Bakan Koca koronavirüste son rakamı açıkladı: Can kaybı 75'e çıktı

Son dakika koronavirüs gelişmesi: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca resmi Twitter hesabından Türkiye'de son 24 saatte koronavirüs vaka ve can kaybı sayılarını paylaştı. Buna göre can kaybımız 75’e, hasta sayımız 3.629’a ulaştı.

GİRİŞ 27.03.2020 00:15 GÜNCELLEME 27.03.2020 09:57
Bu Habere 312 Yorum Yapılmış

Son dakika haberi: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Türkiye'de son 24 saatte yaşanan koronavirüs gelişmelerini aktardı.

 

 

KORONAVİRÜSTE CAN KAYBI 75'E ULAŞTI VAKA SAYISI 3629

Bakan Koca son rakamı açıkladı! Koca, ''Bugün 16 hastamızı kaybettik. Bu sonuçlarla can kaybımız 75’e, hasta sayımız 3.629’a ulaştı. Sizi ısrarla tedbirleri uygulamaya davet ediyorum.'' ifadelerini kullandı.

 

 

TEST SAYISI 7286!

Türkiye'de koronavirüs test sayısı 7286'ya ulaştı. Sağlık Bakanı Koca, ''Test sayımız dün 5.035’ti. BUGÜN 7.286 olarak gerçekleşti. 1.196 yeni tanı kondu. Hastalar ve temas çevreleri izole edildi.'' açıklamasında bulundu.

CORONA (COVID-19) VİRÜS NASIL BULAŞIR?

Virüs solunum yolu ile bulaşır. Burada, tüm araştırmalar kesinleşmemiştir; bu yüzden, “Her türlü solunum yolu” demek gereklidir. Yani mikrop, öksürmek veya tıksırmakla havada belli sürede asılı kalabilir. Virüs, tabii ki öpüşmek ve en yaygın olarak eller ile de bulaşır. 

Normalde hastalığı alan bir kişi, hasta olduğunun farkına varmadan ve belirtiler ortaya çıkmadan virüsü yaymaya başlayabilir. Burada, “inkübasyon dönemi” dediğimiz bir “kuluçka” dönemi vardır. Ancak yeni Corona virüs için bu, tam olarak ortaya çıkarılmaya çalışılıyor. Şimdilik kuluçka süresinin 2-14 gün olduğu düşünülüyor.

CORONAVIRÜS (KORONA) BELIRTILERI NELERDIR?

Ateş, öksürük ve nefes darlığı, başlıca sözü edilen belirtiler. Ancak her türlü solunum yolu hastalığı belirtilerini dikkate almakta yarar var. Burun akıntısı, halsizlik, vücut ağrısı da belirtiler arasında yer alıyor. Virüsle karşılaştıktan sonra genellikle 2 gün içinde belirtiler ortaya çıkıyor ancak bu süre 14 güne kadar uzayabiliyor.

Yeni Corona Virüs (COVID19) sorununun giderek büyüdüğü son günlerde bu virüsün solunum sisteminin yanı sıra göz tutulumu yapabileceğini ve hatta ilk bulguların gözde olabileceği de unutulmamalı. Ayrıca yapılan son açıklamalarla birlikte koku ve tat duyusu kaybının coronavirüs belirtisi olarak yer alabildiği açıklandı.

 

YORUMLAR 312
 • osman 5 ay önce Şikayet Et
  hala ders almıyoruz değilmi hala işin siyasetindeyiz yazıklar olsun bize şimdi niye sokağa çıkma yasağı uygulanmıyo diyenler yarın uygulayınca onada karşı çıkarlar o koskoca insanlar sizin kadar bilmiyo yani evini yönetemeyenler ahkam kesiyo
  Cevapla
 • Orhangazi 5 ay önce Şikayet Et
  7 binden 1200 kişi hasta çıkıyorsa eğer bu %16 demek, çok yüksek bi rakam bu!
  Cevapla
 • Önlem 5 ay önce Şikayet Et
  Özel okullarda ki müdürlere de yasak getirilsin.Evdeki ailelerine yaşlılarına bulaşırsa ne olacak
  Cevapla
 • Ahmet 5 ay önce Şikayet Et
  New York'tan hergün 2 sefer geliyor mu hala?
  Cevapla
 • Ahmet 5 ay önce Şikayet Et
  evde kal evde kal,başka bir terim,sözcük ifade yok nasıl evde kalalım işverenlerin hepsi işçinin canınımı umursuyor,akşama kadar çalışıp,akşam eve gidip eşimize çocuğumuza bulaştırana kadar devam edecekler,yeter artık..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Altın yükselecek diyenler ortadan kayboldu! Mağdur ettiler, Altın fiyatları çakıldı!
Vincent Aboubakar İstanbul'a geldi!