Milli İHA, Yunanistan sınırında "1453" koduyla uçuyor: Askerler 24 saat izliyor

Milli insansız hava aracı "Bayraktar TB2", Yunanistan'ın mültecilere yönelik sert tutumuna karşı Türk sınır güçlerinin adeta "gökyüzündeki gözü" oluyor. Sınırda "1453" uçuş koduyla devriye yapan milli İHA'nın kaydettiği görüntüler, askeri yetkililerce 24 saat takip ediliyor.

GİRİŞ 14.03.2020 13:41 GÜNCELLEME 14.03.2020 14:49
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Milli insansız hava aracı (İHA) "Bayraktar TB2", Yunanistan'ın Avrupa'ya geçmek isteyen sığınmacılara yönelik sert tutumuna karşı Türk sınır güçlerinin adeta "gökyüzündeki gözü" oluyor.

 

 

"Bayraktar TB2", Yunanistan sınırında "1453" uçuş koduyla devriye görevi yapıyor. Milli İHA'nın kaydettiği görüntüler, görüntü aktarma merkezinde askeri yetkililerce izleniyor.

Yunanistan'ın uluslararası hukuk ve sözleşmelere aykırı olarak sığınmacıları Türk tarafına dönmeye zorlamasının tespiti durumlarında, piyade birlikleri ve özel harekat polislerine bilgi veriliyor. Birliklerin belirtilen bölgeye intikali sonrası Yunanistan yasa dışı faaliyetini gerçekleştiremiyor.

 

 

Edirne Valisi Ekrem Canalp, sınır devriyesine başlayan ve taktik sınıfta dünyanın en iyi insansız hava aracı platformu olan "Bayraktar TB2''nin sınır birliklerinin ihtiyaç duyduğu anlık bilgi akışına büyük katkı sunduğunu söyledi.

Sınır birliklerinin adeta "gökyüzündeki gözü" olan milli İHA sayesinde Yunanistan'ın geri itmelerinin önüne geçildiğini ifade eden Vali Canalp, "Bayraktar TB2''nin sınır birliklerinin gücüne güç kattığını kaydetti.

"HÜR VE ÖZGÜR..."

Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, milli İHA'nın Yunanistan sınırında devriye uçuşuna başladığına ilişkin bilgiyi sosyal medya hesabından paylaşmıştı.

Bayraktar, #milliteknolojihamlesi etiketiyle yaptığı paylaşımında "Doğudan batıya, kuzeyden güneye... Semalarımızda hür ve özgür..." mesajını yayınlamıştı.

KAYNAK: AA
ETİKETLER
Türkiye mülteci
YAZDIR
YORUMLAR 3
 • Üretelim 6 ay önce Şikayet Et
  Allah razı olsun hükümetimizin büyük çalışmaları ile üretenlerimizden devlet kuruluşlarımız özel sektör kuruluşlarımız üniversitelerimizin ilgili bölümleri olarak savunma sanayimiz için çokça üretimler ve ARGE'ler yapalım.
  Cevapla
 • RASİM 6 ay önce Şikayet Et
  milli iha korsan uçak istanbul semalarında,bırakın mehteri......
  Cevapla
 • fatih 6 ay önce Şikayet Et
  ne dedi ne dedi ne dediiii
  Cevapla
DİĞER HABERLER
İşte Avrupa Ligi play off turundaki rakiplerimiz!
Kavga anında otomobil çarpan arkadaşlarına bile aldırış etmediler