Oda TV bu kez de TSK üzerinden manipülasyona kalkıştı

Mustafa Kemal Atatürk’ün Kara Harp Okulu’na girişinin 121’inci yıl dönümü geçtiğimiz günlerde Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve TSK Komuta Kademesi’nin katılımıyla kutlandı. Törenle ilgili Oda TV'nin skandal haberi büyük tepki çekti.

GİRİŞ 17.03.2020 17:05 GÜNCELLEME 17.03.2020 17:36
Bu Habere 146 Yorum Yapılmış

Bulduğu her fırsatta Türkiye Cumhuriyeti'ni ve milli değerleri karalama kampanyasına kalkışan Oda TV, yalan haberleriyle bu kez Türk Silahlı Kuvvetleri üzerinden algı operasyonu yapmaya kalkıştı. 

 

ODA TV'DEN KARALAMA KAMPANYASI

Mustafa Kemal Atatürk’ün Kara Harp Okulu’na girişinin 121’inci yıl dönümü geçtiğimiz günlerde Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve TSK Komuta Kademesi’nin katılımıyla kutlandı. Törenle ilgili bir kısım medya ise milletimizin bağrından çıkan Türk Silahlı Kuvvetleri ile ilgili algı oluşturmaya, Milli Savunma Üniversitesi’nde eğitim gören genç teğmenlerimizi karalamaya yönelik haberlere imza attı. 

Her yıl gerçekleşen törenlerde Atatürk’ün öğrencilik dönemindeki numarası olan 1283’e geldiğinde tüm Harbiyeli ‘Öğrenciler’ ayağa kalkarak “içimizde!” diye bağırıyor ve en büyük Harbiyeli olan Atatürk’ün unutulmadığını hatırlatıyor. Bu görüntü hemen her yıl aynı şekilde tekrarlanıyor. 

2019 YILINDAKİ GÖRÜNTÜ

GELENEKSEL BİR DURUM

Ancak bu sahneyi bile istismar etmek isteyen Oda TV, güya salondaki üç Harbiyeli öğrencinin ayağa kalkmadığını, bu sebeple Milli Savunma Üniversitesi öğrencilerinin Atatürk düşmanlığı yaptığını iddia etti. Oysa ki, Milli Savunma Bakanlığı yetkililerine bu konu sorulduğunda ise gerçeklerin ne nedenli çarpıtıldığı ortaya çıktı.

Alınan bilgilere göre; Geleneksel olarak yapılan programda, yoklama sırası geldiğinde ve Atatürk’ün numarası olan 1283 rakamı söylendiğinde sadece ama sadece Harbiyeli öğrenciler ayağa kalkıyor onun dışındaki tüm görevliler ve davetliler ise ayağa kalkmıyor.

2018 YILINDAKİ GÖRÜNTÜ

Bu usul, hemen her yıl yapılan törende aynı şekilde uygulanmaktadır. Ayrıca son törende de daha iyi incelemede bulunsalardı aslında salonda iddia edildiği gibi üç kişi değil, daha fazla görevlinin ayağa kalkmadığını da görebileceklerdi. Bahsedilen ve ayağa kalkmadığı belirtilen üç kişinin ise öğretmen oldukları, Albay ve Teğmen rütbesinde görev yaptıkları kolayca öğrenebileceklerdi. 

2020 YILINDAKİ GÖRÜNTÜTüm bu fotoğraf karesine bakarak, yetkililerden bilgi almadan ve işin aslını öğrenmeden yazıp çizen Oda TV ve aynı gurühta olan sözde medya kurumları adeta niyet okuması yaparak Milli Savunma Üniversitesinden ve orada yetişen genç teğmenlerimizden bir özür borçludur.

1984 YILINDA DA AYNI GÖRÜNTÜ

CHP DE SKANDALA ORTAK OLDU

CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel de Oda TV'nin TSK üzerinden yapmış olduğu çarpıtma ve yalan haberlerde olduğu gibi işin aslını bilmeden TBMM'de karalama kampanyasına dahil oldu.

KAYNAK: HABER7
YAZDIR
YORUMLAR 146
 • İftira 6 ay önce Şikayet Et
  Bunlara yaptırım olmazsa attığı çamurla kalacaklardır.
  Cevapla
 • Teştikli 6 ay önce Şikayet Et
  Şeref,onur,haysiyet,ahlak vatanseverlik bu ve buna benzer değerlere sahip olmaz iseniz yeriniz bunların yanıdır vesselam
  Cevapla
 • erke 6 ay önce Şikayet Et
  yunandan hiçbir farkınız yok hatta siz yunandan daha yunansınız.beyin olsa sizde araar sorardınız . niyetiniz gerçekten Attatürk olsa araştırırdınız. sen gitte chp içindeki Atatürk posterlerini kaldıranlara bak. cahil
  Cevapla
 • çevik 6 ay önce Şikayet Et
  kapatın bu tür yayın organlarını chp bölücüleri
  Cevapla
 • çotanak 28 6 ay önce Şikayet Et
  yaw bu chp liler neden sazan gibi her yere atlıyor.insan bunlara acıyor.bunlara oy veren ,kendini ülkenin aydını olarak nitelendiren,ama dünyadan,chp den bi haber olanlara acıyorum.çok komiksiniz.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Beşiktaş - Rio Ave! CANLI
Merkez Bankası ters köşe yaptı! Uzmanlar açıkladı: İşte faiz artırımının 2 nedeni