Herkes tek ses: 'Sokağa çıkma yasağı ilan edilsin' Sokakta büyük sorumsuzluk

Koronavirüs salgınının Türkiye'de de ciddi boyutlara varmaması adına devlet ve millet 'Evde kal' sloganıyla salgını önlemek için adımlar atıyor. Yapılan tüm uyarılara rağmen insanların sağlığına ve yapılan uyarılara ihanet edercesine sorumsuzluk içerisinde bulunanlar sokaklarda ve caddelerde gezmeye devam ediyor. Bu duruma tepki gösteren vatandaşlar ise sokağa çıkma yasağı getirilmesini istiyor.

GİRİŞ 22.03.2020 14:52 GÜNCELLEME 22.03.2020 15:38
Bu Habere 269 Yorum Yapılmış

Koronavirüs vakalarının artmasıyla birlikte bilinçli vatandaşlar işin daha da kötüye gitmemesi adına evinde vakit geçirirken bu duruma aldırış etmeden kendi sağlığı ve toplum sağlığını hiçe sayanlar ise azımsanmayacak derecede fazla. Cumhurbaşkanı Erdoğan başta olmak üzere yetkili makamlar ve sağlık bilimcilerinin 'Sokağa çıkmayın' uyarılarını havada bırakan bir kesim büyük tehlike saçmaya devam ediyor.

POLİS EKİPLERİNİN UYARILARINA ALDIRIŞ ETMEDİLER

65 yaş üstü vatandaşlara sokağa çıkma kısıtlaması getirilirken emniyet güçleri sorumsuz şekilde sahillere akan vatandaşları bizzat uyarılarda bulunmasına rağmen kimse dikkate almadı. İtalya gibi facia bir örnek önümüzde dururken sosyal medyada yayılan bu görüntüler büyük bir tepki topladı. 

 

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLAN EDİLSİN

Bulaşma hızı çok yüksek olan covid-19 Türkiye'de şuana kadar 21 kişinin hayatını kaybetmesine neden olurken yüzlerce kişiye de enfekte oldu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüsü yenmenin en önemli yolunun alınan tedbirler olduğunu her defasında ifade etmesine karşın bu uyarıyı dinlememekte ısrarcı olan bir güruh bulunuyor.

 

Koronavirüse karşı alınan önlemleri destekleyen ve sokağa çıkanlara büyük tepki gösteren vatandaşlar ise sosyal medyadan yaptıkları paylaşımlar ile sokağa çıkma yasağının getirilmesini umuyor.

SOKAĞA ÇIKANLARA TEPKİ

Yapılan onca uyarılara rağmen insanların sağlığını hiçe sayanlara sosyal medya üzerinden tepkiler çığ gibi yükseliyor. 

Hürriyet Gazetesi yazarı Nedim Şener paylaştığı bir videoda polis ekiplerinin uyarılarını dinlemeyenler için "Polis, İstanbul Boğaz’ da halkım sağlığı için anons uyarıyor, balık tutanı, yürüyüş yapanı bakıp geçiyor. Utanma duygusu kalmayınca ne desen boş" açıklamasında bulundu.

GEZİN DAHA ÇOK GEZİN (!)

Gazeteci Balçiçek İlter, İstanbul trafiğinin yoğun olduğu sahil kesimlerinin görüntüsünü paylaşarak sokakta gezenlere tepki gösterdi.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLAN EDİLECEK Mİ?

Kanal 7'de Mehmet Acet'in moderatörlüğünü yaptığı Başkent Kulusi programına konuk olan Prof. Dr. Mehmet Ceyhan koronavirüse ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.  Ceyhan, sokağa çıkma yasağı ile ilgili, "Virüsün yayılımını önlemenin tek yolu herkesin eve kapanmasıdır. 65 yaş üstüne getirilen sınırlama ölümlerin önüne geçmek için atılan bir adım. Ülkeler için sokağa çıkma yasağı kararı vermek kolay değildir. Bakın hepsi başta öneride bulundu hepsi sonra mecburen getirmek zorunda kaldı. Böyle giderse bizde aynı kararı vermek zorunda kalabiliriz." dedi.

KAYNAK: HABER7
YORUMLAR 269
 • İBRAHİM 2 yıl önce Şikayet Et
  Çocukların yasak kalksın yaşlılara gelsin bunaldım yahuuu
  Cevapla
 • İBRAHİM 2 yıl önce Şikayet Et
  Her kes dışarı çıkmasın bunaldım yahuuuuuuuu
  Cevapla
 • süreyya 2 yıl önce Şikayet Et
  lütfen artık gelsin sokağa çıkma yasağı yoksa hepimiz canımızdan olacağız hala çalışmak zorunda kalıyoruz risk alıyoruz yoksa çok geç olacak tüm ülkeler ilan etti biz neyi bekliyoruz ..
  Cevapla
 • Remzi 2 yıl önce Şikayet Et
  Herşey iyidi şimdiye kadar ama bundan sonra geç kalacaksınız kaldınız bile bu insanlar laftan anlamaz evde kalan insanların hayatıyla oynuyor bunlar alo geç kalıyorsunuz
  Cevapla
 • afjet 2 yıl önce Şikayet Et
  napceniz isteyen çıksın ölcekse ölüvesin zola niye tutuveceniz
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bakan Dönmez: Mart ayında yeni bir indirim olabilir
Fiyatlar tavan yapmıştı, otomobil devinden flaş açıklama geldi: Çip krizi artık bitti!