında oluşan 8 bin 51 ağır, bin 600 hafif hasarlı binalarla ilgili itiraz süreci başladı.

10 bin konut için süreç yarın başlıyor
10 bin konut için süreç yarın başlıyor
GİRİŞ 18.02.2020 17:55 GÜNCELLEME 18.02.2020 17:59
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

24 Ocak'ta meydana gelen depremde 19 bin 821 bağımsız bölümden oluşan yıkık, acil yıkılacak ve ağır hasarlı yapı sayısı 8 bin 519 olarak belirlendi. Yaklaşık bin 600 yapı ise orta hasarlı olarak tespit edildi. Kent genelinde yaraların sarılması için çalışmalar sürürken, hasarlı binalar ile ilgili de itiraz süreci başlatıldı.

BAŞVURU SÜRESİ 1 AY

Kent merkezinde bulunan 15 okul ilan edilerek bir ay sürecek itiraz süreci için başvurular alınmaya başlandı. Belirlenen diğer okullarda olduğu gibi Karşıyaka Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde de itiraza gelenler olmaya başladı. Okulda oluşturulan birimle depremzede ailelerin başvuruları alınıp, incelenmek üzere kayda geçirilmeye başlandı.

 

 

Süreçle ilgili bilgi veren Okul Müdürü Ramazan Doğan, “Deprem sonucunda birçok vatandaşımızın evinde orta hasar ağır hasar ve az hasar oluştu. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yetkiler evlerde incelemelerde bulundular. Muhtarlıkta askıya çıkan evler 17 Şubat itibari ile çıkan sonuçlara itiraz etmek isteyen vatandaşlarımız Karşıyaka Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde itirazda bulunabilirler. Bir aylık bir süremiz var. Bu süre zarfında okulumuz bu başvurulara açıktır. Tüm vatandaşlarımızın hizmetindedir. İlimizde hasar görmüş tüm vatandaşlarımız adres fark etmeksizin okulumuza başvuru yapabilirler” dedi.

KAYNAK: İHA
ETİKETLER
Elazığ
YAZDIR
YORUMLAR 2
  • Misafir 5 ay önce Şikayet Et
    Artık deprem bölgesindeki acil binalar, hemen dönüştürülmeli. Koskoca devlet bunu da yapamıyor, mazlumların adete tabut gibi binalarda ölümünü bekliyorsa, bunun vebalini kimse ödeyemez!
    Cevapla
  • E.A 5 ay önce Şikayet Et
    Devlet işi vatandaşa bırakmamalı. Genelde kiracılar olmak üzere vatandaş bu kış günü nereye gideyim? sorusu ile hasarlı evlerde oturmaya devam ediyormuş. Allah vermesin bazı binalar 5 büyüklüğünde depremde bile yıkılacak durumdaymış.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Türkiye'de gün gün koronavirüs tablosu vaka ve ölüm sayıları! Son durum
Selvi'den çok çarpıcı Muharrem İnce anekdoktları: Anket bile yaptırmış