Dünya hayran kaldı! 'Ortadoğu'nun kaderini değiştiren adam'

Suriye'de Esed rejimi tarafından askerlerimize yönelik yapılan saldırının ardından, Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ait SİHA'lar, hedefleri tek tek yok ederek kısa sürede büyük başarıya imza attı. Çalışır durumdaki Rus savunma sistemini imha etmesiyle çok konuşulan Türk yapımı SİHA’lar, dünyada yankı bulmaya devam ediyor.

Dünya hayran kaldı! 'Ortadoğu'nun kaderini değiştiren adam'
Dünya hayran kaldı! 'Ortadoğu'nun kaderini değiştiren adam'
GİRİŞ 01.03.2020 21:23 GÜNCELLEME 02.03.2020 09:19
Bu Habere 395 Yorum Yapılmış

İdlib'de askerlerimize yönelik saldırıların ardından Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ait SİHA'lar Halep'ten Lazkiye kırsalına kadar yüzlerce rejim askerini etkisiz hale getirdi, çok sayıda hedef nokta atışıyla imha edildi. Bir anda dünyanın gündemine oturan Baykar'ın üretimini üstlendiği İHA ve SİHA'ların destansı başarısıyla ilgi çarpıcı yorumlar gelmeye devam ediyor.

SİHA'LAR ESED REJİMİNİN KONVOYUNU HAVAYA UÇURDU! YENİ GÖRÜNTÜLER

SELÇUK BAYRAKTAR'A BÜYÜK ÖVGÜ!

Portekizli siyaset bilimci ve Hudson Enstitüsü Araştırmacısı Bruno Maçaes, Türkiye'nin Suriye'deki büyük askeri başarısından övgüyle söz etti.

Türkiye'nin gücüne güç katan ve havada büyük üstünlük kuran SİHA'lar'a hayranlığını gizleyemeyen Bruno Maçaes, Baykar Savunma Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar için ''Ortadoğu'nun kaderini değiştiren adam'' değerlendirmesini yaptı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Selçuk Bayraktar ile birlikte İdlib’teki kuvvetlere elektronik destek veren Hatay’daki sınır karakollarında bulunan personeli ziyaret etti.

AKTİF DURUMDAKİ HAVA SAVUNMA SİSTEMİNİ İMHA ETMESİ DÜNYADA ÇOK KONUŞULMUŞTU

Türk Silahlı Kuvvetleri, İdlib'de Türk askerlerinin şehit edilmesinden sonra yaptığı operasyonlarda rejime ait 15 milyon dolar değerindeki Rus yapımı Pantsir S-1 (Sa-22) hava savunma sistemini imha etmişti. Tarihe geçen bu operasyon dünyada çok konuşulmuştu.

AKINCI TİHA

SINIFININ EN İYİSİ AKINCI'DA GERİ SAYIM

Baykar tarafından geliştirilen Bayraktar Akıncı Taarruz İHA'da geri sayım sürüyor. Dünyada sınıfının en iyisi olması beklenen savaş uçaklarının yükünü azaltması beklenen Akıncı, havadan taarruz, havadan füze ve F-16 savaş uçaklarının taşıdığı 1 tonluk bombaları da kolaylıkla taşıyacak. 20 metre kanat açıklığı bulunan Akıncı'nın 4,5 ton kalkış ağırlığı bulunacak.

Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, Bayraktar AKINCI Taarruzi İnsansız Hava Aracı'nda (TİHA), 6 yapay zeka bilgisayarı bulunduğunu söyledi.

 

 

KAYNAK: HABER7
YORUMLAR 395
 • Samii 4 yıl önce Şikayet Et
  Zillet ittifakındakilerin bu adama saldırmalarının nedeni bu işte. Yaptıkları Teröristlerin ve esedin korkulu rüyası olması.
  Cevapla
 • bak 4 yıl önce Şikayet Et
  Allah başarini daim etsin şerlerden mahafaza etsin
  Cevapla
 • Bünyamin 4 yıl önce Şikayet Et
  Benim gözümde en iyi vatan seversin helal olsun ülkem için bişeyler yapan insanlar oldukça devlet olarak bütün imkanları verin sağolasın genç adam selçuk Bayraktar İnşallah en iyilerini yaparsınız Allah başarılarınızın devamını nasip etsin
  Cevapla
 • medo 4 yıl önce Şikayet Et
  İşte bu da gösteriyor ki, korkmanın, tırsmanın, ürkmenin hiç gereği, anlamı ve faydası yok. Bu süper güç dediğimiz ülkelerin güçlü görünmesinin yüzde sekseni, algı ve propagandadır. Afrika da, Orta doğu da, mazlum insanları katlederek saldıkları korkudandır. Karşılarına Türkiye gibi bir güç çıktığında 4 Siha ile darmaduman olurlar . Yeter ki biz İslamın, Türklüğün şeref, hasiyet ve onurunu yere düşürmemek için, karşılarına yüreğimizle mert bir şekilde dikilelim. Her zaman zor oyunu bozar.
  Cevapla
 • İlhami 4 yıl önce Şikayet Et
  Yahudilerin taşların ve ağaçların dahi arkasına saklanacağı, buna karşın Gargat ağacından (gharqad tree) başka bütün taş ve ağaçların: “Ey Müslüman, Ey Allah'ın kulu, Yahudi arkamdadır, gel onu cezalandır” diyeceği bizlere ifade ediliyor, bu nasıl olur taş, ağaç nasıl konuşur diye düşünüyor insan. Görüntüleri gördüğümde bu hadis aklıma geldi, paylaşayım istedim....
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye'nin en zengin şehirleri ve aileleri belli oldu
İran'dan İsrail'in Demir Kubbe hava savunma sistemine siber saldırı