Avrupa ülkesinden Bahar Kalkanı desteği! Resmi yazı yazdılar: TSK saflarında savaşmak istiyoruz

Ordumuz tarafından başlatılan Bahar Kalkanı Harekatı sonrası bazı Ukrayna vatandaşları, Türk ordusu yanında savaşmak için resmi makamlara başvuruda bulundu.

GİRİŞ 01.03.2020 17:12 GÜNCELLEME 01.03.2020 17:22
Bu Habere 103 Yorum Yapılmış

Suriye'de Esed rejiminin alçak saldırıları sonrası başlatılan Bahar Kalkanı Harekatı'na Ukrayna tarafından dikkat çeken bir destek geldi.

 

 

Türk resmi makamlarından alınan bilgilere göre, Ukrayna'da bazı Ukrayna vatandaşlarının Türk resmi makamlarına İdlib'de gönüllü olarak Türk ordusu yanında savaşmak için başvurdukları bildirildi.

Ukrayna'da destek gösterileri düzenlendi Bir grup Ukrayna vatandaşı, İdlib'de şehit olan Türk askerleri için Türkiye'nin Kiev Büyükelçiliği önünde destek gösterisi düzenledi.

 

 

Mihail Saakaşvili'nin Yeni Güçler Hareketi Partisi'ne mensup bir grup Ukrayna vatandaşı, Türkiye'nin Kiev Büyükelçiliği önünde İdlib'de şehir olan Türk askerleri için gösteri düzenledi. Türkiye, Ukrayna ve Kırım Tatar bayrağı ile Rusya aleyhine pankart açan göstericiler, İdlib'de şehit olan Türk askerleri için mum yakıp çiçek bıraktı.

DHA'ya konuşan Tatyana Juravleva adlı gösterici, 'Ukrayna vatandaşları olarak buraya Türk halkını desteklemeye geldik. Rusya ile olan mücadelelerinde yanlarındayız. Rusya, Ukrayna topraklarını da işgal etti, Gürcistan'da, Abhazya'da, Transdinyester'de, Dağlık Karabağ'da da suç işledi' dedi.

KARDEŞ TÜRKİYE'NİN OPERASYONUNU DESTEKLİYORUZ

Kardeş Türkiye halkının hak savaşını destekliyoruz yazılı pankart taşıyan Cavanşir Ahmedov adlı gösterici ise, Türkiye'nin Esad rejimine karşı yürüttüğü operasyona destek verdiklerini belirterek, Şehit ailelerine ve Türk halkına baş sağlığı diliyoruz. Türkiye'nin yanındayız. Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski, Ukrayna ile Türkiye'nin stratejik ortak ve dost olduklarını defalarca dile getirdi ifadelerinde bulundu. Kiev Büyükeçiliği önünde düzenlenen gösteriye bazı Türk vatandaşları da destek verdi.

YORUMLAR 103
 • Hasan 2 yıl önce Şikayet Et
  Türkiye = dünya bir ülke dünyaya yetiyor
  Cevapla
 • toto 2 yıl önce Şikayet Et
  bu görüntüleri vermeseler belki daha iyi olur. dost var düşman var. içeride dost var düşman var. dışarıda dost var düşman var
  Cevapla
 • mehmet aysu 2 yıl önce Şikayet Et
  Biz savaşmak gerekirse kendimiz savaşırız. Ben ve milletim adına yazıyorum hiç bir kimse zannetmiyorum ki gerek olacak ve savaşmaktan geri kalacak. Biz hazırız kimseyede cenabı allah şükürler olsun ihtiyacımız yok.
  Cevapla
 • Misafir 2 yıl önce Şikayet Et
  şu parazit iran halkı neden bunları görmüyor
  Cevapla
 • enver 2 yıl önce Şikayet Et
  rusyanın kırdığı küp kırkı geçti. operasyonlarımızdan bir tanesinin adını da HOCALI koyalım. rusya ve ermenistana kapak olsun.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
TBMM'de yüksek tansiyon! Bütçe görüşmelerinde gerginlik
Alibeyköy'deki feci kazanın İETT kamerasındaki görüntüsü ortaya çıktı