Anne ve babası memur olan çalışanlara izin verilecek mi? Bakan Selçuk açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında tüm bakanların katıldığı koronavirüs toplantısı sonrası pek çok insan okulların tatil edilmesi sonrasında, anne ve babası çalışanlardan birine izin verilip verilmeyeceği merak ediliyordu. Bakan Selçuk bu konuda bir karar alınmadığını ancak tüm kamu personelini ilgilendirdiği için Cumhurbaşkanlığının bu konuda alacağı kararların beklenmesi gerektiğini belirtti.

Anne ve babası memur olan çalışanlara izin verilecek mi? Bakan Selçuk açıkladı
Anne ve babası memur olan çalışanlara izin verilecek mi? Bakan Selçuk açıkladı
GİRİŞ 12.03.2020 22:50 GÜNCELLEME 12.03.2020 23:09
Bu Habere 67 Yorum Yapılmış

Türkiye'nin koronavirüs salgınıyla ilgili alacağı tedbirler Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki toplantı ile masaya yatırıldı. Açıklanan kararlarla okulların tatil edilmesi sonrasında, anne ve babası memur olan çalışanlar için idari bir karar alınıp alınmayacağı merak ediliyordu. 

Bu konu, CNN Türk'te soruları cevaplayan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'a soruldu. Bakan Selçuk, tüm kamu personelini ilgilendiren konularda kendisinin karar veremeyeceğini bu konuda Cumhurbaşkanlığının vereceği kararların beklenmesi gerektiğini belirtti.

YAZDIR
YORUMLAR 67
 • Çalışanlar 2 ay önce Şikayet Et
  Bu nasıl bir düşmanlık birbirimize bana olmuyorsa ona da olmasın. Oluyorsa özel sektörde de olsun buna kim itiraz eder. Anne baba kabahat işleyip memur olmuş sanki. Diğer zamanlarda ne yapılıyor diyor. Yahu kardeşim biz çocuklarımızı kreş vb yerlere bırakıyorduk zaten. Onlar kapalı. Komşuya kaç gün rica edersin onun çocuğuda evde. Aileden kimse de yok bırakacak. Yılık izin zaten 20 gün. Onu da yazın 1 hafta 10 gün memlekete gidiyorsun. Geri kalanı da çocuğun hastalığı veya farklı zorunluluklarla kullanıyırsun. Çok anlayışsızız. Bu ülkede memur öğretmen düşmanlığı nedir anlamadım. Özelde çalışanlarada bir şekilde kolaylık sağlanmalı.
  Cevapla
 • AYBEN 2 ay önce Şikayet Et
  eğer izin verilecekse özel sektörde çalışan annelere de izin verilsin. 2 .çocuğum var, biri 2.sınıf diğeri kreşe gidiyor. Kreş 2 hafta tatil. öğretmenler 15 gün yatıcaz diye havalara uçuyorlar ve 2 hafgta kreşe giden çocuktan 1 aylık tam aidat talep ediyorlar. Bu süre içinde çocuklarımı bırakacak hiç bir yer yok. izin hakkım yok. İşten mi ayrılayım ? ücretli izine ayrılıp yarım maaş alıp kreşe tam aylık ödemek zoruma gidiyor bu nasıl haktır? Bakıcı ya baktırsam bakıcı parası ve kreş ücreti verecek gücüm yok. neyin kafası bu . Sabahtan beri yerdemiyim göktemiyim ne yapacağımı şaşırdım bilmiyorum. Özel sektör de çalışan annelere de izin verilsin.
  Cevapla
 • Serkan 2 ay önce Şikayet Et
  Doğru söylüyorsun bende memurum okula biz gidiyoruz öğretmene tatil. Maaşlar tam
  Cevapla
 • eylül 2 ay önce Şikayet Et
  Çalışan anne babaların çocukları ne olacak herkesin yanında ilgilenebilecek aile büyükleri yok malesef izin kullanın demek teorik te ne kolay sanki aylarca izin süremiz var alırken de ayrı sıkıntı 20 gün izin yılda bir çözüm bulunmalı
  Cevapla
 • KADRİYE 2 ay önce Şikayet Et
  Lütfen duyun sesimiz izin yapılmalı çalışan annelere çocuğum ortada kaldı şu an ...:((
  Cevapla
 • deniz 2 ay önce Şikayet Et
  yazın da tatil oluyor, bakıcı tutsunlar gibi yazılar var.. Çocuğunuz olmadıüı ve durumdan haberdar olmadığınız kesin. yaz tatili planlıldır ve çocukların gidebileceği yaz okulları vardır. Bakıcı dediğiniz de 1 günde bulunamaz.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
MGK'da son dakika kararları açıklandı!
İstanbul'da heyecan verici görüntüler